Průvodce přírodou na výlety

Máte rádi průvodce s barevným značením? V této publikaci vás čeká 550 popisů nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub. Užijete si více než 800 fotografií se zřetelně viditelnými typickými znaky. Průvodce-přírodou-banner-2048-x-2048-px-02

Do knihy vás uvádí obsah, rozkládající se až na vazbě. Stačí odklopit brožovanou chlopeň a budete mít k dispozici celý obsah, podle nějž zjistíte, že je titul členěný na biotopy a dvě odlišné kapitoly, které jsou spíše bonusové. 

  • Biotop les
  • Biotop louka a pole
  • Biotop lidská sídla
  • Biotop voda
  • Biotop hory a velehory
  • Biotop pobřeží
  • Živočichům na stopě
  • Jedovaté rostliny

Jak je tedy zřetelné, tak podle biotopů lze snadno dohledat vše, co se vám autoři snažili říct. Zajímají se nejen o faunu, ale i o flóru. A tak máte k dispozici poměrně napěchovanou publikaci, jelikož na jedné stránce jsou obvykle čtyři profily rostlin, živočichů nebo hub, u kterých naleznete podstatné informace. Grafické ztvárnění je spíše minimalistické, s ohledem na velikost díla (105x180mm), a může se zdát, že jsou informace poměrně nahuštěné, ale nijak to nevadí při orientaci ani čtení. Díky barevnému označení se snadno orientujete a to kdekoliv a kdykoliv. Zatímco na pravé straně máte informace, na levé straně jsou k dispozici fotografie daného tvora, rostliny či houby. Je tedy snadné nalézt daný druh i podle vzhledu a lehce dohledat. Kniha nemá jen barevné odlišení, ale také se můžete řídit podle několika symbolů, které jsou viditelné v barevném označení vpravo nahoře. 

Fotografie jsou barevné, ač menší, tak nádherné. Věřím, že už prohlížení publikace vás nadchne k takovému výletu do přírody, kde s tímto průvodcem naleznete mnohé. Díky bonusovým kapitolám, kterými jsou právě Živočichům na stopě a Jedovaté rostliny se tak pobavíte ještě víc. Můžete si s rodinou zahrát na stopaře nebo naopak vědět, jaké rostlině se máte zdaleka vyhnout. 

Počin je nádherně barevně vyvedený a spolu s působivými informacemi a snadnou orientací se stává #musthave na cesty do přírody pro každého! Pryč s internetem, nač googlit, když můžete zažít mnohem lákavější dobrodružství a stačí k tomu tradičnější přístup, tento průvodce, který vás na chvíli odnese mimo ruch civilizace. Rozhodně doporučuji! 

 © Ivona Šabíková, Svět Mezi Řádky

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.