Zahrada podle Davea Goulsona 2

Kód: S25
1 194 Kč –46 %
banner Goulson 3 knížky 01
1 194 Kč –46 % 636 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2023

Divočina v zahradě, Návrat čmeláků a Tichá Země patří mezi knihy plných zajímavých i překvapivých informací, ke kterým se budete i v budoucnu rádi vracet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Divokou přírodu máme přímo pod nosem - v zahradách a parcích, v mezerách v chodníku a v zemi pod svýma nohama. Dave Goulson nahlíží do kompostu, vrtá se v hlíně a noří se do zahradního jezírka. Zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, včel, zlatooček a pestřenek, nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Zásadní knkiha pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta.

 

Dave Goulson v současné době patří mezi nejuznávanější ochránce přírody ve Spojeném království a v roce 2006 založil oceňovanou Bumblebee Conservation Trust (Společnost na ochranu čmeláků). V knize Návrat čmeláků kombinuje příběhy o rostoucí vášni dítěte pro přírodu s hlubokými vhledy do zásadní důležitosti čmeláků. Autor se zaujetím popisuje, jaký vliv měly na čmeláky historické události, co s nimi dělá proměňující se příroda, jak do jejich života zasahujeme my a jak je můžeme chránit. Jedním z nejvýraznějších momentů příběhu je vášnivé úsilí Dava Goulsona o navrácení anglického čmeláka pruhovaného, který ve Velké Británii zcela vyhynul, do jeho původní domoviny.

 

Dave Goulson zkoumá souvislosti mezi klimatickou změnou, přírodou, volně žijícími živočichy a rostlinami a zmenšující se biodiverzitou a analyzuje zhoubný dopad na planetu a její obyvatele. Podle Goulsona ještě není pozdě tento pokles zastavit a Tichá Země je k tomu naléhavou výzvou.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÝHODNÉ BALÍČKY KNIH
Hmotnost: 1.7 kg
Autor: Dave Goulson

Rozhovor Petra Horkého s Daveam Goulsonem na Hausbotu

5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 28.3.2023
Celková spokojenost. Příjemné čtení, které nutí k zamyšlení.
5
RN Avatar autora | 25.1.2023
Ještě jsem nestihla přečíst .
4
R Avatar autora | 22.12.2022
Jsou to hezké knížky, krásně graficky zpracované obálky. Bohužel trochu moc popularizované. Uvítala bych více odborných faktů, takhle je pro mě velká část textu o ničem. Prolistovala jsem, ale nepřinášelo mi to ten pocit, kdy mě každá druhá stránka do sebe vtahuje a dozvídám se další a další fascinující informace, jako tomu bylo u Petera Wohllebena nebo Merlina Sheldrakea. Spoustě lidí bude ale tento styl vyhovovat, protože to je opravdu odpočinkové čtení
5
Avatar autora | 25.10.2022
Spokojenost, přečtu si až v zimě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.