Skutečný život hospodářských zvířat - o životě hospodářských zvířat bez cenzury

 Víte kdo je jehnice, jalovice či kuřice? Chcete se dozvědět, kolik vlny vyprodukuje jedna ovce při jedné stříži? Tak na tyto otázky a ještě mnohem více vám odpoví novinka s názvem Skutečný život hospodářských zvířat. Rozhodně se máte na co těšit.

krava
  Kniha je rozdělena na jednotlivé kapitoly, které pojednávají o chovu hospodářských zvířat konvenčním způsobem nebo také tím ekologickým. Dozvíte se o chovu prasete domácího, skotu, ovce, koz, tak i drůbeže. Dále také, jak zvířata přepravujeme, jak to chodí na jatkách a jaké produkty lze z masa a mléka vyrobit. Každá kapitola je detailně rozpracovaná s mnoha obrázky a informacemi o jejich chovu, jak o ně pečujeme, jak se jmenují mláďátka nebo samice, které ještě nerodily. Na první pohled se může zdát, že je v knize hodně ilustrací a méně textu, ale opak je pravdou. Ilustrace krásně doplňují texty. Informací je zde opravdu hodně. Na 40 stranách se dozvíte vše potřebné k chovu hospodářských zvířat.

 Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem zvídavým dětem, ale i dospělým. Knihu zajisté ocení učitelky mateřských i základních škol, které chtějí dětem přiblížit problematiku chovu hospodářských zvířat. Publikace mě zaujala svým obsahovým zaměřením. Každý dítě přichází do věku, kdy je zajímá, jak zvířátka žijí, a kde se vlastně bere to maso, které mají na talíři. Díky této publikaci jim vysvětlíte, jak to chodí v zemědělství, proč se a jak se o zvířata staráme, a proč je důležité s jídlem neplýtvat.

 I když na knižním trhu najdete mnoho knih o zvířatech, tato je naprosto výjimečná. Ilustrace jsou mnohdy na celou stranu, doplněné zajímavostmi o zvířatech a když se na ně díváte, máte pocit, jakoby jste stáli v kravíně a přímo koukali na kravičky. V jedné knize naleznete mnoho informací o chovu, ale i tom, jak lze maso dále zpracovávat v různé produkty, které pak jíme. Autorka též poutavě vypráví o ekologickém chovu, jak to lze dělat v souladu s přírodou.
Kniha je určena pro děti od 7 let.

© Lenka Štveráčková, kritiky.cz

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení