Tajuplný svět virů a bakterií - napínavé čtení pro děti i dospělé

Víte, jaké nemoci způsobuje Helicobacter pylorí, Clostridium tetaní, či virus Epstein - Barrové? Chcete se dozvědět, na jaké nemoci vlastně existuje očkování? Zajímáte se o to, jak se vyrábí jogurty, sýry a další mléčné výrobky? Na tyto a ještě mnoho dalších otázek vám odpoví Karsten Brensing a Katrin Linkeová, autoři knihy Tajuplný svět virů a bakterií.

V úvodu naleznete informace o tom, jak na nás viry a bakterie působí, co způsobil jeden koronavirus na celém světě a proč jsou tyto mikroorganismy důležité pro náš život, a že nám vlastně jen neškodí.

Kniha je rozdělena na 3 části. V té první autoři detailně popisují jednotlivé viry, bakterie, houby i mnohobuněčné organismy. To jak vlastně žijí, jak vypadají, jaké nemoci způsobují, ale jak je lze využít i v náš prospěch, jak vlastně vznikl život, něco z historie původu nemocí.

V další části knihy se dozvíte, co je to pandemie, jak vzniká, jak nad nemocemi vyzrát, jak je to vlastně s hygienou, proč někdo onemocní a jiný zase ne, co je to imunita, co jsou antigeny, protilátky, či rezistence, dále jaké máme očkování a jaké léky můžeme při nemocech užívat.

V té poslední části autoři připravili zajímavosti o tom, v čem nám vlastně tyto mikroorganismy mohou být prospěšní, co to znamená mikrobiom. Dále také, co nám vlastně přinesl lock down i koronakrize. Na konci knihy je k dispozici rejstřík odborných termínů, nemocí, které usnadní orientaci v knize, také odpovědi na otázky a seznam použité literatury.

Tato kniha mě zaujala už v nabídce na webu vydavatelství a přála jsem si ji přečíst. Hned po prvním otevření jsem se naprosto ztratila. Kniha je opravdu báječná. Čtení a prohlížení jsem si užila od začátku až do konce. Je plná zajímavostí ze života mikroorganismů. Těch, kteří nám způsobují nemoci, ale i těm, co nám pomáhají při výrobě různých mléčných výrobků. Líbí se mně obsahové zaměření, ale i formální stránka knihy.

Velké množství textu je doplněno humornými ilustracemi Nikolaie Rengera, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Život virů a bakterií je naprosto fascinující a je úžasné, jak tito malí tvorové dokážou rozházet náš imunitní systém a způsobit různé nemoci. Knihu doporučím všem dětem, ale i dospělým, co se zajímají o tuto problematiku. Autoři se zaměřili i na informace o koronaviru, lockdownu i krizi, které bohužel budou patřit k naší historii.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení