Posílaní knih na Amazon Kindle přes email

Pokud máte čtečku elektronických knížek Amazon Kindle, ukážeme Vám jak jednoduše do čtečky Kindle posílat elektronické knížky, které jste si zakoupili na našem e-shopu KnihyKazda.cz.

Účet u Amazonu

Pro správnou synchronizaci knížek je nutno mít čtečku Amazon Kindle registrovanou pod účtem u Amazonu, registraci můžete udělat přes webové stránky www.amazon.com a v horní sekci "Hello, Sign in, Account & Lists" vytvořte nový účet nebo se přihlaste pokud již účet máte. Při registraci vyplňte základní údaje o Vás. Amazon Vás bude navádět vložit i svojí platební kartu, ale to můžete přeskočit je to nepovinný krok.

Registraci lze také udělat přes samotnou Kindle čtečku, stačí aby byla čtečka připojena k wifi síti.

Na jaký email elektronickou knížku poslat

V administraci Amazonu najdete speciálně vygenerovanou emailovou adresu (která vždy končí @kindle.com), tu najde na této stránce v sekci Personal Document Settings

Jak povolit posílaní knížek od KnihyKazda

V stejné sekci Personal Document Settings úplně dole najdete také záložku: Approved Personal Document E-mail List a kliknete na "Add a new approved e-mail address" a tam přidáte tuhle adresu: @knihovna.knihykazda.cz a kliknete na tlačítko "Add Adress"

 Adresa se hnedka objeví v tabulce povolených emailových adres.

Jak knížku do čtečky poslat - Varianta 1

Nyní stačí kliknout na email, který jsme Vám po zaplacení poslali s odkazem pro stažení (popřípadě se můžete přihlásit do naší knihovničky na stránce: knihovna.knihykazda.cz ), kde kliknete na tlačítko "Poslat přímo do čtečky" tam vložíte tu emailovou adresu končící @kindle.com (pokud tam dáte nějakou jinou, knížka Vám do čtečky nepřijde). Do pár minut by se Vám měla knížka objevit ve čtečce Amazon Kindle.

 

Jak knížku do čtečky poslat - Varianta 2

Přejdete na stránku https://www.amazon.com/sendtokindle (Vyžaduje opět přihlášení do Vašeho Amazon účtu, kde máte danou čtečku registrovanou) a nahrajte tam verzi .epub z odkazu, který Vám přišel na email či kterou jste stáhli z naši knihovničky. Do pár minut by se Vám měla knížka objevit ve čtečce Amazon Kindle.

 

Časté problémy

  • Čtečka není připojena k Wifi
  • Na čtečce nemáte dostatek místa pro další knížky
  • Nemáte povolenou naší e-mailovou adresu: @knihovna.knihykazda.cz
  • Posíláte knížku na jinou emailovou adresu, která nepatří Vaší čtečce (vždy posílat na email končící @kindle.com, kterou Vám Amazon účet vygeneroval)
  • Pokud Vám ani tohle nepomohlo, kontaktujte nás prosím na: objednavky@knihykazda.cz 

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet