Nakladatelství KAZDA doporučuje čtení na léto

Ať se prázdniny chystáte trávit u vody nebo třeba na chalupě, určitě s námi budete souhlasit, že mezi nezbytnou letní výbavu patří i zajímavé čtení. Pokud ještě nevíte, jaká kniha vám bude přes léto dělat společnost, nechte se inspirovat našimi tipy na 10 nejlepších knih na letní dovolenou. Věříme, že mezi nimi objevíte to pravé čtení právě pro vás.

Čtení pro dospělé

Naším prvním tipem je inspirativní memoár Důvod k naději od uznávané bioložky a ochránkyně přírody Jane Goodallové, která svým výzkumem změnila pohled na chování šimpanzů a významně se zasloužila o jejich ochranu.

Pokud se zajímáte o ochranu životního prostředí, určitě vás zaujme také kniha od německého lesníka a ochránce přírody Petera Wohllebena Než stromům dojde dech, díky které se dozvíte, jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme.

Všem milovníkům zahrad by neměly uniknout knihy Zahrada bez zalévání obsahující tipy na 44 rostlin, které dobře snášejí sucha a novinka Plevel na talíři, díky které se dozvíte, jak skoncovat s plevelem, a ještě si na něm pochutnat.

Pozorujete rádi na zahradě opeřené návštěvníky? Pak sáhněte po knize Poznáte ptáky našich zahrad?, která vám pomůže určit 100 druhů ptáků, poznat jejich znaky, výskyt i vhodné krmivo a poradí vám, jak na zahradu jednotlivé druhy přilákat.

Pokud pomocí příběhů rádi cestujete do cizích zemí, určitě se podívejte na knihy od zkušeného couchsurfera a autora několika bestsellerů – Stephana Ortha, který už netradičním způsobem procestoval Saúdskou Arábii, Čínu či Írán.

Přáli byste si mít více energie? Pokud ano, začtěte se do knihy Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy od hamburské lékařky Anny Fleckové, díky které zjistíte, jak načerpat energii a zatočit s únavou. Závěr knihy navíc tvoří 30denní plán, na kterém si můžete vyzkoušet život bez největších žroutů energie. A nechybí ani zdravé recepty.

Čtení pro děti

Vašim nejmenším jistě uděláte radost leporelem Kde si Píťa zchladí tlaky? s otevíracími okénky a spoustou informací o lese a zvířátkách. Starším dětem doporučujeme knihu Víš, kde bydlí zvířata?, ve které známý lesník Peter Wohlleben doprovodí malé čtenáře ke zvířatům, která žijí docela blízko – v lese, na zahradě, u vody i s námi v domě.

Tip pro milovníky audioknih

Pokud máte raději „čtení do uší“ doporučujeme vám audioknihu Srdce včely má pět komor, ve které Helen Jukes vypráví, jak jí darované včelstvo změnilo život a co vše se od včel naučila.

 

Přejeme vám krásné léto plné nevšedních čtenářských zážitků!

 

Tým Nakladatelství KAZDA

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet