Veganská kuchařka

Někdo považuje veganství za životní styl, jiný zase za zbytečnost, další jako nutno zlo, se kterým se musí vypořádat. Ať už to máte jakkoli, přeji vám, ať je vám tato kuchařka dobrým rádcem a pomocníkem. Abyste vše zvládli, poznali a nakonec si vytvořili výtečné dobroty, které budou k nerozeznání od těch klasických receptů a surovin. 

Lahodné rostlinné alternativy mléčných výrobků, uzenin apod. si můžete připravit úplně jednoduše sami – bez použití průmyslově zpracovaných produktů, bez velkého humbuku a především bez toho, že byste museli rezignovat na chuť.BANNER_4_2048x2048_fcb_Veganska_kucharka_72dpi_RGB

Hned na začátku kuchařky se dozvíte, proč je veganské jídlo dobré připravovat doma v kuchyni, seznam zkratek použitých v knize, čím nahradit různé suroviny veganskou stravou, čím lze nahradit vejce, jak zacházet s obilovinami, luštěninami, jaké jsou alternativy mléčných výrobků, jak připravit chutné veganské pomazánky. Dále zde najdete výborné tipy na jídla pečená v troubě, jako je lasagne, pizza, dorty, chléb či suchary.

Další jsou zajímavé recepty na palačinky, různé alternativy klobásek, salámů, různé závitky či placičky. Pro milovníky grilování jsou tu připraveny burgery, steaky. Kdo by se obešel bez omáček, dipů i pesta? Na závěr knihy jsou recepty na sladká jídla a slané pokrmy jako jsou vafle, mléčné řezy, čokoládová pěna, tiramisu nebo panna cotta.

V knize nechybí také vychytávky pro naše dobroty, rejstřík, podle něhož se budete lépe orientovat.

Tato kuchařka je naprosto báječná a nesmírně si ji cením. Veganské jídlo není rozhodně na první pohled nevábné, či s nedobrou chutí. Sama jsem se o tom přesvědčila. Do nedávné doby jsem o veganské stravě skoro nic nevěděla, až do doby, kdy jsem musela plně vyloučit mléčné výrobky a nahradit je rostlinnými. Opravdu to nebylo nic jednoduchého a tato kuchařka mně otevřela opět další obzory. Vím, na co se zaměřit, co dobrého si můžu připravit. Jak se v této oblasti orientovat není nic jednoduchého a proto vám bude nápomocna tato Veganská kuchařka. Je přehledná, srozumitelně psaná, plná báječných a inspirativních receptů na mnoho hlavních jídel i dezertů, dále také plno zajímavostí a informací, které vám  pomohou se v této problematice zorientovat. Kuchařku doporučím těm, co si neví rady, jak se vegansky stravovat, jak začít, ale i těm, co si chtějí ve své stravě něco ozvláštnit.

Z receptů mě zaujala příprava Panna cotty z mandlového mléka, příprava tortilly a rozhodně i recept na přípravu Filo těsta, které určitě vyzkouším.

© Lenka Štveráčková, lenkapilcher.cz

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.