Felix Weiβ: Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků

Kód: K188
349 Kč –20 %
TITULNI obalka Ptaci RGB
349 Kč –20 % 279 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks)
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
3.10.2023

Tento průvodce nabízí srozumitelný a vizuálně atraktivní vhled do světa ptáků. Kniha obsahuje 100 profilů středoevropských ptáků. Informace jsou velmi přehledně uspořádané – každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem a krásnými ilustracemi. Všechny důležité vlastnosti jednotlivých druhů jsou vysvětleny stručnými a srozumitelnými popisky přímo u barevných ilustrací. Doplňkové texty nabízejí další užitečné odborné informace, s nimiž budete skvěle vybaveni pro pozorování ptactva.

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRO VŠECHNY MILOVNÍKY PŘÍRODY

  •  Při procházce upoutá vaši pozornost neznámý pták – co to jen může být za druh? S tímto bohatě ilustrovaným atlasem ho dokážete snadno a rychle určit, a to díky jednoznačně popsaným znakům a realistickým vyobrazením s propracovanými detaily. Téměř okamžitě zjistíte, který opeřenec si v parku tak prozpěvuje, kdo přiletěl na krmítko nebo se pohupuje na hladině.  Portréty jednotlivých druhů doplňují pozoruhodná fakta a zajímavosti ze života ptáku. Čím víc se o nich dozvíte, tím víc vás budou fascinovat.
  •  Jakmile ptáka pojmenujeme a určíme jeho druh, stává se pro nás srozumitelnějším. Můžeme se o jeho životě dozvědět víc a stejný druh pozorovat dlouhodoběji. Pták se stane naším známým, kterého při dalším setkání rozeznáme rychleji. Jednou ho poznáme do takové míry, že ho dokážeme identifikovat i při letmém pohledu a budeme toho o jeho životě hodně vědět. Při prvním setkání ovšem stojíme ještě zamyšleně před neznámým opeřencem. Jelikož jsou ptáci neustále v pohybu, mohou létat a většinou si od člověka udržují odstup, bývá pro nás velkou výzvou rozlišit drobné rozdíly, jež jsou někdy pro rozeznávání druhů podstatné.
  •  V této knize najdete 100 druhů ptáků střední Evropy, převážně časté a rozšířené druhy, které můžete pozorovat všude. Díky tomuto výběru se začátečníci mezi pozorovateli naučí určovat ptáky. Může se stát, že narazíte na ptáka, kterého ani po pečlivém porovnání s ilustracemi v knize nenajdete. Nejspíš ho však zvládnete přiřadit alespoň do určité skupiny ptáků. V tom případě zkuste hledat v obšírnějším atlasu ptáků a se znaky, jež jste si zaznamenali, můžete pokračovat s určováním přímo ve správné skupině.
  •  Druhy ptáků v tomto atlasu jsou řazeny podle své příbuznosti. Podobné druhy jsou vyobrazeny na sousedních stranách. Pokud jste schopni neznámého ptáka přiřadit přibližně do správné skupiny, je nejrychlejší tuto skupinu nalistovat a identifikovat ty druhy, které přicházejí v úvahu.
  •  V atlasu autor popisuje důležité znaky pro určení druhu pomocí krátkých vysvětlivek u vyobrazených ptáků. Odborným termínům se přitom záměrně vyhýbá, aby počátky vašeho pozorování nebyly příliš komplikované. Poznávání ptačích druhů napomáhají věrné kresby Paschalise Dougalise.

 

Každý profil ptačího druhu obsahuje stručnou charakteristiku a informace o chování, typickém životním prostoru či stěhování, a také popis zvláštností daného druhu, protože ve světě ptáků se odehrává mnoho napínavých příběhů. Pro české vydání byla doplněna bližší lokalizace ve spolupráci s birdlife.cz.

 

Autor

  • Felix Weiß je vystudovaný biolog – má velmi rád přírodu a je autorem několika atlasů a knih o ptácích a rostlinách.
  • Paschalis Dougalis je ilustrátor a výtvarník – specializuje se na kresby přírody a divoké zvěře. Žije a pracuje v Mnichově. Zajímá se zejména o euroasijské ptáky a savce. Ilustroval několik přírodopisných knih a jeho díla byla opakovaně oceněna.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRŮVODCI A ATLASY
Jazyk: čeština
Autor: Felix Weiß
Překladatel: Monika Řezníčková
ISBN: 978-80-7670-046-8
Originální název: Einfach Vögel
Počet stran: 128
Vazba: Měkká vazba s klopami
Ilustrace: Paschalis Dougalis
Formát: 130 x 192 mm
Obrázky, fotografie: ano
5
20x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 13.11.2022
+ Dobře přehledné informace i pro menší děti.

5
RH Avatar autora | 22.8.2022
Jak jste s produktem spokojeni? Moc! :)
5
Avatar autora | 20.6.2022
+ Supr obrázky
+ Kdyby byla vázaná

Jsem velmi spokojenej s oběma zakoupenými knihami. Mi
5
Avatar autora | 24.5.2022
Krásné ilustrace, konečně nemám bordel v sýkorkách
5
Avatar autora | 19.5.2022
Velmi pekna kniha, uzitecna a poucna
5
Avatar autora | 9.1.2022
Přehledné, kvalitní obrazově, základní rozpoznávací znaky, vhodné i úplným začátečníkům.
5
Avatar autora | 31.12.2021
Krásná naučná knížka.
5
HG Avatar autora | 30.11.2021
Ano velmi děkuji
5
EK Avatar autora | 10.11.2021
Velmi spokojená.
5
NL Avatar autora | 25.10.2021
Je to třetí kniha kterou jsem u vás zakoupila,a jsem moc spokojená.Knihy plné zajímavých informací a ilustrací i fotek.Těším se na další .
5
MK Avatar autora | 25.10.2021
Perfektní????????????
5
MP Avatar autora | 25.10.2021
Krásná kniha plná překrásných obrázku
5
AN Avatar autora | 25.10.2021
Knížka pěkně zpracovaná,jsem moc spokojená.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.