Mezi kořeny

Kód: K227
399 Kč –20 %
titulka mezi koreny
399 Kč –20 % 319 Kč

Zvolte variantu

Toto knižní umělecké dílo vás zavede do fascinujícího světa půdy, která je základem života na naší planetě. Autorka Kateřina Audová pomocí jedinečných uměleckých ilustrací v knize srozumitelně vysvětluje procesy probíhající uvnitř půdy a jejich vliv na naše životy. Díky této knize se dozvíte, jak půda ovlivňuje naše životní prostředí a užijete si fascinující výpravu pod zemský povrch. Přesvědčte se sami, proč je zdravá půda pro většinu ekosystémů neocenitelná – s její anatomií vás zábavnou formou seznámí tato kniha.

Přečíst ukázku

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K227
Můžeme doručit do: 16.7.2024
399 Kč
319 Kč

Detailní popis produktu

Výjimečná kniha o tajuplném světě, skrytém mezi kořeny, je díky originálním autorským ilustracím malým knižním uměleckým dílem, které ze čtení o tajemstvích skrytých v půdě dělá zážitek.

 Kniha srozumitelně a poutavě přibližuje život a procesy v půdě, na kterých je závislá existence téměř všech přirozených ekosystémů na Zemi. Vysvětluje, proč je půda základem života a proč je důležité zajímat se o její fungování a užitečnost.

 Zajímáte se o životní prostředí a jeho vliv na kvalitu života lidí? Nechte se unést pozoruhodným vyprávěním o tom, jak nás půda ovlivňuje a jak my ovlivňujeme ji. Problematika zdravé půdy je velmi komplexní záležitostí, ale tato kniha vám umožní nahlédnout do ní tak, že vás to bude bavit.

 

Autorka

  • Kateřina Audová je absolventkou Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě v Plzni. Už od dětství ji fascinuje příroda a vztahy, kterými je provázán svět, jehož jsme součástí. Zájem o krajinu, přírodní procesy a materiály se projevuje i v jejich pracích. Knihou Mezi kořeny završila magisterské studium v ateliéru Didaktická ilustrace pod vedením akademické malířky Renáty Fučíkové, která ji inspirovala k zájmu o didaktickou ilustraci, jejímž posláním je předávat lidem důležité informace poutavou formou, působit na smysly a emoce a pomáhat pochopit dané téma. V knize Mezi kořeny propojila dvě velké vášně – výtvarnou tvorbu a lásku k přírodě.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Botanika
Jazyk: čeština
Autor: Kateřina Audová
ISBN: 978-80-7670-102-1
Formát: 215 x 243 mm
Vazba: Pevná, celobarevná
Počet stran: 80
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 19.2.2024
Kniha, která je skoro uměleckým dílem. Díky krásným minimalistickým ilustracím. Tak to bych asi začala s popisováním knihy která se mi dostala do rukou díky nakladatelství Kazda. Tímto jim za knihu moc děkuji. A pro koho je kniha vlastně vhodná pro koho je určena? Pro každého, koho zajímá co se děje podzemí, jak fungují procesy v půdě, kořenové systémy a další pozoruhodnosti pod zemí. Není tedy div, že jsi našla cestu i ke mně domů. Přes 20 pokojovek, zahrada a můj zájem vidět víc pod povrch, umocnila tato kniha, příjemná na omak. A informace. Například z čeho se půda skládá? Věděli jste že obsahuje sedm složek? Oblíbená věta? Vše živé stane se dřív nebo později potravou co bude jednou pro jiné. Rozebereme tu i rozkladače konkrétně 9. Věděli jste například, že žížaly za svůj život pozřou třetinu svrchní vrstvy půdy? Ven z jejího druhého konce vyjde hrudka obohacená o sliny a mikrofloru střev. Nebo třeba že spousta takzvaných plevelů jsou ve skutečnosti léčivé bylinky nebo nám dávají možnost zpestřit si jídelníček? Nebo jsou také ukazatelem, jakou úrodnou půdu máme nebo jaké živiny půjde chybí nebo v ní přebývají. My jsme součástí půdy starejme se o ní. Nepovyšujme se nad ní. Bez včel a půdy skončí náš rod. A jako bonus ilustrovala Kateřina Audová. Ty ilustrace jsou tak krásně minimalistické, že pro děti to není pozornost odvádějící, ale je to doplňující. Pro dospělé zase bude kniha příjemným kouskem, po kterém sáhnou třeba na jaře, když se příroda opět probouzí.
5
Avatar autora | 17.11.2023
Čekala jsem více odbornosti, ideální jako materiál pro základní skoly, doporučuji do škol...kde se učí povědomí o půdě.
5
Avatar autora | 8.11.2023
knihu chci dát jako vánoční dárek. Je krásná!
5
Avatar autora | 29.10.2023
Líbí se mi spojení dvou autorčiných vášní.
5
KT Avatar autora | 17.10.2023
krásny
5
MB Avatar autora | 17.10.2023
Krásná kniha, rozhodně doporučuji.
5
Avatar autora | 16.10.2023
+ Kniha je přímo uměleckým dílem a informace jsou pro mne nové a vzrušující.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet