Kde si Píťa zchladí tlapky?

Krásné leporelo s otevíracími okénky pro malé objevitele.

Jistě si vybavíte hajného Petra a veverčáka Píťu. V této knížce je oběma přátelům strašlivé horko. Jak se oba ochladí, napoví kniha.

Foto1

Tato kniha nabízí leporelo pro naše nejmenší od dvou let s otevíracími okénky, které v sobě ukrývají zajímavé informace o lese. Například, že vosy si stavějí hnízda z papírovité hmoty, kterou si samy vyrábějí. Nebo, že žlutý květ pampelišky se po odkvětu promění v bílé chmýří, které děti mohou sfouknout a ono se rozletí do světa.

Foto1

Příběh je velice jednoduchý, přitom vydařený. Je parný letní den. Hajný Petr s veverčákem Píťou vysedávají před hájovnou a je jim strašné horko. Petr se osvěžuje jahodovou zmrzlinou a je tak galantní, že by nabídl i vevrčákovi, ale ten zmrzlinu nesmí. Bolelo by ho z toho bříško. A tak peláší dál do lesa a hledá místo, kde by se osvěžil on.

Foto1

Narazí přitom na několik vos, jak pijí vodu z potůčku a osvěžují si své hnízdo tím, že vyplivnou vodu přímo na něj. Pod květinou se střetne s drobným hmyzem. Dorazí až k tůňce, kde ho vybízí tamní zelená žabka, aby skočil do vody a ochladil se. Jenomže Píťa neumí plavat! A tak pokračuje ve své pouti dál. Nechte se překvapit, s jakými zvířátky se dál potká a kde si najde své místečko na chvíli siesty.

Foto1

Kniha je pro malé pozorovatele jako dělaná. Čiší z ní vzájemné přátelství mezi člověkem a zvířátky. Petr vykonává svou pozici hajného z celého srdce, a to se odráží ke vztahu nejen k veverčákovi Píťovi, ale ke všem zvířátkům, kterým dokáže být jistě také nápomocný. Je to obrýlený pán, ale ilustrátorce se podařila jedna úchvatná věc, a to že z Petra vyzařuje pozitivní energie. A nejen z něho. Obrázky jsou v celé knize veselé, pestré, dětskému publiku pro potěchu.

Toto leporelo s pevnými deskami doporučuji všem malým zvídavým dětem, které mají rády zvířátka a chovají úctu k lesnímu království stejně jako Carin a Peter Wohllebenovi.  

 © Jitka Ježková

zdroj: https://jitkalibigerova.estranky.cz/clanky/recenze/kde-se-pita-osvezi-v-bukovem-lese-.html

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.