Kamarádi z Medového lesa

Kamarádi z Medového lesa

Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení

Andrea Schütze, Carola Sieverding

 

Kamarádi z Medového lesa si vás získají

 

Nakladatelství Kazda vydalo v těchto dnech další jedinečné tituly pro nejmenší čtenáře. Tentokrát se jedná o příběhy Kamarádů z Medového lesa a díly Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení.

Zvířecí hrdinové

 

Kdo že jsou ti kamarádi? Čtveřice, která má ráda les. Jedná se o lišáka Míšu se zvědavým čumáčkem objevujícího dobrodružství, moudrou a opatrnou laňku Daňku, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtíka a mývalku Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a zakládají svou partu.

   kralicci_banner1

 

 stesk_banner1

   

Příběhy s přesahem

 

V knihách se nejedná jen o vyprávění o těchto čtyřech přátelích a jejich pobytu a lumpárnách v lese. Nabízejí i něco navíc. V prvním díle nazvaném Jak zahnat stesk zvířátka nejprve přihlíží, jak v lese u maringotky vzniká pod rukama učitelky Valentýny lesní školka Medovníčci. Do ní chodí mnoho děti a mezi nimi je i Davídek, kterému se však stýská a s ostatními si příliš nerozumí. A to je právě mise pro Kamarády z Medového lesa! Ti Davídka osloví, a navíc pro něj vyrobí skvělý a praktický dárek v podobě lesního kalendáře.

 

Králičci v ohrožení jsou pokračováním, dětské čtenáře opět čekají staří známí a výraznou postavou je Pavla. Ta je nepřehlédnutelná a hlavně svérázná. Tím pádem si zaslouží určitou lekci… Navíc v tomto díle pokračuje také jiskření mezi hajným Michalem a paní učitelkou, což je zde velmi pěkně popsáno.

 

„To se člověk vždycky začne chovat tak trapně, když se zamiluje?“

„Přesně tak,“ odpoví mu kamarádi jednohlasně.

„Tak to se radši nikdy nezamiluju,“ prohlásí Chrochtík rozhodně a na vteřinku se při tom podívá na Daňku. „Nikdy v životě. Ani náhodou.“ (str. 42)

 

Zhodnocení

 

Kamarádi z Medového lesa jsou opravdovým potěšením pro oči. Ilustrace jsou nádherné, navíc zvířátka moc dobře zvolená. Sama jsem se do nich zamilovala už když jsem knihu viděla v sekci Připravujeme na webu a při čtení jsem se pak celou dobu usmívala. I samotné příběhy pak stojí za to – nejsou nijak dlouhé, jsou milé, a navíc se dětem budou jistě dobře číst díky většímu písmu. A v závěru knih potěšily i recepty, na které jsem hned dostala chuť a nalákaly mě zmínky o dalších dílech.

  Kamaradi_FB

 

  

O autorech

  •  Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.
  •  Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

© Jana Langerová

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet