Dávné světy

Kód: K238 E071 Zvolte variantu
Akce Novinka
599 Kč 479 Kč od 479 Kč –30 %
Dávné světy titulka final RGB
599 Kč 479 Kč od 479 Kč –30 % 419 Kč 335 Kč od 335 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks) Ihned k odeslání (>10 ks) Zvolte variantu
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
13.12.2023 13.12.2023 Zvolte variantu

Podtitul: Výpravy do zaniklých ekosystémů Země

Vydejte se na průzkum Země, jaká existovala kdysi, ponořte se do zkoumání změn, k nimž došlo během její historie. Odhalte způsoby, které život našel, aby se náhlým změnám přizpůsobil či důsledky toho, že se asimilace někdy nepovedla. Autor nám v románové próze na pozadí svých výzkumů ilustruje, jak se formují ekosystémy, jak druhy spolupracují, migrují, přizpůsobují se, vymírají a jsou nahrazovány. Je to dechberoucí počin – překvapivě emotivní vyprávění o přetrvávání života, křehkosti zdánlivě stálých ekosystémů a dopadu prehistorických událostí, které nám mají co říci také o naší současné krizi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O kvalitě knihy vypovídají i její recenze

Dávné světy jsou fascinující cestou proti proudu času. Celkem urazíme 550 milionů let. Na cestě je 16 zastávek, každá z nich nám dá nahlédnout do dávno zaniklých světu. Kniha se neomezuje na pouhé výčty dnes již vymřelých obyvatel daného prostředí, ale řeší mnohem širší souvislosti. Jak daná prostředí vznikla, jak fungovala a co vedlo k jejich zániku. Kromě toho se dotýká i základních principů  paleontologického bádání. Autor se nebojí i velmi komplikovaný problémů a s grácií je dokáže přiblížit i naprostému laikovi. Knihu bych doporučil všem, kteří by rádi nahlédli více pod pokličku paleontologie.

Štěpán Pícha, Paleontolog a odborný garant  Dinosauria Museum Prague 

Jedna z těch knih, co jsou velmi informativní, ale zároveň odvážně nápadité

Elizabeth Kolbert, autorka knihy Pod bílou oblohou

Pohlcující, odvážně ambiciózní příběh života na Zemi od mamutí stepi poslední doby ledové až po počátek mnohobuněčných tvorů před více než 500 miliony let.

The Economist

Jak kniha vznikala

Jedna z prvních myšlenek, která vedla k nápadu na tuto knihu byl fakt, že když lidé přemýšlí o organismech z minulosti, mají tendenci je zařazovat do určitých rodokmenů, ale zároveň zanedbávají okolnosti doby, ve které organismy žily. V knížce se proto setkáte s inovativním přístupem, který začleňuje organismy do prostředí jejich doby. Toto prostředí je navíc detailně vykresleno, jelikož byl autor při psaní inspirován cestopisnými knihami, které si na popisu míst dávají extra záležet.

O autorovi

Dávné světy

Thomas Halliday

Thomas Halliday se narodil v roce 1989 ve Skotské vysočině. Patří k mladé generaci britských paleontologů, která čerpá z nejmodernějších metod analýzy zkamenělin, a nové poznatky, odborné zkušenosti i vlastní fantazii přetavil do imaginativního díla mapujícího dávno zaniklé „jiné světy“, kterými zeměkoule v průběhu milionů let oplývala. Halliday studoval zoologii na Cambridgeské univerzitě s následnou specializací v paleobiologii, ve které získal doktorát na University College London. Tam také získal Zlatou medaili Linného společnosti za nejlepší doktorandskou práci v oblasti biologie. V současné době provádí výzkum pod hlavičkou University of Birmingham a je také vědeckým pracovníkem Přírodopisného muzea v Londýně. Kdo by chtěl vidět důkaz jeho nadšení do oboru, může si udělat obrázek z videí na YouTube, ve kterých rozebírá autentičnost scén známých prehistorických filmů, jako je třeba Jurský park nebo Doba ledová.

Doplňkové parametry

Kategorie: UMĚNÍ, HISTORIE
Autor: Thomas Halliday
ISBN: 978-80-7670-116-8
Originální název: Otherlands - Travels in Earth’s Extinct Ecosystems
Formát: 135 x 208 mm
Vazba: Pevná
Počet stran: 464
5
8x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 15.11.2023
Skvělá kniha, kterou zrovna čtu a která v jednotlivých částech i časech světa popisuje přírodu a výrazné změny, ke kterým tehdy došlo. Rozhodně doporučuji!
5
JH Avatar autora | 14.11.2023
Jsem velmi
5
JV Avatar autora | 14.11.2023
Vypadá skvěle, ale jsem teprve na začátku.
4
Avatar autora | 14.11.2023
Trochu jiný pohled než jsem očekával, ale proč ne. Pokud bych si lépe přečetl dovětek na spodní straně obálky. Na dlouhé zimní večery je tato kniha ideální...
5
Avatar autora | 8.11.2023
kniha je tlustá, jsem na začátku, ale to není ani výhoda, ani nevýhoda!
5
Avatar autora | 7.11.2023
Jsem sice pouze na začátku. Konkrétně druhá kapitola, ale tahle kniha popisuje nejen druhy, ale všechno okolo včetně prostředí, ekosystémů té doby a zajímavostí. Ve třetí kapitole mne čeká zatopení rozsáhlé oblasti středozemním mořem před 5 miliony let už se těším!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.