Než stromům dojde dech

Kód: A018
od 295 Kč –20 %
titul
od 295 Kč –20 % od 236 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme

Kniha Než stromům dojde dech je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu. Stromy se totiž bez lidí hravě obejdou, ale lidé bez stromů ne.

 

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K189
Můžeme doručit do: 18.7.2024
398 Kč
318 Kč
Provedení: CD audiokniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | C022
Můžeme doručit do: 18.7.2024
398 Kč
318 Kč
Provedení: Audio download
Ihned k odeslání (>10 ks) | A018
Můžeme doručit do: 18.7.2024
295 Kč
236 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E040
Můžeme doručit do: 18.7.2024
318 Kč
254 Kč

Detailní popis produktu

Než stromům dojde dech

Proč si tuto knihu přečíst

Ve strhující a zároveň kritické knize Peter Wohlleben přímo navazuje na svůj bestseller Tajný život stromů. Na jedné straně líčí nejnovější poznatky o životě stromů a o jejich schopnosti učit se a reagovat na klimatické změny. Zároveň neopomíjí ani omezenost některých ekonomických a politických subjektů, které mnohdy stromy vysazují jen kvůli těžbě dřeva či vytváření pozitivního mediálního obrazu, a přírodu tím vykořisťují. Jenže intenzivně obhospodařované smrkové plantáže přehřátí planety určitě nezabrání.

Wohlleben se zaměřuje na dokazování klíčového významu lesů v boji proti klimatické změně a navrhuje pokorný přístup k přírodním procesům a odvrácení se od arogantního přesvědčení, že člověk po několika stoletích praxe rozumí přírodě lépe, než příroda sama po milionech let evoluce.

Dle Wohllebena by se měl dát přírodním procesům volný průběh, jak prostřednictvím rozšíření chráněných lesních oblastí bez zásahu člověka, tak i minimalizací lidských zásahů v hospodářských lesích na absolutní minimum. V knize rozebírá také aktuální problémy a otázky spojené s lesnictvím a ochranou klimatu v Německu, které nejsou tak odlišné od situace v České republice.

„Při našem společném čtení o lese vám ukážu, jak mů­žete stromům při učení přihlížet, proč když buky či duby v létě shodí listí, nemusí si tím zákonitě zadělat na pro­blémy, a podle čeho můžete poznat stromy, které vsadily na špatnou strategii,“  říká autor knihy Peter Wohlleben.

Nahlédněte do knihy

Audiokniha

Čte Aleš Procházka. Celková délka je 8 hodin a 11 minut

00 Úvod
01 Když se stromy mýlí
02 Tisíciletá škola
03 Moudrost tkví v semeni
04 Zimní doplnění zásob
05 Červenými listy proti mšicím
06 Ranní ptáče a noční sova
07 Les jako přírodní klimatizace
08 Když v Číně prší
09 Berte na přírodu ohledy a udržujte si odstup
10 Bakterie podceňovaní všeumělové
11 Zády ke zdi
12 Půtky v bukovém lese
13 Německo hledá superstrom
14 Dobrá myšlenka je málokdy k dobru
15 Srnka kůrovec v bledě modrém
16 Vlk jako ochránce klimatu
17 Dřevo opravdu čistě ekologické
18 Můžeme vám vystavit účet
19 Argument toaletního papíru
20 Více peněz méně lesa
21 Slonovinová věž se naklání
22 Copak to máme na talíři
23 Každý strom se počítá
24 Musí všichni táhnout za jeden provaz
25 Svěží vítr
26 Les se vrátí
27 Doslov Pierra IbischeJak kniha vznikala

Peter Wohlleben je dlouhodobým zastáncem lesů a boji proti komerčnímu kácení. Na to, proč je kácení lesů špatné, se snaží poukázat právě v této knize. Rozhodl se zaměřit zejména na stále palčivější problém klimatické změny a jak k ní kácení lesů ještě více přispívá. Důraz klade také na důležitost ekologicky udržitelného lesnictví a to nejen v evropských lesích, ale celosvětově.

Co o knize říkají čtenáři

S publikáciou a obsahom, témami som spokojný. Veľmi dobrý kompromis medzi odbornými faktami a prezentáciou ktorá je zrozumiteľná, adresná a aktuálna tak pre ľudí z mesta či vidieka. Núti rozmýšľať a pýtať sa. Odporúčam. Audio spracovanie na vysokej úrovni.

Róbert Lipták

Knihy Petera Wohllebena otevírají oči i těm, co si mysleli, že už o přírodě leccos ví. Tím, že dlouhodobě žijeme v člověkem přetvořeném prostředí, už si nedokážeme ani představit, co to vlastně nedotčená příroda je, naše lesy to už dlouho nejsou a jen tak nebudou. Z knihy sálá moudro člověka, který zasvětil svůj život lesu a stromům. Velmi zajímavé a poučné poslouchání audioknihy. Postupně kupuji všechny knihy Petera Wohllebena ...

Kateřina Brodíková

Než stromům dojde dech je knížka velice aktuální, velmi přímočará, s velkým provokativním potenciálem – a ze všech těchto důvodů také nesmírně inspirativní. Alespoň by bylo skvělé, kdyby inspirativní byla – především pro všechny ty, kdo rozhodují, jak lesy ve střední Evropě budou vypadat, jak se v nich (ne)bude hospodařit a jaká pravidla pro lesnictví budou platit. Všem, koho téma lesa a téma klimatických změn zajímá, vřele doporučuji.

Jakub Kašpar, náměstek ředitele Správy KRNAP

Peter Wohlleben již poněkolikáté bije na poplach prostřednictvím své knihy a tentokráte s příznačným názvem Než stromům dojde dech. V ní upozorňuje na stále se stupňující krizi lesnictví, ze které jde doslova mráz po zádech. Deprese a pocit beznaděje se dostavuje po většinu času čtení alespoň tomu, komu není osud lesů lhostejný. Bohužel těch lidí kterým lhostejný je, je dostatek. O to hůře se to snáší když mezi nimi je lesnická správa a organizace které by měly činit pravý opak, nebo se tak alespoň tváří. Mnohdy financované přímo státem. Pokud byste chtěli podpořit nějaké sázení stromků apod. zjistěte si co je to za organizaci a s kým spolupracuje, protože velká většina těchto bohulibých organizací pod rouškou revitalizace lesa stromek vysadí, ale až bude co k čemu, tak půjde okamžitě na pilu. Na žádné udržitelnosti skoro nikomu nezáleží. Člověk ztrácí iluze že by se mělo něco dát do pořádku, jelikož dokud tu budou peníze, budou tu lidé kteří budou lesy těžit až do doby, kdy se “nenadechnou”. Recept na zlepšení situace je přitom prostý: Nechte tu přírodu na pokoji a ona se o sebe hravě postará. To poslední o co stojí, je “pomoc” člověka. Obrovské doporučení na tuto knihu. Opět by si ji měl přečíst každý, protože dokáže otevřít lidem oči před věcmi, které zkrátka už nemůžeme přehlížet.

MartyManCZ

O autorovi

Než stromům dojde dech

Peter Wohlleben

Peter Wohlleben se narodil v roce 1964 v Bonnu. Již od malička se zajímal o přírodu a původně chtěl studovat biologii. Dal ale na radu své matky a rozhodl se studovat lesnictví. Po studiích strávil přes dvacet let v zemské lesní správě, kde nejdříve pracoval jako vedoucí kanceláře a později se stal lesníkem. Zde si našel cestu k ekologickému lesnictví a organizaci túr pro turisty a kurzů pro studenty. V roce 2007 mu vyšla první kniha a během několika následujících let se stal jedním z nejprodávanějších autorů. V současnosti pracuje a vyučuje na Lesní akademii v německém Eifelu a globálně se zasazuje o obnovu pralesů. Často vystupuje v televizních programech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy týkající se lesa a ochrany přírody. Jeho bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Tajná síť přírody, Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou a Než stromům dojde dech nadchly čtenáře po celém světě. Za emocionálně působivé a nekonvenční zprostředkovávání vědeckých poznatků mu byla v roce 2019 udělena Bavorská státní medaile Za zásluhy o životní prostředí. Film z roku 2020 Tajný život stromů, vycházející ze stejnojmenné knihy, zhlédlo v kinech na 350 tisíc lidí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Botanika
Jazyk: čeština
Autor: Peter Wohlleben
Interpret: Aleš Procházka
Překladatel: Dagmar Heeg
ISBN: 978-80-7670-050-5
Originální název: Der lange Atem der Bäume
Počet stran: 252
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 140 x 215 mm
Obrázky, fotografie: ne
Audiokniha:
EAN CD: 8594201410147
Délka: 8 hodin 11 minut
Formát audioknihy: MP3

Rozhvor Petra Horkého s Peterem Wohllebenem

5
51x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 13.4.2023
Určitě by si tyto knihy měl každý přečíst. Velmi doporučuji!!!!
5
Avatar autora | 2.2.2023
Krátke prelistovanie potvrdilo očakávania - teším sa na čitanie
5
Avatar autora | 10.1.2023
+ pefektní

5
RL Avatar autora | 29.12.2022
S publikáciou a obsahom, témami som spokojný veľmi dobrý kompromis medzi odbornými faktami a prezentáciou ktorá je zrozumiteľná, adresná a aktuálna tak pre ľudí z mesta či vidieka. Núti rozmýšľať a pýtať sa. Odporúčam. Audio spracovanie na vysokej úrovni.
5
Avatar autora | 28.12.2022
+ Kniha o tom, co je opravdu důležité.

5
MS Avatar autora | 6.12.2022
Dobrý den,knihu věnuji jako dárek.s pozdravem M.Sýsová
5
Avatar autora | 29.11.2022
výborná kniha
5
DW Avatar autora | 1.11.2022
Zatím nevím je to dárek ale věřím že se bude líbit od tohoto spisovatele nemůžu šlápnout vedle
5
BS Avatar autora | 21.10.2022
Knihy od autora Petera Wohllebena ksou čtivé a zajímavé svým obsahem.
5
J Avatar autora | 16.10.2022
Krásné...
5
Avatar autora | 6.10.2022
Velmi spokojená .
5
ZP Avatar autora | 2.10.2022
Mám knihu jako dárek k vánocům ,určitě se bude líbit
5
Avatar autora | 13.9.2022
Velmi čtivá kniha plná zajímavostí i pro mě - laika.
5
Avatar autora | 22.8.2022
Zajímavá kniha pro milovníky přírody i pro ty, kteří se chtějí něco dovědět.
5
Avatar autora | 17.8.2022
Jsem z knihy unešený. Vždy jsem miloval přírodu, stromy, les, ale tato kniha mi dala úplně nový rozměr pohledu na ně.
5
PP Avatar autora | 12.8.2022
Diky teto knize, se mi priroda priblizila opet blize k srdci. A to jsem si myslela, ze uz to ani vic nejde. Mam knihu i CD. Dech berouci poslech i cetba
5
Avatar autora | 7.8.2022
+ nové informace o přírodě, lese, jiný způsob uvažování

Autor přináší mnoho nových pohledů na přírodu (stromy) ve svých knížkách. I když se nemusí se vším co uvádí souhlasit, jedná se o dborníka, který máco říci. Nakladatelství KAZDA umí vybrat věci , které zaujmou ( tedy zájemce o přírodu) Jsem částečně z oboru a tak je kniha pro mě potěšením.
5
LB Avatar autora | 22.7.2022
Ano jsem spokojen.Něco málo se opakuje z minulých knih autora, ale celkově je to velmi zajímavá kniha.Možná, i přes současnou ekonomickou situaci by bylo dobré, aby se vyskytla v publikaci nějaká ilustrace- spíše foto.........
5
MK Avatar autora | 22.7.2022
Vše co pan Wohleben píše je radost číst.
5
Avatar autora | 5.4.2022
Opět skvělá knížka
5
Avatar autora | 21.3.2022
Prvořadá spokojenost jak s knihou tak s dodáním. Všem doporučuji, kdo má rád přírodu.
5
MH Avatar autora | 15.2.2022
Knihu mám jako dárek, ale určitě se bude líbit.
5
JK Avatar autora | 11.1.2022
Jsem velmi, rozšiřuje mi to znalosti v řešení klimatických změn v lese. Jsem bývalý dřevorubec a napsal jsem knihu "Vidět sekvoje, ...a zemřít, kterou vydalo v r. 2008 vydavatelství Akcent v Třebíči. Od vás jsem četl předloní "Moudrost lesa".
5
MM Avatar autora | 27.12.2021
Audioknihu mám jako dárek, ale předpokládám, že se bude líbit. Díky.
5
MH Avatar autora | 15.12.2021
Kniha je dárek,syn si ji přál
5
KB Avatar autora | 14.12.2021
Knihy Petera Wohlebena otevírají oči i těm, co si mysleli, že už o přírodě leccos ví. Tím, že dlouhodobě žijeme v člověkem přetvořeném prostředí, už si nedokážeme ani představit, co to vlastně nedotčená příroda je, naše lesy to už dlouho nejsou a jen tak nebudou. Z knihy sálá moudro člověka, který zasvětil svůj život lesu a stromům, velmi zajímavé a poučné poslouchání audioknihy. Postupně kupuji všechny knihy Petera Wohlebena ....
5
GK Avatar autora | 9.12.2021
krasna kniha, nuti k zamysleni a ukazuje nam, ze stromy jsou zive citici bytosti, tohle vnimani stromu by se meli vyucovat ve skolach
5
JP Avatar autora | 9.12.2021
Knihu jsem ještě nečetl, je určena jako vánoční dárek. Ale jako stálý zákazník nakladatelství KAZDA opět spokojenost s vyřízením objednávky a rychlostí dodání.
5
Avatar autora | 9.12.2021
Teprve jsem začal číst, ale s tímto autorem nikdy neudělám chybu.
5
MV Avatar autora | 2.12.2021
Velmi se těším na přečtení. Děkuji za rychlé dodání A zrušení druhe stejné objednávky kterou jsem udělal omylem
5
LB Avatar autora | 12.11.2021
Jerště jsem vše nepřečetl!!!!!Jste moc rychlí!!
5
KP Avatar autora | 12.11.2021
Je to nádherná kniha, nutí k zamyšlení.....
5
MK Avatar autora | 12.11.2021
vánoční dárek, těším se :)
5
JP Avatar autora | 12.11.2021
Je to velmi dobrá kniha, která osvětlí širší čtenářské veřejnosti skutečnou funkci lesa a jak ho chránit.Je to kniha poslední záchrany. Ač mám ke klimatické krizi výhrady, Peter Wohleben je neopakovatelný.
5
Avatar autora | 10.11.2021
Kniha je tak ako i predchádzajúce diela z pera Petra Wohllebena zaujímavá a vrušujúca. Bohužiaľ poukazuje na ľudskú nepoučiteľnosť a jeho pýchu. Les a príroda ako taká je Božím dielom. Skúmajme svoje vlastné činy a buďme vďační, za tú krásu, ktorú dostávame iba tak z Božej lásky k človeku. Ďakujem Vášmu vydavateľstvu za toío, čím prispievate k poznaniu. Eva Šišková

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet