Jak se domácími prostředky zbavit mravenců

Mravenci jsou na zahradě vlastně velmi užiteční, svým intenzivním hrabáním kypří půdu a pomáhají ji provzdušňovat. Likvidují mrtvý rostlinný materiál a roznášejí semena rostlin.TITULKA_Zahrada_balkon_Image_mini_RGB

Mravenci ovšem žijí v symbióze s mšicemi a chovají je, aby mohli pít šťávu, kterou mšice vylučují. Kromě toho mohou roznášet nemoci a vrhají se na vše jedlé. S přírodními prostředky můžete ovšem mravence držet účinně v šachu.

 

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

V principu je třeba mít veškeré potraviny vzduchotěsně zabalené, aby mravence nelákaly. Misky na krmení zvířat by neměly dlouhodobě stát venku. Je třeba utěsnit všechny škvíry na dveřích a oknech.

Ani v případě silné invaze mravenců nemusíte sahat k chemickým dryákům. Alternativní metody jsou většinou dokonce levnější. Tyto přírodní prostředky můžete aplikovat přímo na mraveniště nebo mravenčí cestičku a tím hmyz vyhnat:

  • levandule nebo silně vonící rostliny
  • kávová sedlina
  • skořice

 

Následující triky pomohou odpudit mravence:

Přímo vedle mraveniště pěstujte výrazně vonící byliny, jako je levandule, kerblík, tymián a máta.

Křídou nakreslete silnou čáru, například přede dveřmi. Čáru musíte pravidelně obnovovat. Tento trik lze také použít k tomu, abyste mravencům odřízli jejich obvyklou stezku a přiměli je tím přesídlit.

Pakliže jsou kamenné dlaždice od mravenců vykotlané, nasypte mezi ně hrubou drť. Písek ze škvír odstraňte a nahraďte drtí. Zrníčka jsou větší než zrníčka písku a mravenci je nemohou odnést pryč.

 

 zahrada a balkon 139

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení