Stopy evropských zvířat

Kód: K241
Exkluzivně jen u nás
Značka: Joscha Grolms
1 700 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: Určujeme a interpretujeme stopy a pobytové znaky zvířat

Tento titul neposkytujeme  velkoobchodům ani distribucím. Je určen pouze koncovým zákazníkům. Děkujeme za pochopení.

Kniha Stopy evropských zvířat je do detailu promyšlená encyklopedie zvířecích stop a příručka pro stopaře začátečníky i pokročilé s 1 100 fotografiemi a 500 kresbami na 816 stranách. Jde o nejobsáhlejšího průvodce po stopách a pobytových znacích divoké fauny v Evropě – ještě nikdy tu nebylo dílo, jež by se této knize vyrovnalo. Kniha je skvěle vizuálně i didakticky zpracovaná.

Obsahuje úvod do základů stopování, podrobné popisy a návody na měření stop a chůze, návody na srovnání běžně zaměňovaných druhů a srovnávací tabulky stop savců a ptáků v životní velikosti. Stopy a znaky evropských savců jsou prezentovány v detailních portrétech.

Kniha obsahuje také informace o stopách, krmných stezkách, hnízdech, norách a dalších stopách nejvýznamnějších ptáků, plazů, obojživelníků a bezobratlých. Každý, kdo má rád pobyt v přírodě, si tuto knihu zamiluje! Je navržena tak láskyplně, že ji nebudete chtít odložit.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K241
Můžeme doručit do: 18.7.2024
1 700 Kč

Detailní popis produktu

Knihy, které nám otevírají nové světy, mohou přispět k ochraně přírody, pokud se dostanou do správných rukou. Takovou je i obdivuhodná příručka pro stopaře Stopy evropských zvířat. Nakladatelství KAZDA ji připravuje k vydání v rámci exkluzivní edice výpravných knih, které jsou v malém nákladu k dostání exkluzivně pouze v e-shopu nakladatelství. Je to způsob, jak nabízet mimořádné, ale relativně speciální knihy, které by jinak v češtině nevyšly. 

Stopy evropských zvířat

Proč mít Stopy v knihovničce

Stopovat divoká zvířata je přirozené. Rozeznávat stopy a rozmanité pobytové znaky se může naučit každý, kdo projeví dostatek trpělivosti a vytrvalosti – a na začátku mu s tím může pomoct dobře zpracovaná příručka. Stopování zvířat zahrnuje dovednosti spočívající v identifikování a interpretaci různorodých stop, které po sobě zvířata zanechávají. Naučíte-li se interpretovat otisky stop a další pobytové znaky, uvědomíte si nejen přítomnost zvířat v okolní přírodě, ale budete je také schopni najít. Díky stopování se zapojíte do skutečných vztahů se skutečnými zvířaty ve skutečném světě.

Znalost stop a pobytových znaků vám umožní proniknout do vztahů mezi různými druhy volně žijících živočichů, mezi flórou a faunou i živou a neživou přírodou a lépe je pochopit. Stopování vám ukáže historii daného místa a zároveň budete schopni odhalit individuální povahu a sklony různých zvířat. Stopování by mělo mít nějaký účel, který vždy posune naše dovednosti na vyšší úroveň. Možnosti jsou různé: lov, fotografování, záchranářství, vzdělávání, monitorování volně žijících živočichů, výzkum a ochrana přírody.

Pokud milujete přírodu, bude pro vás příručka velkým přínosem – podpoří vaši lásku k divočině, k místům, kde budete zvířata stopovat. Uvědomíte si, v jakém stavu se dnes příroda nachází.

Nahlédněte do knihy

Jak se v knize orientovat

Kniha je rozdělena do čtyř částí, které obsahují základní informace o biologii evropských zvířat a podrobné poznatky o jejich stopách a znacích. Kapitola „Učíme se stopovat“ vám poskytne rady, jak zvládnout první kroky při objevování rozmanitého a vzrušujícího světa zvířecích stop.

Savci (část 1)

První část „Savci“ obsahuje především druhové portréty dospělých zvířat. Na úvod se dozvíte základní informace o morfologii chodidel savců, o struktuře stop a jejich nejdůležitějších charakteristikách. Pochopíte princip chůze a stopních drah, dočtete se o tom, jak stopy a stopní dráhy měřit.

Následuje podrobný průvodce po určování stop a pobytových znaků savců. Kresby otisků předních a zadních končetin jednotlivých druhů v životní velikosti nebo v přesném měřítku umožňují rychlou identifikaci konkrétního druhu či zúžení výběru jen na několik druhů.

 Podkapitola „Identifikace a interpretace stop“ uvádí čtenáře do rozsáhlého a rozmanitého světa stop a znaků. Uvedené identifikační pomůcky pomohou rychle přiřadit nalezené stopy určitému živočišnému druhu nebo skupině živočichů.

Hlavní část oddílu o savcích tvoří portréty jednotlivých druhů a skupin druhů, v nichž jsou popsány jejich tělesné rozměry a charakteristiky, rozšíření a stanoviště, jejich potrava a způsoby rozmnožování. Na barevných stránkách najdete informace o stopách s popisem předních a zadních stop, typických typů chůze i přehled nejběžnějších stop a důležitých rozměrů. Kromě toho se seznámíte s typickými znaky druhů.

Ptáci (část 2), obojživelníci a plazi (část 3), hmyz a další bezobratlí (část 4)

V dalších částech jsou shrnuty základní informace o stopách a znacích ptáků (část 2), obojživelníků a plazů (část 3) a hmyzu a dalších bezobratlých (část 4). Vzhledem k velkému počtu zařazených druhů a přirozeně omezené znalosti zdejších stop bylo nutné zvolit poněkud odlišnou prezentaci. Stopy jsou sice nadále zpracovávány formou druhových portrétů (i když nyní mnohem kratších), ale znaky jsou řazeny podle vzhledu, tedy v případě ptáků například podle hnízd, potravních stop nebo exkrementů, ke kterým jsou pak přiřazeny charakteristické znaky určitých druhů nebo skupin druhů. Podrobnější informace naleznete v odborné literatuře.

Další poznámky:

Siluety zvířat na přední předsádce a číslo stránky vedle nich odkazují na popis příslušné skupiny zvířat v textu. Přehled měření stop a centimetrovou míru naleznete na zadní předsádce.

Orientaci v knize usnadňuje systém barevného značení. V části věnované savcům označuje každá barva jednu z pojednávaných čeledí, v ostatních částech pak příslušnou třídu, tedy ptáky, obojživelníky a plazy, hmyz a jiné bezobratlé.

Co o knize říkají čtenáři

Musím nejen mnohokrát poděkovat, ale hlavně vyjádřit hlubokou poklonu. Je to naprosto neskutečná a obsahově výjimečná kniha, s takovým detailním obsahem a rozsahem jsem se ještě u tohoto tématu nesetkal, a to mi za těch 34 let šéfredaktorování prošlo rukama leccos. Budu se knihou v mé knihovně kamarádům nezřízeně chlubit a vytahovat se!

Jiří Kasina - šéfredaktor časopisu Myslivost

Konečně kniha pro evropský prostor, která se tématu stopování věnuje opravdu komplexně. Tato kniha jasně vyčnívá ze všeho, co je v současné době k dispozici v Evropě na toto téma, a lze ji s jistotou označit za esenciální dílo. Sám autor je jedním z nejzkušenějších stopařů v Německu a pravidelně nabízí kurzy na toto téma. Dílo není vhodné jen pro terénní biology a myslivce, ale měl by ho mít v knihovničce každý milovník přírody, který chce interpretovat tajemná znamení a stopy našich divokých sousedů.

Kirsten Nitsch

Encyklopedie Stopy evropských zvířat od Joschy Grolmse je esenciálním dílem pro všechny lesníky, biology, ochránce, zemědělce, myslivce a milovníky přírody. Významně přispívá také k odstranění velké mezery v oblasti stopování ve vědeckých kurzech a loveckém výcviku a otevírání neznámého světa laikovi. Pan Grolms je profesionální stopař s téměř dvěma desetiletími zkušeností v této oblasti a někdo, kdo se živí tím, že učí stopování a nabízí odpovídající zážitky v přírodě. To je to, co tuto knihu skutečně odlišuje. Někdo by si mohl myslet, že je to kvalifikovaný biolog, zkušený fotograf, talentovaný ilustrátor nebo novinář s talentem na jazyky. Ale zdaleka ne. V první řadě je to mezinárodně uznávaný stopař, který spojil tyto dovednosti díky svým hlubokým zkušenostem, různorodým znalostem a vášni pro toto téma. Podařilo se mu dát dohromady talentované lidi, aby vytvořili toto dílo. Tuto knihu je radost číst nebo jen tak listovat. Kombinace zobrazení skutečné „zvířecí nohy“, otisku v zemi, detailní kresby stopy a typických chodů příslušného zvířecího druhu je didakticky unikátní. Jako lesnímu vědci a ekologickému pedagogovi, který v lese tráví hodně času s dětmi, se pro mě stala tato kniha důležitým společníkem při každodenní práci.

Matthias Kitzmann, Wildniswissen Klassenzimmer Natur

O autorovi

Stopy evropských zvířat

Joscha Grolms

Joscha Grolms je mezinárodně uznávaný stopař a jeden z mála specialistů na stopy a znaky zvířat v Evropě. Spolu s dalšími odborníky pracuje na vytvoření globálního standardu pro sledování. Jako lektor a spoluředitel Školy poznání divočiny nabízí semináře, exkurze a roční kurz stopování. Příručka o stopách volně žijících živočichů v Evropě, kterou vytvořil, představuje nový standard, s nímž se budou srovnávat všechny následující práce. Obsahuje krásné a přesné ilustrace. Díky pečlivému pozorování dokázal autor odhalit detaily, které vám pomohou rozlišit znaky i velmi podobných živočišných druhů. Při práci s příručkou si tak ještě více uvědomíte rozmanitost stop a pobytových znaků. Joscha Grolms v knize Stopy evropských zvířat shromáždil údaje, které jsou potřeba k popisu a znázornění rozmanitého způsobu pohybu zvířat ve volné přírodě. Vytvořil i promyšlené klíče, které čtenáře dovedou k příslušným oddílům – jeho obsáhlé dílo je tím ještě přístupnější a užitečnější. Zařadil do knihy přibližně tisíc snímků stop divoké zvěře a dalších znaků, které čtenářům velmi usnadní jejich rozpoznávání. Spousta odborných znalostí je v knize prezentována srozumitelně a bez přílišného používání technického žargonu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Průvodci a atlasy
Jazyk: čeština
Autor: Joscha Grolms
ISBN: 978-80-7670-122-9
Originální název: Tierspuren Europas: Spuren und Zeichen bestimmen und interpretieren
Počet stran: 816
Vazba: Pevná, celobarevná
Formát: 170 x 235 mm
5
31x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AM Avatar autora | 28.5.2024
Pre mňa je táto kniha top. Veľa a aj nových informácií a to všetko v jednej knihe prehľadne usporiadaných.
5
Avatar autora | 23.4.2024
+ Kniha obsahuje spoustu pro mě nových informací a krásné fotografie. Je hodně obsáhlá a to je dobře. A je to první kniha,kde jsou uvedeny i stopy obojživelníků plazů a dokonce i hmyzu.

Zatím žádná.
5
JM Avatar autora | 4.3.2024
Dobrá práce, která tu zatím nebyla!
5
PH Avatar autora | 14.2.2024
Kvalitní kniha
5
PR Avatar autora | 24.1.2024
Nejlepší publikace pro stopaře zvěře, je velmi obsáhlá a skvěle zpracovaná.
5
IP Avatar autora | 16.1.2024
Překrásně zpracovaná kniha. Všem milovníkům přírody doporučuji.
5
Avatar autora | 5.1.2024
+ abnormální množství informací
+ krásná kniha

5
PM Avatar autora | 3.1.2024
Jsem. Moc
5
Avatar autora | 29.12.2023
Výborné knihárske spracovanie
5
MK Avatar autora | 25.12.2023
Perfektně zpracováno v rozsahu, který dosud nemá konkurenci
5
Avatar autora | 23.12.2023
Výjimečná kniha
5
JH Avatar autora | 18.12.2023
Kniha je úžasná a určitě udělá vnukovi radost, bohužel byl uvnitř knihy přetržený- zřejmě při výrobě - jeden list. Díky, že vydáváte i knihy s touto tématikou.
5
PB Avatar autora | 14.12.2023
Plně spokojen
5
MB Avatar autora | 11.12.2023
pěkná a výpravná publikace
5
JZ Avatar autora | 16.11.2023
Bezvadná, bohatě instruktivni a obrazová publikace, která doposud na českém trhu v tomto oboru nemá konkurenci.
5
RH Avatar autora | 9.11.2023
Asi spokojen dle ukázek budu, rodina balík s knihou zabavila , prý až k Vánocům, abych se měl na co těšit. Recenze tudíž až později.
5
Avatar autora | 9.11.2023
Jsem spokojen, publikace přináší řadu zajímavých informací, díky
5
JN Avatar autora | 7.11.2023
Velmi zajímavá a podrobná kniha na dané téma, která na českém trhu ještě nebyla
5
Avatar autora | 7.11.2023
Velmi kvalitní obsah knihy.
5
Avatar autora | 6.11.2023
+ Krásná podrobná, názorná publikace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet