Soutěž o dva výtisky Pohádek z Orlických hor II. - šťastní výherci už známi

Soutěž o dva výtisky Pohádek z Orlických hor II. - šťastní výherci už známi
Krásný dobrý den, milé soutěžící a milí soutěžící!
Pro všechny, kdo mají soutěživého ducha je zde připravena soutěž, tentokrát o legendární pohádky z Orlických hor!
Pro všechny, kdo mají soutěživého ducha je zde připravena soutěž, tentokrát o legendární pohádky z Orlických hor! Jejich autor Josef Lukášek, napsal mnoho pohádkových knížek, které pohladí po duši všechny generace, ilustrace Jarmily Haldové jsou přitom jejich neodmyslitelnou částí, která člověku rychle přiroste k srdci. My jsme si tyto pohádky zamilovali. A nyní k soutěžnímu textu.
 
Viděli jste již někdy na vlastní oči Kačenku, paní Orlických hor?
Vypráví se o ní všelijaké pověsti, legendy a pohádky, které se rozšířily až za hranice jejího panství. Je totiž dobrou bytostí a zároveň patronkou tamější přírody - zvěře, rostlin i lidských obyvatel ve velkém Orlickém království. Jejím věrným druhem a pomocníkem je samotný Krakonoš. Díky ušlechtilosti svého srdce je u všech velmi oblíbená. Když ji někdo požádá o pomoc, ráda vyhoví, pokud je člověk dobré vůle.
Obratně také zvládá poradit při výběru ženicha či nevěsty, volbě povolání nebo uzdravování. Pečuje o svůj lid a těší ji, když se mu ve všem dobře daří.
 
Pohádkové příběhy se odehrávají v nádherném prostředí čisté přírody Orlických hor. Seznamujeme se v průběhu čtení s jejími obyvateli a poznáváme místa - města i vesničky, které jsou v Orlických horách známé od Pekla až po Nebákov... Tyto pohádky pohladí a potěší děti i dospělé.

Gratulujeme výhercům knih panu Jaroslavu Zemanovi a Pavlu Kašpárkovi.