Výchova štěněte

Kód: K249
399 Kč –20 %
vychova stenete titulka rgb
399 Kč –20 % 318 Kč

Zvolte variantu

Kdo by nechtěl mít čtyřnohého přítele, který bez problémů projde těžkým obdobím štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle však nevyžaduje žádná kouzla. Vhodné podmínky si vytvoříte sami tím, že budete štěně od samého začátku správně cvičit.

  • Prvních 8 týdnů s námi – výcvikový plán pro štěňata
  • PLUS: Výcvik mladých psů od 5. do 12. měsíce

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K249
Můžeme doručit do: 21.6.2024
399 Kč
318 Kč

Detailní popis produktu

Výchova štěněte

Proč si tuto knihu přečíst

Výcvik štěněte je zásadní jak pro jeho pohodu, tak pro vaše vzájemné soužití. Správný výcvik zajišťuje jasnou komunikaci a umožňuje vašemu štěněti porozumět hranicím, očekáváním a přijatelnému chování. To zajišťuje nejen jeho bezpečnost, ale přispívá také k rozvoji dobře vychovaného a společensky přizpůsobivého psa. Trénink navíc posiluje pouto mezi vámi a vaším štěnětem a podporuje vztah založený na důvěře a pozitivní interakci.

Tato kniha vám s prvotním výcvikem v mnohém pomůže. Její velkou výhodou je prezentace informací strukturovaným a organizovaným způsobem stylem krok za krokem včetně přesně daných rozvrhů a doplňkových tipů. Kromě výcvikových návodů se také dozvíte, jakým způsobem psi komunikují, na jaká vývojová stádia se dělí štěněcí věk, co je potřeba pejskovi pořídit a co dělat v případě problémů. Součástí je mimo jiné řada vysvětlujících fotografií s roztomilými štěňátky.

Nahlédněte do knihy

Co v knize naleznete

  • Optimální výcvikový program s cvičebními plány na prvních osm týdnů života vašeho štěněte v novém domově.
  • Pokyny psané stylem krok za krokem s ilustračními fotografiemi usnadňující     postup. Tipy pomáhající při potížích s výchovou štěněte.
  • Následný výcvik mladého psa až do konce prvního roku navazuje na cviky poslušnosti a upevňuje to, co se už naučil.

NAUČME SE ROZUMĚT ŘEČI ŠTĚŇAT

Je sice ještě malé, ale rozhodně není „nemluvné“. Štěňata dávají najevo, co cítí a co je trápí řečí těla a mimikou. Naučte se rozumět řeči štěňat – pak budete vědět, co se vašemu psímu mláděti honí hlavou.

UVOLNĚNÍ

Pokud hluboce spí na zádech a všechny čtyři jeho tlapičky směřují do vzduchu, můžeme si být jistí – štěně je naprosto uvolněné a cítí se bezstarostně, bezpečně a jistě.

RESPEKT

Štěně se snaží vizuálně zmenšovat, ocasem vrtí spíše dole u podlahy, uši má stažené k hlavě, zvedne tlapku, tváří se smířlivě a olizuje čenich „velkého“ psa – při setkání s dospělým jedincem se chová submisivně.

Otázky na autorku

Proč je tak důležité štěně důsledně trénovat?

„Štěňata se nejlépe učí v prvních měsících, kdy jsou po učení velmi dychtivá. V přírodě se během této doby učí pravidlům soužití, tomu, jak poznávat své prostředí, vyhýbat se nebezpečí atd. To je dostatečně připraví na další život. Stejně byste měli postupovat i u svého štěněte. Pokud by tato doba zůstala nevyužitá, štěněti by chybělo vedení, nezískalo by pocit jistoty v rámci své „smečky“ a prostředí by mu připadalo cizí. Pokud by se muselo později samo začlenit, mnoho věcí by nebylo schopno pochopit a bylo by velmi nejisté.”

Co dělají majitelé psů při výchově svého čtyřnohého přítele špatně?

„Mnoho majitelů psů má tendenci své čtyřnohé přátele antropomorfizovat. To vede k nedorozuměním a chybným interpretacím v komunikaci.Kromě toho často nebývají správně vnímány a zohledněny druhově specifické potřeby psa.”

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak dosáhnout harmonického vztahu mezi člověkem a psem?

„Teoretické znalosti o chovu, vazbách, výchově, výcviku atd. je nejlepší získat ještě před nastěhováním vašeho čtyřnohého přítele. Tyto znalosti je pak třeba uvést do praxe – a to hlavně s ohledem na individuální povahu psa. Čtyřnohého přítele je třeba od útlého věku považovat za „skutečného“ psa, který vnímá člověka jako opravdového sociálního partnera a který potřebuje, aby ho někdo vedl. Když k tomu přidáte ještě porci intuice, nemůžete nic zkazit.”

Co o knize říkají čtenáři

O výcviku štěněte jsem se informoval ještě před pořízením této knihy. Co mi ale kromě spousty základních informací, které jsem už měl, chybělo, byly rozvrhy, kdy štěně něco naučit, a přesné instrukce, například, jak napravit chyby, které štěně dělá. Tato kniha nabízí obojí. Cviky jsou vysvětleny velmi konkrétně a přesně týden po týdnu, abyste dobře věděli, jak postupně vytvořit bezpečí pro štěně i majitele. Sedni, lehni, dívej se, zůstaň, pojď a mnoho dalších cvičení, o kterých si myslím, že je teď opravdu zvládnu. Mezi tím jsou také úseky pro socializaci psa a zvykání si na vnější podněty. Celé je to navíc opravdu dobře ilustrováno fotografiemi, abyste si vše dobře představili a také si fotografie užili. Kniha je pěkná i na pohled, opravdu je celkový dojem povedený.

Joey4friends

Pěkná, detailní struktura jednotlivých kroků/časových intervalů (1. týden, 2. týden...), srozumitelně vysvětlené (co byste měli naučit a jak nejlépe). Kniha nenechává žádné otázky nezodpovězené. Můj švagr s ní vychoval svého psa, takže výsledek důsledného provádění znám. Doporučil nám ji i známý, který se chovu věnuje již několik let.

Bruder Thomas

Knihu nám doporučil chovatel našeho psa a já začala číst první kapitoly ještě než se k nám náš malý labrador nastěhoval. Vše bylo velmi dobře vysvětleno a strukturováno, takže jsem se prvních osm týdnů plně držela tréninkového plánu. To mi dalo velkou jistotu. Náš pes nyní ovládá všechny povely popsané v knize.

Michael Becker

Video ze křtu knihy a ukázka audioknihy

Výchova štěněte

Katharina Schlegl-Koflerová

Katharina Schlegl-Kofler je zkušená trenérka psů a odbornice na druhově vhodný chov psů. Chováním našich čtyřnohých kamarádů se zabývá velmi intenzivně již dlouhou dobu. V její psí škole, kterou vede téměř 20 let, najdou majitelé psů pomoc a dobré rady, jak svého psa vycvičit a jak s ním správně zacházet. Své znalosti sdílí také ve svých knihách, ve kterých metodou krok za krokem vysvětluje, jak může vést individuální výcvik psů k úspěchu. Jejích knih se k dnešnímu dni prodalo již více než 500 000.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zoologie
Jazyk: čeština
Autor: Katharina Schlegl-Koflerová
ISBN: 978-80-7670-131-1
Originální název: Welpenerziehung: Der 8-Wochen-Trainingsplan für Welpen. Plus Junghund-Training vom 5. bis 12. Monat
Vazba: Měkká vazba s klopami
Počet stran: 168
Formát: 170 x 240 mm
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 17.5.2024
Kniha srozumitelně a přehledně uvádí do problematiky výchovy štěněte. Díky strukturovanému plánu a jasným pokynům krok za krokem si s ní poradí i úplní začátečníci. Kniha je rozdělena do tří kapitol, které se věnují základní teorii, osmitýdennímu výcvikovému plánu pro štěňata a výcviku mladých psů. Velmi oceňuji doplňující tipy pro řešení běžných problémů a kapitolu o psí řeči těla, která mi pomohla lépe porozumět mému štěněti. Kniha je doplněna krásnými fotografiemi a praktickými rozvrhy pro daný měsíc, takže se v ní snadno zorientujete. Pokud hledáte ucelenou příručku pro výchovu štěněte, tuto knihu vám s klidem doporučuji.
5
PU Avatar autora | 18.4.2024
Moc pěkná kniha, 100% doporučuji. Krok po kroku vede výchovou štěněte od příchodu domů.
5
ŠD Avatar autora | 18.4.2024
Zajímavé čtení.
5
JV Avatar autora | 18.4.2024
Naprostá spokojenost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet