Naše divoké dědictví

Kód: E075
od 345 Kč až –20 %
Dedictvi rgb mensi
od 345 Kč až –20 % od 276 Kč

Zvolte variantu

podtitul: „Jak nás ovládají instinkty a co to znamená pro naši budoucnost – fascinující pohled na lidský život v harmonii s přírodou”

Není snad člověk korunou stvoření, nejdokonaleji vyvinutou bytostí na této planetě? Jak je možné, že navzdory svému poznání ničíme Zemi, a tím i základní podmínky pro vlastní život?

Peter Wohlleben přináší překvapivé i poučné odpovědi a ukazuje, že pro nás platí stejná pravidla hry jako pro všechny ostatní živé tvory, totiž že podléháme nadvládě instinktů. Je ale v naší moci svůj osud zvrátit.

Ohromující vhledy do skryté přirozenosti člověka!

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K269
Můžeme doručit do: 16.7.2024
429 Kč
345 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E075
Můžeme doručit do: 16.7.2024
345 Kč
276 Kč

Detailní popis produktu

Naše divoké dědictví

Proč si tuto knihu přečíst

Stromy dokážou zahnat nosorožce, bakterie mění atmosféru celé Země a pandemie vyvolaná jediným maličkým virem může mít statisíce nebo miliony obětí: přírodu ovlivňují všechny druhy, ať už rostliny, zvířata, nebo lidé. Ovšem rozsah a rychlost změn působených člověkem jsou na naši planetu příliš, což přináší fatální následky, které z dlouhodobého hlediska ohrožují naši vlastní existenci.

Proč my, údajně tak rozumní lidé, při plném vědomí směřujeme ke katastrofě? Skutečně máme vlastní osud sami v rukou?

Peter Wohlleben ve své knize představuje řadu ohromujících paralel se světem živočichů a rostlin, čímž dokládá, že nejsme korunou stvoření, a že podléháme evoluci jako ostatní druhy. Peter Wohlleben je přesvědčen, že abychom nalezli nové cesty a umožnili do budoucna podmínky pro život hodný žití, musíme pochopit svou lidskou přirozenost a smířit se s tím, že jsme tvorové ovládaní instinkty. Ačkoliv si své místo ve velké souhře druhů – rostlin, živočichů, bakterií, virů – už téměř neuvědomujeme, poznání těchto souvislostí představuje první krok k opuštění sebedestruktivní cesty, po níž se ubíráme. Hodně se při tom můžeme naučit od jiných druhů, v neposlední řadě od stromů.

Zapojte se do pátrání po lidské přirozenosti a úvah o tom, proč my lidé, jakožto nejvyspělejší a nejinteligentnější druh na této planetě, ničíme svůj vlastní a jediný domov.

Nahlédněte do knihy

Jak kniha vznikala

Téma ekologie zajímá Petera Wohllebena již od dětství a dlouhou dobu si kladl otázku, proč nejsme jako lidé schopni vyřešit ekologickou krizi. To se rozhodl zkoumat zejména z pohledu toho, jak se lidé stále chovají jako zvířata, a jak podléhají stále stejným instinktům a pravidlům. Důkazy přitom vidíme v každodenním životě – od lobbování v politice až po naše marné snahy o hubnutí.

Co o knize říkají čtenáři

Další kniha od Petera Wohllebena? Ano! A tentokrát je to jen částečně o stromech a přírodě, jde spíše o lidi, kteří s nimi a v nich žijí. Wohlleben nám znovu, jazykově na vysoké, ale přesto srozumitelné úrovni, ukazuje, jak lidé zneužívají a ničí přírodu a vše kolem sebe. My Homo Sapiens jsme sice považováni za inteligentní, ale jedna věc je jistá: ničíme svou přirozenost! Wohlleben se snaží tomu celému přijít na kloub. Stalo se to všechno instinktivně? Wohlleben svým klidným a technicky náročným tónem, který má chvílemi i velmi filozofický nádech, přinesl na trh opět velmi dobrou knihu, která má důležité poselství, jež by si měl vzít k srdci každý člověk. Rčení „Nikdy nezapomeň na svůj původ“ je zde více než na místě! 5 hvězdiček za tohle!

Erzgebirge Kind 86

O autorovi

Naše divoké dědictví

Peter Wohlleben

Peter Wohlleben se narodil v roce 1964 v Bonnu. Již od malička se zajímal o přírodu a původně chtěl studovat biologii. Dal ale na radu své matky a rozhodl se studovat lesnictví. Po studiích strávil přes dvacet let v zemské lesní správě, kde nejdříve pracoval jako vedoucí kanceláře a později se stal lesníkem. Zde si našel cestu k ekologickému lesnictví a organizaci túr pro turisty a kurzů pro studenty. V roce 2007 mu vyšla první kniha a během několika následujících let se stal jedním z nejprodávanějších autorů. V současnosti pracuje a vyučuje na Lesní akademii v německém Eifelu a globálně se zasazuje o obnovu pralesů. Často vystupuje v televizních programech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy týkající se lesa a ochrany přírody. Jeho bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Tajná síť přírody, Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou a Než stromům dojde dech nadchly čtenáře po celém světě. Za emocionálně působivé a nekonvenční zprostředkovávání vědeckých poznatků mu byla v roce 2019 udělena Bavorská státní medaile Za zásluhy o životní prostředí. Film z roku 2020 Tajný život stromů, vycházející ze stejnojmenné knihy, zhlédlo v kinech na 350 tisíc lidí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Botanika
Jazyk: čeština
Autor: Peter Wohlleben
Překladatel: Marie Voslářová
ISBN: 978-80-7670-164-9
Originální název: Unser Wildes Erbe: Wie Instinkte uns steuern und was das für unsere Zukunft bedeutet – faszinierende Einsichten für ein Leben im Einklang mit der Natur
Počet stran: 256
Formát: 125 x 200 mm
Vazba: Pevná s přebalem
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 17.5.2024
Wohllebenova kniha otevírá fascinující pohled na vztah člověka a přírody V knize Naše divoké dědictví se Peter Wohlleben, uznávaný lesník a popularizátor ochrany životního prostředí, zamýšlí nad fascinujícím tématem: Jsme skutečně pánem tvorstva, nebo jen další součástí komplexního ekosystému Země? Wohlleben nás na stránkách knihy bere na poutavou cestu do hlubin lidské přirozenosti a zkoumá, jak naše instinkty a chování ovlivňují životní prostředí. Autor srozumitelně a poutavě popisuje propojení člověka s přírodou, zdůrazňuje sílu instinktů a ukazuje fascinující svět sociálních stromů. Wohlleben nezapomíná ani na důležitost ekologické reflexe a vyzývá nás k aktivnímu hledání cest k nápravě škod, které jsme napáchali. Naše divoké dědictví není jen knihou o ochraně životního prostředí, ale spíše hlubokou reflexí našeho místa ve světě. Wohllebenův poutavý a informativní styl psaní vtáhne čtenáře do děje a zanechá v něm trvalý dojem. Ať už jste vášniví ochránci životního prostředí, nebo jen hledáte nový pohled na svět okolo vás, tato kniha vám zaručeně otevře oči.
5
Avatar autora | 21.3.2024
Super kniha, jako vše od Vás
5
MD Avatar autora | 5.3.2024
Velmi. Je to opět krásné čtení. Knihy p. Wohllebena jsou skvělé.
5
AB Avatar autora | 4.3.2024
Dodání v naprostém pořádku. Knihy darovány k svátku synovi.
5
DK Avatar autora | 4.3.2024
Velmi, děkuji

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet