Kde si Píťa zchladí tlapky?

Krásné leporelo s otevíracími okénky pro malé objevitele.

Jistě si vybavíte hajného Petra a veverčáka Píťu. V této knížce je oběma přátelům strašlivé horko. Jak se oba ochladí, napoví kniha.

Foto1

Tato kniha nabízí leporelo pro naše nejmenší od dvou let s otevíracími okénky, které v sobě ukrývají zajímavé informace o lese. Například, že vosy si stavějí hnízda z papírovité hmoty, kterou si samy vyrábějí. Nebo, že žlutý květ pampelišky se po odkvětu promění v bílé chmýří, které děti mohou sfouknout a ono se rozletí do světa.

Foto1

Příběh je velice jednoduchý, přitom vydařený. Je parný letní den. Hajný Petr s veverčákem Píťou vysedávají před hájovnou a je jim strašné horko. Petr se osvěžuje jahodovou zmrzlinou a je tak galantní, že by nabídl i vevrčákovi, ale ten zmrzlinu nesmí. Bolelo by ho z toho bříško. A tak peláší dál do lesa a hledá místo, kde by se osvěžil on.

Foto1

Narazí přitom na několik vos, jak pijí vodu z potůčku a osvěžují si své hnízdo tím, že vyplivnou vodu přímo na něj. Pod květinou se střetne s drobným hmyzem. Dorazí až k tůňce, kde ho vybízí tamní zelená žabka, aby skočil do vody a ochladil se. Jenomže Píťa neumí plavat! A tak pokračuje ve své pouti dál. Nechte se překvapit, s jakými zvířátky se dál potká a kde si najde své místečko na chvíli siesty.

Foto1

Kniha je pro malé pozorovatele jako dělaná. Čiší z ní vzájemné přátelství mezi člověkem a zvířátky. Petr vykonává svou pozici hajného z celého srdce, a to se odráží ke vztahu nejen k veverčákovi Píťovi, ale ke všem zvířátkům, kterým dokáže být jistě také nápomocný. Je to obrýlený pán, ale ilustrátorce se podařila jedna úchvatná věc, a to že z Petra vyzařuje pozitivní energie. A nejen z něho. Obrázky jsou v celé knize veselé, pestré, dětskému publiku pro potěchu.

Toto leporelo s pevnými deskami doporučuji všem malým zvídavým dětem, které mají rády zvířátka a chovají úctu k lesnímu království stejně jako Carin a Peter Wohllebenovi.  

 © Jitka Ježková

zdroj: https://jitkalibigerova.estranky.cz/clanky/recenze/kde-se-pita-osvezi-v-bukovem-lese-.html

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení