Naslouchání mechu

Kód: K184
od 258 Kč –20 %
Naslouchani mechu titulka
od 258 Kč –20 % od 206 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: Přírodní a kulturní historie mechorostů

 „Díky sledování mechů poznáme les důvěrněji a do větší hloubky.“

V meších autorka objevila vstupní bránu k důvěrnému sepětí s krajinou – jakousi tajnou znalost lesa, která je metaforou toho, jak lze žít ve světě. Putujte s ní a stejně jako ona se kolem sebe dívejte přes mechové brýle.

 

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K184
Můžeme doručit do: 18.7.2024
258 Kč
206 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E035
Můžeme doručit do: 18.7.2024
295 Kč
236 Kč

Detailní popis produktu

Robin Wall Kimmererová vypráví příběhy mechů z pohledu vědy i tradiční moudrosti domorodých národů. Mezinárodně uznávaná autorka poutavě spojuje vědecké poznatky s osobními postřehy a dává možnost nahlédnout do elegantně jednoduchého života mechorostů, od nichž se můžeme mnohé naučit. Ve vzájemně provázaných esejích srozumitelně vysvětluje biologii mechů a přemítá nad tím, co všechno nám tyto fascinující organismy mohou předat. Čerpá přitom ze svých rozmanitých zkušeností vědkyně, matky, učitelky i spisovatelky s indiánskými kořeny.

V meších autorka objevila vstupní bránu k důvěrnému sepětí s krajinou – jakousi tajnou znalost lesa, která je metaforou toho, jak lze žít ve světě. Putujte s ní a stejně jako ona se kolem sebe dívejte přes mechové brýle.

„Napsat celou knihu o meších si žádá určitou odvahu a zapálení pro věc […] Kimmererová se ve svém debutu Naslouchání mechu zhostila úkolu obdivuhodným způsobem a čtenářům zpřístupnila svět plný překvapení. To, co se o meších dovídáme, jednoduše bere dech.“  – environmentální časopis Orion

„Poutavé osobní i vědecké líčení oblasti rostlinné říše, kterou až příliš často přecházím bez povšimnutí […] zapáleně klade důraz na něco, čemu se nejčastěji dostává zaslouženého obdivu pod mikroskopem.“  – Jamaica Kincaidová, The New York Times Book Review

Autorka

  • Robin Wall Kimmererová (1953) je matka, vědkyně, univerzitní profesorka a oficiální příslušnice státem uznávaného indiánského kmene Citizen Potawatomi Nation. Je autorkou knihy Braiding Sweetgrass (Copánky z trávy), která jí přinesla celosvětové uznání. Její knižní debut Naslouchání mechu získal ocenění John Burroughs Medal za vynikající literární počin o přírodě, její další texty vyšly v řadě odborných a environmentálních časopisů. Honosí se titulem čestné profesorky na Fakultě environmentální a lesní biologie Newyorské státní univerzity a založila a dodnes řídí Centrum původních národů a životního prostředí.
  • Coby spisovatelka a vědkyně se neomezuje jen na obnovu ekosystémů, ale usiluje i o obnovu vztahu člověka s krajinou. Má bakalářský titul z botaniky na Newyorské státní univerzitě, magisterský i doktorský titul z téhož oboru na Wisconsinské univerzitě a publikovala množství vědeckých článků o rostlinné ekologii, ekologii mechů, moudrosti původních národů a restorativní ekologii. Žije na starém statku na severu státu New York a pečuje o upravené i divoké zahrady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Botanika
Jazyk: čeština
Autor: Robin Wall Kimmererová
Překladatel: Vojtěch Ettler
ISBN: 978-80-7670-040-6
Originální název: Gathering Moss: A Natural and Cultural History of Mosses
Formát: 125 x 200 mm
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 200
Ilustrace: Howard Crum, R. L. Wall
5
6x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
RH Avatar autora | 22.8.2022
Texty jsou moc zajímavé, ale čekala jsem více barevných obrázků. Mechy jsou úžasné a "výpravnost" mi tam trochu (spíš hodně) chybí. Za to dávám o hvězdičku méně, ale knihu doporučuji.
5
JA Avatar autora | 8.7.2022
Velmi zajímavá kniha,už mám zájemce o zapůjčení knihy.Mám radost,že se při losování usmálo štěstí.
5
IB Avatar autora | 3.2.2022
Jak říká paní Kateřina Ulrichová: Kniha je velmi krásná, nejen mechy jsou popisovány v příběhu z pohledu vědce i laika, doporučuji všem, kdo mají rádi přírodu.
5
KU Avatar autora | 27.10.2021
Kniha je velmi krásná, nejen mechy jsou popisovány v příběhu z pohledu vědce i laika, doporučuji všem, kdo mají rádi přírodu.
5
JH Avatar autora | 13.10.2021
Je to vynikajúca kniha po odbornej aj populárne-vedeckej stránke.
5
AV Avatar autora | 27.9.2021
Příjemně čtivá kniha, doplněná stručnými informacemi o jednotlivých druzích mechů. Publikace je doplněna o krásné vědecky přesně vyvedené černobílé ilustrace. Mechy se zde stávají hlavními hrdiny - vpravdě hodni upřímného obdivu za jejich vitalitu. Autorka má znalosti jak "akademické", tak i tzv. "přírodní" - do textu se promítá vliv jejího indiánského původu. Malinko autobiografické řádky vybízejí k přemýšlení, meditaci ...vzbuzují větší úctu k přírodě, ukazují na konkrétních případech provázanost veškerého života na Zemi. Skvělý formát i nízká hmotnost předurčují výtisk coby doprovod na cesty. DOPORUČUJI všem, kdo mají rádi Život :-)
5
ML Avatar autora | 21.9.2021
Mech zná snad každý , ale přemýšlet o něm , jako o komunitě , je zcela nový pohled. Děkuji za Vaše super knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet