Předložka do koupelny

Ze starých ručníků snadno vyrobíte silnou a savou předložku do koupelny. Nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. Kulatá předložka z tohoto návodu má průměr asi 60 cm. Pokud chcete vyrobit větší, musíte podle toho navýšit počet ručníků.770_titulni-obalka-upcyklace-rgb

 Předložku do koupelny vyrobíte takto:

  1. Ze všech ručníků odstřihněte lemy a tkané okraje. Potom froté látku podélně nastříhejte na pruhy o šířce asi 7 cm.
  1. Pruhy podélně přeložte směrem dovnitř a potom pruh ještě jednou přeložte uprostřed tak, aby okraje ležely uvnitř a vznikl pevný úzký provaz. Zafixujte pomocí špendlí- ků. Stejným způsobem poskládejte a zafixujte další dva pruhy.
  2. Tři pruhy sepněte na horním konci spínacím špendlíkem a případně je přivažte kouskem provázku k noze stolu nebo něčemu podobnému. Potom z provazu pleťte cop a při- tom odstraňujte špendlíky.
  3. Ke konci tří spletených pruhů ručníku přišijte pomocí několika stehů vždy další tři pruhy tak, aby se překrývaly o 1 cm. Pokračujte ve splétání a opakujte kroky 2 až 4, dokud nezískáte asi 6,5 m dlouhý cop.
  1. Cop z ručníků naplocho stočte do tvaru šneka tak, aby byl vidět vzor copu. Postupujte přitom kolem do- kola a volný konec vždy ještě ručně přišijte k předchozí řadě. Konec posledního přišijte ke spodní stra- ně tak, aby nebyl vidět.

Díky několika vrstvám froté  ručníků je předložka velmi měkká a savá. Můžete ji prát úplně stejně jako použité ručníky.

 koberecek

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení