Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy

 Člověk se ani nenadál a v nakladatelství Kazda vyšla další kniha s Kamarády z Medového lesa. Má název To zvládneš, Lukáši a je stejně dobrá jako předchozí díly.

 Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovička. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a nedají dopustit ani na děti z nedaleké lesní školky.

978-3-7514-0000-8_34
978-3-7514-0000-8_53

 Počáteční příběhy jsou určené na rozehřátí, zvířecí hrdinové jsou zase zpátky a řeší uvíznutého Chrochtíka nebo zamilovaného hajného, který všude vidí jen srdíčka. Až ve třetí kapitolce potkávají Lukáše držícího se dál od ostatních dětí. Důvodem je, že koktá a zřejmě se bojí, že se mu děti budou smát.

 „Daňka se rozchichotá. „Já bych řekl, že je Lukáš tak chytrý, že se mu v hlavě slova hromadí. A protože jich je na jednu jedinou hlavičku prostě moc, vycházejí mu z úst zašmodrchaná a zpřetrhaná,” přemítá. „Nebo nevyjdou vůbec, protože se zaseknou.”

978-3-7514-0000-8_54

978-3-7514-0000-8_32

 Zvířátka se rozhodnou Lukášovi pomoci stejně jako Davídkovi nebo Elence v minulých dílech a společně vymyslí plán. Díky němu je pak Lukáš za opravdového hrdinu, protože zabrání jedné velké katastrofě. Ta je pak v závěru ještě vysvětlena formou novinové zprávy, což přidává knize další rozměr v podobě důležité osvěty.

 Další Kamarádi z Medového lesa opět utekli jako voda, příběh byl rychle u konce a nezbývá než se těšit na další díly. Nebo si můžete čekání zkrátit díky audio verzím všech příběhů o Kamarádech z Medového lesa v podání Jitky Molavcové. Tak pokud vaše děti dávají přednost poslechu před čtením, určitě si je nenechte ujít! Akorát tak přijde o krásné ilustrace Caroly Sieverding.

978-3-7514-0000-8_11

 

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

© Jana Langerová

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení