Podivuhodné chvíle se Sluneční písní

Kód: K276
Akce Novinka 3 + 1
249 Kč –24 %
Podivuhodné chvíle se Sluneční písní
249 Kč –24 % 187 Kč

Zvolte variantu

Akce 3+1 zdarma

Máte rádi knihy? Tak proč byste nevyužili nabídky na knihu zdarma. Každou 4. knihu od nás dostanete zdarma.*

 

Tato akce se nevztahuje na velkoobchody a komise

Nelze kombinovat s jinými akcemi 2+1

 

*Kniha zdarma bude ta nejlevnější

Miloslav Nevrlý, povoláním přírodovědec, se vyznává ze své celoživotní inspirace modlitbou sv. Františka. Text, psaný původně pro mladé, oslovuje a zasahuje i ty, kteří jsou – bez ohledu na věk – mladí svojí vnímavostí a radostí z toho, co je nám Stvořitelem svěřeno.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K276
Můžeme doručit do: 27.5.2024
249 Kč
187 Kč

Detailní popis produktu

Podivuhodné chvíle se Sluneční písní

Proč si tuto knihu přečíst

Již nevím, kdo mně Sluneční píseň dal. Necelých čtyřicet ručně opsaných řádek na tuhém papíře. Když jsem se před více než půlstoletím vydával na svoje první osamělé toulky po slovenských Karpatech, nosil jsem ty řádky v ruksaku, byly úplně lehoučké. Nevím, co mě tehdy přivedlo k tomu, abych si je vzal s sebou, míval jsem tehdy v hlavě úplně jiné, divočejší myšlenky. Poprvé jsem si Františkova slova přečetl za horké hvězdnaté noci na Plešivecké planině v Jihoslovenském krasu. Na oheň jsem přiložil poslední dřevo a plameny začaly vonět něžnou vůní dřínu. Pod hlavu jsem si dal ruksak a pomalu usínal. Pak jsem si ale vzpomněl na darovaný papír se Sluneční písní. Z obavy, abych jej nepomačkal, jsem jej vyndal z ruksaku a mimovolně začal číst. Slova stará tři čtvrtiny tisíciletí mě začala pohlcovat. Dřín dohoříval, oheň ztrácel svůj jas a písmena Františkovy Písně pomalu tmavla. Zbývalo několik posledních veršů. Vedle spacího pytle ležela zapomenutá jalovcová větev. Položil jsem ji na skomírající oheň a suché jehličí prudce vzplanulo. A v jeho jasu a vyletujících jiskrách jsem ta nádherná slova dočetl. Zdálo s mi, že svět se náhle změnil. Od východu stoupal na nočním nebi k zenitu úplněk, nedaleko se ozývaly neznámé noční hlasy zvířat, velkých i těch úplně nepatrných. Ležel jsem na dně vesmírného oceánu, v nedohledných černých výšinách kroužila nade mnou nesmírně pomalu, ale nezadržitelně daleká hvězdná slunce, zdánlivě malá, ale ve skutečnosti obrovská a rozumem nepochopitelná... 

Nahlédnout do knihy

Co o knize říkají čtenáři

Byť mám víru jinou, stejně tak přístup ke svatořečení, tohle je prostě krásný text. Jako vše, co jsem od Miloslava Nevrlého četla. Z každé věty je cítit přírodní moudrost, láska k lesu, horám a ke všemu živému. A především láska k životu, která s věkem u tohoto člověka, zdá se, sílí. A právě kapitola Devátá opovážlivá chvála se mě dotkla nejvíce.
Wau... Pár stran, ale prýští z nich ne-sku-teč-ná láska, pokora, obdiv, radost. Tato knížka je poklad, který rozvíjí už tak vlastně prostou, ale zároveň hlubokou modlitbu sv. Františka. A moc mě oslovuje také vyjádření Miloslava Nevrlého, který mluví o přírodních "mohutnostech" - jak trefné, přirostlo mi to k srdci, protože člověk se proti tomu celému světu cítí tak moc nepatrně. František i Miroslav - oba vzácní lidé...Prostě síla a moc ráda tuhle knihu všem doporučuju!

O autorovi

Podivuhodné chvíle se Sluneční písní

Miloslav Nevrlý

(* 29. října 1933, Praha) je český zoolog, publicista, spisovatel, cestovatel, turista a skaut. Autor legendárních Karpatských her či literárního místopisu Knihy o Jizerských horách nebo netradičního průvodce po československých chráněných územích - Nejkrásnější sbírka. V loňském roce Nakladatelství Kazda vydalo bestseller Náčelník - Rozhovor Aleše Palána s Miloslavem Nevrlým.

Doplňkové parametry

Kategorie: Umění, historie
Jazyk: čeština
Autor: Miloslav Nevrlý
ISBN: 978-80-7670-180-9
Formát: 115 x 148 mm
Vazba: Pevná vazba
Počet stran: 80

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet