KlasikaPlus.cz

  • KlasikaPlus.cz je internetový portál o klasické hudbě. Jeho náplní jsou kompletní a původní informace ze světa klasické hudby, a to nejen o dění v ČR, ale také v Evropě a ve světě, zejména pokud se jedná o události spojené s českými interprety, místem, historií nebo jinou významnou souvislostí. Obsahem jsou nejen (pro tento formát média typické) reflexe, rozhovory, reportáže, aktuality a pozvánky, ale také rubriky obsahující nadstavbová témata a souvislosti. Portál klade důraz nejen na poskytování aktuálních informací, ale též na širší kontexty a na vzdělávání. Průběžným cílem je popularizovat oblast klasické hudby novým generacím a omlazovat tak okruh jejích příznivců.
  • KlasikaPlus.cz se těší podpoře jak hudebních institucí, organizací, předních umělců a dalších osobností, tak odborných škol (AMU, Pražská konzervatoř a další) i Akademie věd ČR. Některé rubriky tvoří též zdroj postupně sbíraných referenčních materiálů (např. vzpomínky významných hudebníků nebo ikonické nahrávky).
  • KlasikaPlus.cz vznikla na podněty, které nám přicházely z odborných kruhů. Jako formát jsme zvolili ryze internetové periodikum, které obsahuje jak aktuální informace, tak širší (zeměpisné i historické) souvislosti a tematizované časosběrné rubriky.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.