Kamarádi z medového lesa - Všichni za jednoho

Kamarádi z medového lesa - Všichni za jednoho

Andrea Schütze

Neuplynulo ani půl roku a v nakladatelství Kazda vyšly další příběhy Kamarádů z Medového lesa. Kniha má tentokrát podtitul Všichni za jednoho.

Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka.

   vsichni za jednoho_ukazka3

  vsichni za jednoho_ukazka2

   

 

V Medovém lese se nachází také lesní školka, do které přibývá nová holčička. Jmenuje se Elenka a má Downův syndrom. Paní učitelka tak vysvětluje ostatním dětem, jak je to s chromozomy, což je velmi poučné pro malé čtenáře.

„Já přece nejsem nemocná!“ Elenka pohodí hlavou dozadu a zasměje se. „Jen mám Downův syndrom, to není nakažlivé! Jen ho prostě v sobě mám. Mám tři z těch věcí, které vy máte jen dvakrát. A to je vše. Nic víc!“ (str. 39)

 

Děti ze školky (medovníčci) tak Elenku vezmou mezi sebe a brzy je čeká jedno překvapení. V revíru se totiž něco děje, což cítí především Brok, pes místního hajného. Kamarádi z Medového lesa posléze objeví malou kočičku, snaží se jí pomoci a společně vymyslí plán…

 

 vsichni za jednoho_ukazka

 vsichni za jednoho_ukazka4   Další díl příběhů Kamarádů z Medového lesa opět stojí za to, už se těším na avizovaný další díl a přemýšlím, že doma připravím i Vynikající podzimní perník, jehož recept se nachází v úplném závěru knihy. Samozřejmě v něm nechybí med, ale také dýně hokkaido.

 

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.


© Jana Langerová

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení