Zkuste to doma sami - Zahrada a balkon

Zkuste to doma sami - Zahrada a balkon

111 projektů a nápadů pro přírodní biozahradu

Smarticular

 

Květinová louka plná včel místo trávníku, zelenina místo okrasných rostlin, léčivé byliny místo plevelu, půdokryvné rostliny, které se dají jíst, místo kamenitých ploch – existuje mnoho možností, jak zahradničit přírodněji, zdravěji a zároveň snadněji.

Nechte se inspirovat a žijte i vy trochu ekologičtěji!
   b4

 

 b3

 

 Nikdy jsem nic nevypěstovala, většinou mi všechno vždycky umřelo. Ale se začátkem koronavirové situace jsem zkusila vypěstovat avokádo a mango. Mango se mi úplně nezadařilo, vypadalo to nadějně, ale nakonec shnilo a musela jsem ho vyhodit. Ale avokádům se daří, a teď mám na parapetu dvě krásné rostlinky, kterým se očividně daří a mám obrovskou radost!

A protože mě začalo strašně bavit sledovat pokroky rostlinek, mám obrovskou radost z každého nového lístku... Řekla jsem si, proč tomu zahradničení nedat ještě šanci? A pak jsem zahlédla knihu, o které je dnešní recenze, Zkuste to doma - zahrada a balkon. Hned jsem věděla, že tahle kniha bude něco pro mě! Od jara chci začít s tímhle koníčkem o trochu víc, a už teď mám plány.

 

Knížka má obálku, která Vás přímo donutí k tomu, abyste se pustili do zahradničení, nebo minimálně abyste o něm přemýšleli. Desky jsou měkké se záložkami, ale tady vychytávky nekončí. I papír na kterém je kniha vytištěná, je "eko". Já jsem si k prolistování a pak ke čtení vzala lepíky, abych si nápady, které se mi líbily, mohla hned založit. A myslím, že na jaře budu mít co dělat!

 

b1

 b2  

Když knihu otevřete, hned Vás přivítá obsah, který mapuje necelým dvě stě stran knihy. Vše je neskutečně přehledné, doplněné obrázky. Právě fotografie se mi na celé knize neskutečně líbí, parádně dokreslují knihu, a vy si můžete vše bez problémů představit. To oceňuji i já - pořád mám pocit, že něco dělám špatně, a tohle je úžasná kontrola!

Další věcí, kterou musím ocenit, jsou detaily. Strašně se mi líbí jak je všechno dopodrobna vysvětlené tak, aby to pochopil i naprostý amatér. To ale neznamená, že pokud máte v zahradničení už nějakou praxi, že Vám bude kniha k ničemu. Myslím si, že si na své přijde i profík, a nalezne nejednu zajímavost, která ho obohatí.


Zkuste to doma sami - Zahrada a balkon je skvělá. Nedá se číst na jeden zátah, není to román. Je to ale natolik šikovný společník do domácnosti, že ho musí každý ocenit. Bydlím v bytě od narození, a představa vlastní zahrádky mi byla cizí. Teď už mám ale vcelku jasnou představu, jak se do ní od jara pustím, a to jen díky tomuhle průvodci.

© Anna Najmanová

https://knihy-srdcovka.blogspot.com/2020/11/recenze-zkuste-to-doma-zahrada-balkon.html#more

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.