Planta sapiens

Kód: E054
od 359 Kč –20 %
Planta Sapiens front
od 359 Kč –20 % od 287 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: O inteligenci rostlin

Fascinující sonda do vnitřního světa rostlin založená na nejmodernějším výzkumu rostlinné inteligence. Paco Calvo, přední osobnost filozofie rostlinné signalizace a chování, v knize Planta sapiens předkládá zcela nový pohled na biologii rostlin a vysvětluje, jak rostliny pohánějí technologický rozvoj: od robotiky přes umělou inteligenci až po řešení ekologické krize. především však dokládá, že rostliny nejsou jen zelená kulisa ani pouhé suroviny - jsou to aktivní živé organismy s vlastními zájmy.

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K220
Můžeme doručit do: 16.7.2024
449 Kč
359 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E054
Můžeme doručit do: 16.7.2024
359 Kč
287 Kč

Detailní popis produktu

Kniha Planta sapiens je fascinující sondou do vnitřního světa rostlin založená na nejmodernějším výzkumu rostlinné inteligence. Dokážeme-li pochopit, jaké je to být rostlinou, mohli bychom mít z okolního světa mnohem víc. Schopnosti rostlin vědci dokumentují už desítky let. Prokázali, že rostliny spolu komunikují, manipulují s ostatními druhy a provádějí důmyslné pohyby. Méně známé jsou nejnovější důkazy, že rostliny mohou mít „vědomí“. Ačkoli nemají mozek, jejich mikroskopické vnitřní pochody odkrývají soustavu, která se příliš neliší od nervové sítě v našem těle. Dokážou si tak pamatovat, učit se a disponují inteligencí, která jim umožňuje chovat se adaptivně, flexibilně, účelně a předvídavě. Pokud se na rostliny podíváme novým způsobem, může to zásadně proměnit celé naše chápání světa.

 Paco Calvo, přední osobnost filozofie rostlinné signalizace a chování, v knize Planta sapiens předkládá zcela nový pohled na biologii rostlin a vysvětluje, jak rostliny pohánějí technologický rozvoj: od robotiky přes umělou inteligenci až po řešení ekologické krize. Především však dokládá, že rostliny nejsou jen zelená kulisa — jsou to aktivní živé organismy s vlastními zájmy.

 Kniha Planta sapiens vám umožní nahlédnout do rostlinné říše jako nikdy předtím. Změní váš pohled na jiné formy života, takže rostliny budete vnímat jako spojence při řešení globálních problémů, ne jako pouhé suroviny. Poznáte rostliny jako učitele, od kterých se můžete učit o své vlastní mysli. Pokud zkusíte dívat se na rostliny jinak, budete ohromeni tím, co objevíte.

 Autoři

  • Paco Calvo je profesor filozofie vědy působící v Laboratoři minimální inteligence (MINT Lab) na Murcijské univerzitě ve Španělsku, kde zkoumá především možnosti inteligence rostlin. Zabývá se ekologickými základy rostlinné inteligence a provádí experimentální studie na pomezí rostlinné neurobiologie a ekologické psychologie. Za posledních deset let na téma rostlinné inteligence hojně přednáší k odbornému i neodbornému publiku po celém světě.
  • Natalie Lawrencová je spisovatelka a ilustrátorka s magisterským i doktorským titulem z historie a filozofie vědy, která se pyšní dalším titulem ze zoologie na Cambridgeské univerzitě. Její práce se objevily v časopisech BBC Wildlife, Aeon Magazine či Public DomainReview. Vystupuje na TED konferencích a vyskytla se v podcastu BBC Woman’s hour.

Doplňkové parametry

Kategorie: Botanika
Jazyk: čeština
Autor: Natalie Lawrencová, Paco Calvo
Překladatel: Vojtěch Ettler
ISBN: 978-80-7670-096-3
Počet stran: 288
Formát: 135 x 208 mm
Vazba: Pevná
Originální název: Planta Sapiens: Unmasking Plant Intelligence.
5
11x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IK Avatar autora | 2.2.2024
Splnil moje očekávání. Dobrý překlad.
5
Avatar autora | 21.5.2023
+ Velmi zajímavý pohled na říši rostlin

5
Avatar autora | 13.3.2023
Předně se jedná se o velmi zajímavou knihu na zajímavé téma. Překlad působí profesionálně. V elektronické verzi pro Kindle se špatně zobrazují nadpisy podkapitol. Četla jsem v aplikaci pro Android a je možné, že chyba není v knize, ale právě v aplikaci.
5
Avatar autora | 16.2.2023
Kniha byla úžasná a velice zajímavá.
4
Avatar autora | 4.2.2023
Jsem z oboru, produkce rostlin, fyziologie rostlin stresy rostlin.Sice jsem již v penzi,ale připravuji posudky, recenze atd(též knihy).Kniha je velmi zajímavá a nevím jak "zabere" u laické veřejnosti.Kdo z této problematiky nezná něco...........tak asi bude překvapený.Třeba se mýlím.
5
Avatar autora | 29.12.2022
+ Velmi zajímavé názory a poznatky. Určitě doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet