Průvodce přírodou na výlety

Máte rádi průvodce s barevným značením? V této publikaci vás čeká 550 popisů nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub. Užijete si více než 800 fotografií se zřetelně viditelnými typickými znaky. Průvodce-přírodou-banner-2048-x-2048-px-02

Do knihy vás uvádí obsah, rozkládající se až na vazbě. Stačí odklopit brožovanou chlopeň a budete mít k dispozici celý obsah, podle nějž zjistíte, že je titul členěný na biotopy a dvě odlišné kapitoly, které jsou spíše bonusové. 

  • Biotop les
  • Biotop louka a pole
  • Biotop lidská sídla
  • Biotop voda
  • Biotop hory a velehory
  • Biotop pobřeží
  • Živočichům na stopě
  • Jedovaté rostliny

Jak je tedy zřetelné, tak podle biotopů lze snadno dohledat vše, co se vám autoři snažili říct. Zajímají se nejen o faunu, ale i o flóru. A tak máte k dispozici poměrně napěchovanou publikaci, jelikož na jedné stránce jsou obvykle čtyři profily rostlin, živočichů nebo hub, u kterých naleznete podstatné informace. Grafické ztvárnění je spíše minimalistické, s ohledem na velikost díla (105x180mm), a může se zdát, že jsou informace poměrně nahuštěné, ale nijak to nevadí při orientaci ani čtení. Díky barevnému označení se snadno orientujete a to kdekoliv a kdykoliv. Zatímco na pravé straně máte informace, na levé straně jsou k dispozici fotografie daného tvora, rostliny či houby. Je tedy snadné nalézt daný druh i podle vzhledu a lehce dohledat. Kniha nemá jen barevné odlišení, ale také se můžete řídit podle několika symbolů, které jsou viditelné v barevném označení vpravo nahoře. 

Fotografie jsou barevné, ač menší, tak nádherné. Věřím, že už prohlížení publikace vás nadchne k takovému výletu do přírody, kde s tímto průvodcem naleznete mnohé. Díky bonusovým kapitolám, kterými jsou právě Živočichům na stopě a Jedovaté rostliny se tak pobavíte ještě víc. Můžete si s rodinou zahrát na stopaře nebo naopak vědět, jaké rostlině se máte zdaleka vyhnout. 

Počin je nádherně barevně vyvedený a spolu s působivými informacemi a snadnou orientací se stává #musthave na cesty do přírody pro každého! Pryč s internetem, nač googlit, když můžete zažít mnohem lákavější dobrodružství a stačí k tomu tradičnější přístup, tento průvodce, který vás na chvíli odnese mimo ruch civilizace. Rozhodně doporučuji! 

 © Ivona Šabíková, Svět Mezi Řádky

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení