KlasikaPlus.cz

  • KlasikaPlus.cz je internetový portál o klasické hudbě. Jeho náplní jsou kompletní a původní informace ze světa klasické hudby, a to nejen o dění v ČR, ale také v Evropě a ve světě, zejména pokud se jedná o události spojené s českými interprety, místem, historií nebo jinou významnou souvislostí. Obsahem jsou nejen (pro tento formát média typické) reflexe, rozhovory, reportáže, aktuality a pozvánky, ale také rubriky obsahující nadstavbová témata a souvislosti. Portál klade důraz nejen na poskytování aktuálních informací, ale též na širší kontexty a na vzdělávání. Průběžným cílem je popularizovat oblast klasické hudby novým generacím a omlazovat tak okruh jejích příznivců.
  • KlasikaPlus.cz se těší podpoře jak hudebních institucí, organizací, předních umělců a dalších osobností, tak odborných škol (AMU, Pražská konzervatoř a další) i Akademie věd ČR. Některé rubriky tvoří též zdroj postupně sbíraných referenčních materiálů (např. vzpomínky významných hudebníků nebo ikonické nahrávky).
  • KlasikaPlus.cz vznikla na podněty, které nám přicházely z odborných kruhů. Jako formát jsme zvolili ryze internetové periodikum, které obsahuje jak aktuální informace, tak širší (zeměpisné i historické) souvislosti a tematizované časosběrné rubriky.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení