Rozpoznejte snadno 100 druhů díky knize Květiny

 Po knize Ptáci, díky které jste se mohli naučit rozpoznat jejich 100 druhů, přichází Felix Weiß s podobným titulem. Tentokrát se týká květin. A vy byste ho měli mít u ruky na toulkách přírodou.

 Titul Květiny letos vydalo nakladatelství Kazda. V posledních dvou letech se snažíme více dostat do přírody, abychom z ní načerpali sílu. Kniha Květiny je skvělou příležitostí, jak si jí užít na maximum. Hned na vnitřních stránkách obálky (ta je mimochodem rozkládací, takže nabízí více informační plochy) čtenář najde pomůcky pro určování rostlin. Orientace především podle barev a počtu okvětních lístků. Další nápovědu nabízejí zadní strany, určování podle květenství, tvaru listu a okraje listu a řapíku.

 Na pár úvodních stránkách se dozvíte základy k určování rostlin, ale také kapitolu k léčivosti a tomu, zda jsou rostliny jedlé. Oba faktory je třeba posuzovat velmi opatrně a konzumovat rostliny pouze při absolutní jistotě o konkrétním druhu.

 Samotná část k rozpoznávání 100 (častých a rozšířených) druhů rostlin je rozdělena podle barvy květů – na červené, bílé, modré, žluté a zelené nebo hnědé. A jak vypadá konkrétní stránka k určování rostliny? Tak třeba u šťovíku kyselého najdete i latinský název, kdy a kde se rostlina vyskytuje, jak vypadá. Krátký text pak obsahuje základní charakteristiku – kteří živočichové se jí živí, jaké významné látky obsahuje. Podrobný nákres rostliny (od Marianne Golte-Bechtle a Rolanda Spohna) je i s popiskem jednotlivých částí rostliny tak, abyste ji dobře mohli rozpoznat. Nákresy rostlin jsou skutečně zdařilé. Není zapotřebí fotek a obrázky vypadají velmi realisticky a živě.

Autor publikace, německý autor Felix Weiß, je vystudovaným biologem.

Útlou publikaci plnou důležitých informací a cenných obrázků můžete mít stále s sebou na cestách. Zaujme i děti, kterým se v knize bude snadno hledat podle srozumitelného řazení (podle barvy květu. Výlet do přírody zase bude o něco zábavnější.

© Lucie Cermanová, Styl života

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet