Kamarádi z Medového lesa - Jak zahnat stesk

Německá autorka Andrea Schütze napsala milou knihu – Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk z lesního království. Čtyři naši noví kamarádi s laskavým srdcem a hebounkou srstí dokáží všem, kteří to potřebují, podat pomocnou ruku. A jeden takový chlapeček z lesní školky tu opravdu je! Jak naši kamarádi malému Davídkovi pomohou, se nechte překvapit.

 

Předně bych vám ráda představila partu našich čtyř kamarádů z Medového lesa. Jako první lišáka Míšu, pro kterého je kamarádství to nejdůležitější na světě. Laňka Daňka je sice trošku opatrnější, se vším si dělá starosti, ale je zároveň velice moudrá a empatická. Divoké prasátko Chrochtík je veselé a neustále hledá všelijaká dobrodružství. A nakonec mývalka Makovička je velmi starostlivá a své jméno dostala podle vlčího máku, jehož červenou kytičku nosí ze všeho nejraději ve vláskách.

Foto1

Krom našich hrdinů a Davídka v knize vystupuje hajný Michal, který bývá poznat už z dálky podle jeho zářivě červených pletených podkolenek, které nosí v létě i v zimě ke svým pumpkám, a jeho stařičký pes Brok.

Foto1

Naši kamarádi poznávají i někoho, kdo přichází s hajným Michalem. Má rozevláté šaty a duhový šátek a vypadá jako… Jako čarodějka. Na něčem se s Michalem domlouvá a na druhý den vymaluje paletou pestrých barev maringotku, kde přitluče ceduli s nápisem: „Lesní školka Medovníčci“.

Foto1

Po závěrečných pracích se na Fialové mýtince i u maringotky objeví děti. A právě mezi nimi je i malý chlapec jménem Davídek, který je smutný a s nikým si nehraje. Co ho asi trápí? Naši milí hrdinové to jen tak nenechají a jdou se s ním seznámit. Myslíte, že se nevyleká a našim přátelům se povede mu zvednout náladu? Nechte se překvapit v kouzelné knize z lesního království, kde při sobě stojí naši čtyři kamarádi, kterým není cizí osud lhostejný.

Foto1

Kniha je určena pro děti od čtyř let s krásnými ilustracemi nejen našich čtyř hlavních hrdinů. Tento les, v němž zvířátka žijí, ukrývá velké tajemství. „Něco tu šustí. Něco tu praská.“ Jsou to čtyři kamarádi, kteří ti pomůžou rádi. Stávají se hlavními průvodci Davídka, který je první den ve školce a hrozně se mu stýská. Takové kamarády by děti jistě rády uvítaly i ve skutečném životě. Někoho bez falše a lsti. Někoho, kdo vás rozesměje a bude při vás stát nejen v těch těžkých chvílích. Takové kamarády potřebujeme i my dospělí. A jak je pak v životě veseleji, když je máme.

© Jitka Ježková

https://jitkalibigerova.estranky.cz/clanky/recenze/kamaradi-z-medoveho-lesa-vi--jak-zahnat-stesk.html

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.