Cesta k poslední řece

Kód: K236
Akce Exkluzivně jen u nás
Značka: Teddy Keen
399 Kč –30 % 279 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Tento titul neposkytujeme  velkoobchodům ani distribucím. Je určen pouze koncovým zákazníkům. Děkujeme za pochopení.

"Zmínil bych název oblasti, ale nemohu. Vyzradit mohu jen tolik, že nás tato mapa zavedla na expedici do neznáma, kam jsme se vypravili s nadějí, že tu objevíme Poslední řeku. Co jsme tam nalezli, však stačilo k tomu, abych místopisná pojmenování v tomto deníku odstranil nebo pozměnil - stejně jako kdysi tvůrce mapy. Brzy pochopíte proč."

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem

Detailní popis produktu

Cesta k poslední řece

Proč si knihu přečíst

V roce 2014 během cesty do Amazonie narazil Teddy, sám ilustrátor a outdoorový nadšenec, v odlehlé chatě na břehu řeky Jari, na zapečetěný kovový kontejner. Ukázalo se, že jejím obsahem je celoživotní dílo neznámého umělce dobrodruha. Vedle zápisníků, skicáků a dalších věcí se nacházel dopis, který byl podle všeho napsán ve prospěch dvou mladých členů rodiny. Kufr i s obsahem byl odeslán zpět do Velké Británie. Díky svým outdoorovým znalostem strávil Teddy s týmem odborníků poslední dva roky restaurováním, následným sestavením a úpravou pokladu dobrodružných znalostí do podoby knihy, kterou si může prohlédnout celý svět.

Jste připraveni zúčastnit se dobrodružství? Čelit nebezpečí na každém kroku? Vydat se do neznámých krajů? Vydejte se s Neznámým dobrodruhem za napínavým dobrodružstvím do Amazonie, které začíná mapou objevenou v Královské geografické společnosti, na níž je záhadně setřená řeka. Ta zavede Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi do pátrání po této "poslední řece", které navždy změní jejich chápání přírody. 

Bibi doufá, že objeví nový živočišný druh, zatímco neznámy dobrodruh by raději našel zlato nebo ztracenou civilizaci. V napínavém příběhu budete mít společně s nimi možnost utkat se s kajmanem, anakondou a spoustou komárů. Kromě toho budete svědky nádherné přírody a její rozmanitosti. Dostanete také spoustu tipů na přežití a mnoho, mnoho dalšího.

 Tato kniha je napínavým příběhem o výpravě do amazonského pralesa, která uvnitř vypadá přesně jako skutečný sešit dobrodruha, s rozmazanými stránkami a textem, který vypadá jako by byl psán rukou a rozmazán kapkami deště. Stránky jsou okousány od mravenců a zašpiněny od otisků tlapek. Uvnitř naleznete také spoustu nákresů, jako jsou rybí šupiny, chlupy z tarantule nebo křídla cikády. Nechybí ani mapy, seznamy a krásné ilustrace zvířat a přírody.

Knihu ocení čtenáři jakéhokoliv věku, od dětí na prvním stupni základní školy až po dospělé milovníky přírody, zvířat a dobrodružství!

Nahlédněte do knihy

Napsali o knize

Každý den jsem se vydala na zprvu neuvěřitelně detektivní, posléze uvěřitelně romantickou až dramatickou, a nakonec emotivní výpravu za neznámou řekou z mapy. Tuto cestu bych nechtěla prožít jinde než v knize. Jsem vděčná neznámému dobrodruhovi, že sepsal, nakreslil a dopodrobna vylíčil ne pro sebe, ale pro ostatní, co ho na takové cestě potkalo, a děkuji jeho následovníkům, že zachovali tajemství Poslední řeky. Rozšířila jsem si společně s neznámým dobrodruhem vědění o přírodě amazonského pralesa, ale jako by to nebylo to, co nás nejvíc obohatilo. Nazvala bych to Prožitek. Něco se nedá pochopit dřív, než se to prožije. Kniha Cesta k Poslední řece přináší prožitek po stránce výtvarné, přírodozpytné, dobrodružné a ten slovy nepopsatelný prožitek se propíše až v srdci.

Martina Kořenová

Neuvěřitelně krásné. Tato kniha by neměla ujít žádnému mladému dobrodruhovi.

Kate Winslet

Naprosto nabité dobrodružstvím. 

Bear Grylls

"Neznámý dobrodruh" se spojí s kamarádkou Bibi a vydá se do brazilské savany, kde vstoupí do džungle na cestu za ztracenou řekou a setká se se vším, co bohaté prostředí a ekosystémy nabízejí. Čte se to jako skutečný cestovní deník a upřímně bych si přála, aby takových knih bylo víc! Moc se mi líbilo, zjistit, co viděli, a dozvědět se podrobnosti o rostlinách a tvorech a další informace, které byly přidány do textu nebo jako poznámky pod čarou vedle jejich ilustrací. Tohle bylo prostě naprosto fascinující a nutilo mě to zalistovat v knize a jejích krásných ilustracích tak často, jak jen to bylo možné! Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi vyprávění z první ruky, přírodu, dobrodružství nebo všechno dohromady! Každá stránka je plná oslnivých obrázků. Jestli nějaká kniha dokáže děti odtrhnout od tabletů, je to právě tato. Obrázky jsou plny výjevů z džungle a divoké přírody, které jsou poutavé i poučné. Příběh je klasickým dobrodružným příběhem a při čtení mému šestiletému synovci mi připomněl "Brazilské dobrodružství" mladého Petera Fleminga. Zatímco však Fleming strávil spoustu času střílením, Cesta k poslední řece více odpovídá modernímu vnímání, obsahuje silné ekologické poselství, ale nepovyšuje se nad ostatní. Kniha se nevyhýbá líčení temných stránek deštného pralesa (které obvykle přinášejí dobrodružství) a zároveň podrobně popisuje velkou rozmanitost a hodnotu džungle. Zábavná, ale přitom bohatě ilustrovaná a poučná kniha Cesta k poslední řece vzbudí zájem všech mladých čtenářů nejen o deštný prales, ale také o to, aby se prostě dostali ven a zažili nějaké dobrodružství.

Jak kniha vznikala

Pro účely sepsání této knihy musel autor Teddy Keen najít řeku, která ještě nebyla prozkoumána na kánoích, a to se mu skutečně podařilo v oblasti Guyanské vysočiny. Na cestu se vydal se svým kamarádem Chrisem doprovázený místními průvodci. První problém přitom nastal hned při cestě letadlem, kdy se jim ztratila polovina zásob a museli tak cestovat bez satelitního telefonu a tedy i bez jakéhokoliv spojení s okolním světem. Během cesty se také dostali do části řeky plné elektrických úhořů, objevily nový druh motýla a byli svědkem toho, jak jim jaguár přeplaval přes cestu.

O autorovi

Cesta k poslední řece

Teddy Keen

Teddy Keen je autorem a ilustrátorem Ztracené knihy dobrodružství - objevených děl a ilustrací Neznámého dobrodruha. Dětství strávil objevováním skotské přírody a společně se svým bratrem trávil spoustu času lezením po kopcích, prozkoumáváním lesů a lovením ryb. V současnosti žije se svojí manželkou a třemi dětmi v Londýně a často se s nimi vyvdává na malá dobrodružství (například sjíždění divokých řek hrabství Devon na kánoích). Původně měl dobrou práci v marketingu, která mu ale neumožňovala trávit čas s rodinou. Proto se rozhodl toto změnit a tak se vydal na trasu spisovatele a ilustrátora dětských dobrodružných knížek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Od 10 let
Hmotnost: 0.8 kg
Věková kategorie: od 9 let
Jazyk: čeština
Autor: Teddy Keen
Překladatel: Eva Dobrovolná
ISBN: 978-80-7670-113-7
Originální název: Journey to the Last River
Formát: 273x210 mm
Vazba: Pevná, celobarevná
Počet stran: 128

Prolistování knihou

5
33x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PR Avatar autora | 22.5.2024
Nádherná kniha, moc překvapila a potěšila přítelkyni k narozeninám, kamaráda k narozeninám, bratra pro jeho vnuky teprve čeká, není to kniha jen pro dospělé, je nádherná, vrací k snům, které bychom si měli plnit, nepřestávat snít a přitom nepřestávat se divit se a těšit se z krásného kolem, a možná taky kniha, která povede k tomu, že sedneme do lodě a pojedeme po řece, třeba Bečvě, nebo Moravě, a zažijeme dobrodružství.
5
TK Avatar autora | 21.5.2024
Nádherná kniha
5
DK Avatar autora | 14.5.2024
Úžasná knížka, čte celá rodina!!
5
AB Avatar autora | 10.5.2024
Je to dárek pro vnuka, tak věřím, že se mu bude knížka líbit. Mě se líbí moc 👍🥹
5
AF Avatar autora | 29.4.2024
Opravdový skvost, doporučuji 👌.
5
Avatar autora | 8.4.2024
+ Krásná kniha

5
MR Avatar autora | 20.3.2024
Dobrodružná cesta - Hledání ztraceného ráje - Krásné kresby přírody - Deník plný překvapení... a nečekaný závěr... Doporučuji všem!
5
KP Avatar autora | 5.1.2024
Překrásná kniha. Skvělý příběh a úchvatné ilustrace. Jsem moc ráda, že jí máme.
5
Avatar autora | 1.1.2024
Krásně zpracovaná kniha, čteme večer se synem a moc se nám líbí.
5
VS Avatar autora | 30.12.2023
Kniha o životě v přírodě je přínosem pro každého bez ohledu na věk :))
5
LP Avatar autora | 27.12.2023
Moc krásná a zajímavá kniha, dekuji
5
ST Avatar autora | 20.12.2023
Kniha mě zaujala hned jak jsem ji na internetu uviděla. Je úžasná, koupila jsem ji jako dárek, nádherné ilustrace.
5
EH Avatar autora | 12.12.2023
Kniha je čtivá, napínavá, dobrodružná a čtenáři se dozvědí o úžasném životě různých tvorů v pralese. Krásné provedení, nádherné ilustrace.
5
HP Avatar autora | 5.12.2023
Knížka je úžasná, koupila jsem hned dvě jako dárky. Mám ráda knihy i jako artefakty a tahle je opravdo povedená.
5
ES Avatar autora | 28.11.2023
Měli jsme možnost si knížku před nákupem prolistovat a byli jsme nadšení. Objednávali jsme hned dvě jako vánoční dárek. Nádherné ilustrace, poutavý příběh, který je zároveň poučný nenásilnou formou. I my dospěláci jsme si čtení knížky velmi užili a kdo nevyniká v biologii může se ledasčemu také přiučit.
5
KR Avatar autora | 10.11.2023
Velice hezky pracovaná kniha. Krásné ilustrace, příběh, co vás vtáhne do děje a detaily, které jsou jako z opravdového deníku.
5
Avatar autora | 8.11.2023
Knížku jsem dala naší 13 leté dceři, která to přijala s trochou odporu, že to bude zas "něco pro děti". Nakonec ale byla nadšená :) Knížka je zpracovaná krásně jako deník, takže je to i trochu netradiční čtení.
5
GK Avatar autora | 8.11.2023
Byla jsem mile potěšena, když jsem knihu otevřela. Něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Doufám, že se bude líbit naší vnučce.
5
Avatar autora | 24.10.2023
Bude to vánoční dárek,ale po prohlídce knihy za mě naprostá spokojenost.
5
JK Avatar autora | 18.10.2023
super kniha
5
JK Avatar autora | 27.9.2023
Naprostá spokojenost! Koupeno pro synovce, ale už jsem stihla příběh "prožít" a s knížkou jsem se doslova pomazlila :) Krásně zpracované. Věřím, že se bude líbit.
5
Z Avatar autora | 27.9.2023
Krásná kniha. Mám jí připravenou jako dárek, ale samozřejmě jsem prolistovala a četla si úryvky. Z knihy jsem nadšená a určitě doporučuji.
5
Avatar autora | 27.9.2023
Kniha krásná, je to dárek
5
K Avatar autora | 27.9.2023
Opravdu krásná kniha, ilustrae perfektní, zpracování do nejměnších detailů.
5
Avatar autora | 18.9.2023
Naprosto skvělá kniha!!! Předčila mé očekávání. Syn byl doslova pohlcen a já s ním. Dobrodružství se vším všudy - různé detaily, mapy, popisky, prostě to, jak je kniha provedena...opravdu výborná práce!!! DOPORUČUJEME!!!
5
V Avatar autora | 14.9.2023
Chtěla bych napsat nějakou skvělou recenzi, protože si ji tohle dílo určitě zaslouží. Za celou svou dobrodružnou cestu i nádherné vydání. Ale na tohle slova nemám. Tohle se prostě musí pečlivě prolistovat, prohlédnout každý obrázek a vnořit se do popisovaného dobrodružství. Určitě to není kniha jen pro mládež!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet