Zahradní ptáci

Kód: K244
349 Kč –28 %
Zahradni ptaci titulka rgb
349 Kč –28 % 249 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: Poznejte snadno 75 druhů

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. Okamžitě tak poznáte, kdo odpočívá v živém plotu, přespává v ptačí budce, zobe u krmítka nebo cvrliká na střeše. Portréty jednotlivých druhů ptáků doplňují zajímavá fakta.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Zahradni ptaci titulka rgb
Akce
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K244
Můžeme doručit do: 21.6.2024
349 Kč
249 Kč

Detailní popis produktu

Zahradní ptáci

Proč si tuto knihu přečíst

Pozorování ptáků je aktivita, která má několik přínosů – od hlubšího propojení s přírodou až po zlepšení našich pozorovacích schopností a duševního zdraví. Pozorování ptáků nás navíc vrací zpět k přírodě, což je obzvlášť důležité v dnešní době posedlé technologiemi.

Kniha se zaměřuje na 75 druhů ptáků, kteří se běžně vyskytují v německých zahradách. To však neznamená, že je v českém prostředí nepoužitelná. Naopak, složení zahradního ptactva je u nás prakticky totožné s Německem. Nemusíte se tedy bát, že byste některé druhy ptáků nepoznali, nebo by naopak důležité druhy chyběly.

Úvodní kapitola vás naučí, jak spolehlivě určovat druhy ptáků. Napovíme vám, že hlavní roli bude hrát celková velikost ptáka, jeho zobák, peří a hlava. Kromě toho vám s identifikací pomůže jejich zpěv. Užitečné budou také informace o tom, zda se konkrétní druhy ptáků přepeřují a stěhují do teplých krajin. Dále zde naleznete také rady týkající se správného vybavení, nejlepší doby a místa pro pozorování, a rady ohledně krmení ptáků a přizpůsobení vaší zahrady. Díky těmto radám můžete z vaší zahrady vytvořit místo kam se budou slétat ptáci z celého okolí.

Následně už se kniha pouští do představení jednotlivých druhů ptáků. Ty jsou rozděleny do skupin dle příbuznosti. Můžete se tedy vždy pokusit určit nejdříve skupinu, do které konkrétní pták patří a až pak se zaměřit podrobněji na přesný druh. Každý druh ptáka je podrobně zpracován, s informacemi o jeho vzhledu, zpěvu, chování a preferovaných biotopech. Nechybí ani krásně a detailní ilustrace. Tyto informace vám nejen usnadní identifikaci ptáků, ale také se díky nim dozvíte, jak upravit vaši zahradu, aby lákala konkrétní druhy ptáků.

Nahlédněte do knihy

Co o knize říkají čtenáři

Kniha je opravdu krásně navržená a strukturovaná. Jednotlivé druhy ptáků docela dobře poznáte a získáte také informace o jejich chování a stanovištích. Jedná se o velmi běžné ptáky, které vídáme pravidelně (i ve městě).

Tina

V poslední době se stále více zajímám o naše místní ptačí druhy, jednoduše proto, že v naší oblasti máme mnoho zahradních ptáků. Takže tu a tam vyvstává otázka: co je to za ptáka? Dosavadní znalosti o ptácích se mi poněkud vytratily, takže s tímto ptačím průvodcem jsem rychle získala jistotu při jejich identifikaci. Kniha je opravdu dobře navržena. Jednotlivé ptačí druhy jsou velmi dobře charakterizovány výstižnými kresbami. Ve většině případů tak můžete rychle a jednoznačně určit ptačí druh.

Panname

Tento krásně navržený průvodce přírodou usnadňuje poznávání našich zahradních ptáků. Kniha představuje 75 druhů – přehledně uspořádaných s jedním druhem na stránce nebo na dvoustránce a ilustrovaných krásnými ilustracemi. Všechny důležité vlastnosti jsou vysvětleny přímo na barevném nákresu. Tato knížečka je tak úžasným pomocníkem pro všechny amatérské ornitology. S nádherně výraznými a realistickými kresbami se čtenář seznámí se zahradním ptactvem. Krátké a přesné texty nebo vysvětlivky pak obraz dotvářejí. Tento ptačí průvodce je skvělý pro celou rodinu a nabízí vše, co potřebujete, abyste mohli začít s pozorováním ptáků!

Erzgebirgskind86

O autorech

Zahradní ptáci

Felix Weiß

 žije a pracuje ve městě Husum. Je vystudovaný biolog, má velmi rád přírodu a je autorem několika atlasů a knih o ptácích a rostlinách.
Zahradní ptáci

Paschalis Dougalis

Ilustrátor a výtvarník. Specializuje se na kresby přírody a divoké zvěře. Žije a pracuje v Mnichově. Zajímá se zejména o euroasijské ptáky a savce. Ilustroval několik přírodopisných knih a jeho díla byla opakovaně oceněna.

Doplňkové parametry

Kategorie: Průvodci a atlasy
Jazyk: čeština
Autor: Felix Weiß
Překladatel: Martin Richter
ISBN: 978-80-7670-125-0
Originální název: Einfach Gartenvögel - 75 Arten ganz leicht erkennen
Vazba: Měkká s klopami
Formát: 132 x 193 mm
Počet stran: 128
Ilustrace: Paschalis Dougalis
5
22x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ŠA Avatar autora | 29.2.2024
Ano jsme velmi spokojeni.
3
JC Avatar autora | 29.2.2024
Velice spokojen
5
Avatar autora | 19.2.2024
+ Krásné obrázky ptáčků a k nim skvělé popisky. Doporučujeme vše kteří se zajímají o naše ptactvo

5
MM Avatar autora | 30.1.2024
Na knihu jsem si chvilku počkala a nelituju. Opeřence miluji a z knížky mám radost!
5
VK Avatar autora | 4.1.2024
Krásná, poučná kniha
5
AH Avatar autora | 2.1.2024
Kniha vypadá pěkně a splní účel, trochu se zorientovat v ptactvu...:-)
5
MD Avatar autora | 26.12.2023
Celková spokojnosť.
5
RS Avatar autora | 25.12.2023
Splnilo mé očekávání.Děkuji
5
MT Avatar autora | 22.12.2023
Nádherná knížka
5
M Avatar autora | 20.12.2023
Ano, jsem spokojená
5
ZH Avatar autora | 20.12.2023
Velice hezká a poučná knížka.
3
Avatar autora | 17.12.2023
+ Pěkně a přehledně sestavené informace o ptactvu.
- Kniha je brožovaná, asi dlouho nevydrží.

5
V Avatar autora | 5.12.2023
Kdepak nám zmizela vlaštovka? V.K.
5
MJ Avatar autora | 28.11.2023
Krásna kniha. Nádherné fotografie a zaujímavo písaný text,pútavo a prijateľné pre laikov. Kniha vhodná aj pre deti. .
5
TK Avatar autora | 15.11.2023
Zaujímajú ma vtáci,šikovná knižka
5
Avatar autora | 7.11.2023
zatím jenom ty dobré

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet