Couchsurfing v Íránu

V době fake news a dezinformací mnohdy nezbývá, než se vydat na cestu a hledat, kde končí pravda a začíná propaganda, na vlastní pěst.
  Mladý cestovatel a oceňovaný novinář Stephan Orth cestuje tentokrát Íránem, zemí, o které se v posledních letech hovoří téměř výlučně negativně.
  Oficiálně je couchsurfing (přespávání cizinců v soukromí) v Íránu zakázaný. Přesto procestuje Stephan Orth touto formou celou zemi. Přespává na desítkách perských koberců, zažije bláznivá i rozpustilá dobrodružství - a při tom pozná zemi, která vůbec neodpovídá obrazu zločinného státu.
  Tajná bikini party v poutním městě Mašhadu, nocleh v blízkosti jaderné elektrárny v Búšehru, výslech po fotografování pašeráků: v Íránu zažije Stephan Orth dobrodružství, která by žádná turistická kancelář nikdy do katalogu nenapsala. Jako couchsurfer vymění hotel za soukromé byty a pozná tak skutečné soukromí místních obyvatel. Za zavřenými dveřmi se odkládají nejen povinné závoje, ale také strach ze strážců mravnosti. Každé nové setkání zapadá jako díl skládačky do celkového obrazu země, jejíž realita je naprosto odlišná, než by člověk tušil z panujících klišé.