Cesta k poslední řece

Kód: K236
Akce Novinka Exkluzivně jen u nás
399 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023

"Zmínil bych název oblasti, ale nemohu. Vyzradit mohu jen tolik, že nás tato mapa zavedla na expedici do neznáma, kam jsme se vypravili s nadějí, že tu objevíme Poslední řeku. Co jsme tam nalezli, však stačilo k tomu, abych místopisná pojmenování v tomto deníku odstranil nebo pozměnil - stejně jako kdysi tvůrce mapy. Brzy pochopíte proč."

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jste připraveni zúčastnit se dobrodružství? Čelit nebezpečí na každém kroku? Vydat se do neznámých krajů?

Vydejte se s Neznámým dobrodruhem za napínavým dobrodružstvím do Amazonie, které začíná mapou objevenou v Královské geografické společnosti, na níž je záhadně setřená řeka. Ta zavede Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi do pátrání po této "poslední řece", které navždy změní jejich chápání přírody.

Tato kniha je napínavým příběhem o výpravě do amazonského pralesa, která uvnitř vypadá přesně jako skutečný sešit, s rozmazanými stránkami, ručně vypadajícím textem.

V napínavém příběhu najdete setkání s kajmanem a anakondou, neuvěřitelnou přírodou, tipy na přežití a mnoho, mnoho dalšího.

 


Napsali o knize

Cesta k poslední řece je fantastický dobrodružný příběh, který vás bude inspirovat k psaní vlastních dobrodružství a zároveň podává přímý popis cesty autora/ilustrátora do Amazonie poté, co v Královské geografické společnosti objevil záměrně rozmazanou mapu, na které byla jinak nezmapovaná řeka.

"Neznámý dobrodruh" se spojí s kamarádkou Bibi a vydá se do brazilské savany, kde vstoupí do džungle na cestu za ztracenou řekou a setká se se vším, co bohaté prostředí a ekosystémy nabízejí. Čte se to jako skutečný cestovní deník a upřímně bych si přála, aby takových knih bylo víc!

Moc se mi líbilo, zjistit, co viděli, a dozvědět se podrobnosti o rostlinách a tvorech a další informace, které byly přidány do textu nebo jako poznámky pod čarou vedle jejich ilustrací.

Tohle bylo prostě naprosto fascinující a nutilo mě to zalistovat v knize a jejích krásných ilustracích tak často, jak jen to bylo možné! Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi vyprávění z první ruky, přírodu, dobrodružství nebo všechno dohromady!

 Každá stránka je plná oslnivých obrázků. Jestli nějaká kniha dokáže děti odtrhnout od tabletů, je to právě tato. Obrázky jsou plny výjevů z džungle a divoké přírody, které jsou poutavé i poučné. Příběh je klasickým dobrodružným příběhem a při čtení mému šestiletému synovci mi připomněl "Brazilské dobrodružství" mladého Petera Fleminga. Zatímco však Fleming strávil spoustu času střílením, Cesta k poslední řece více odpovídá modernímu vnímání, obsahuje silné ekologické poselství, ale nepovyšuje se nad ostatní. Kniha se nevyhýbá líčení temných stránek deštného pralesa (které obvykle přinášejí dobrodružství) a zároveň podrobně popisuje velkou rozmanitost a hodnotu džungle. Zábavná, ale přitom bohatě ilustrovaná a poučná kniha Cesta k poslední řece vzbudí zájem všech mladých čtenářů nejen o deštný prales, ale také o to, aby se prostě dostali ven a zažili nějaké dobrodružství.

 


 

Redaktor

  • Teddy Keen je redaktorem a sestavovatelem Ztracené knihy dobrodružství - objevených děl a ilustrací Neznámého dobrodruha.
     V roce 2014 během cesty do Amazonie narazil Teddy, sám ilustrátor a outdoorový nadšenec, v odlehlé chatě na břehu řeky Jari na zapečetěný kovový kontejner. Ukázalo se, že jejím obsahem je celoživotní dílo neznámého umělce dobrodruha. Vedle zápisníků, skicáků a dalších věcí se nacházel dopis, který byl podle všeho napsán ve prospěch dvou mladých členů rodiny. Kufr i s obsahem byl odeslán zpět do Velké Británie.
     Díky svým outdoorovým znalostem strávil Teddy s týmem odborníků poslední dva roky restaurováním, následným sestavením a úpravou pokladu dobrodružných znalostí do podoby knihy, kterou si může prohlédnout celý svět.
     Teddy žije se svou rodinou v Londýně.

Doplňkové parametry

Kategorie: OD 10 LET
Hmotnost: 0.8 kg
Věková kategorie: od 9 let
Jazyk: čeština
Autor: Teddy Keen
Překladatel: Eva Dobrovolná
ISBN: 978-80-7670-113-7
Originální název: Journey to the Last River
Formát: 273x210 mm
Vazba: Pevná, celobarevná
Počet stran: 128

Prolistování knihou

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.9.2023
Naprosto skvělá kniha!!! Předčila mé očekávání. Syn byl doslova pohlcen a já s ním. Dobrodružství se vším všudy - různé detaily, mapy, popisky, prostě to, jak je kniha provedena...opravdu výborná práce!!! DOPORUČUJEME!!!
5
V Avatar autora | 14.9.2023
Chtěla bych napsat nějakou skvělou recenzi, protože si ji tohle dílo určitě zaslouží. Za celou svou dobrodružnou cestu i nádherné vydání. Ale na tohle slova nemám. Tohle se prostě musí pečlivě prolistovat, prohlédnout každý obrázek a vnořit se do popisovaného dobrodružství. Určitě to není kniha jen pro mládež!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.