Kamarádi z medového lesa - Všichni za jednoho

Kamarádi z medového lesa - Všichni za jednoho

Andrea Schütze

Neuplynulo ani půl roku a v nakladatelství Kazda vyšly další příběhy Kamarádů z Medového lesa. Kniha má tentokrát podtitul Všichni za jednoho.

Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka.

   vsichni za jednoho_ukazka3

  vsichni za jednoho_ukazka2

   

 

V Medovém lese se nachází také lesní školka, do které přibývá nová holčička. Jmenuje se Elenka a má Downův syndrom. Paní učitelka tak vysvětluje ostatním dětem, jak je to s chromozomy, což je velmi poučné pro malé čtenáře.

„Já přece nejsem nemocná!“ Elenka pohodí hlavou dozadu a zasměje se. „Jen mám Downův syndrom, to není nakažlivé! Jen ho prostě v sobě mám. Mám tři z těch věcí, které vy máte jen dvakrát. A to je vše. Nic víc!“ (str. 39)

 

Děti ze školky (medovníčci) tak Elenku vezmou mezi sebe a brzy je čeká jedno překvapení. V revíru se totiž něco děje, což cítí především Brok, pes místního hajného. Kamarádi z Medového lesa posléze objeví malou kočičku, snaží se jí pomoci a společně vymyslí plán…

 

 vsichni za jednoho_ukazka

 vsichni za jednoho_ukazka4   Další díl příběhů Kamarádů z Medového lesa opět stojí za to, už se těším na avizovaný další díl a přemýšlím, že doma připravím i Vynikající podzimní perník, jehož recept se nachází v úplném závěru knihy. Samozřejmě v něm nechybí med, ale také dýně hokkaido.

 

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.


© Jana Langerová

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.