Co sova ví

Kód: E086
od 398 Kč –20 %
Co sova ví titulka final ČSO
od 398 Kč –20 % od 318 Kč

Zvolte variantu

Sovy poutají pozornost lidí po staletí. Naše fascinace těmito uhrančivými ptáky byla poprvé doložena před více než 30 000 lety na jeskynních malbách v Chauvet v jižní Francii. Náš obdiv k sovímu obličeji s lidským výrazem, tichému letu a nočnímu způsobu života neutuchá a dnes sovy napříč kulturami vnímáme jako symbol moudrosti a intuice. Ale co vlastně sova ví? Přestože známe více než 270 druhů, které žijí na všech kontinentech kromě Antarktidy, je jejich studium mnohem obtížnější než v případě jiných ptáků. Už jenom sovy najít je kvůli jejich maskování a noční aktivitě oříšek.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem produktů
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u produktů skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K262
Můžeme doručit do: 20.6.2024
498 Kč
398 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E086
Můžeme doručit do: 20.6.2024
398 Kč
318 Kč

Detailní popis produktu

Co sova ví

Proč si tuto knihu přečíst

Po mezinárodních bestsellerech Genialita ptáků a Ptačí způsoby prozkoumala Jenifer Ackermanová pozoruhodné chování a biologii jedné z nejtajemnějších skupin ptáků – sov. Čtivou a srozumitelnou formou nás seznamuje s řadou překvapivých poznatků, které vědci objevili teprve nedávno. Dozvíme se, jak to sovy dělají, že jsou tak nenápadné, jak dokážou ulovit myš i pod půlmetrovou vrstvou sněhu nebo jak se orientují v černočerné tmě.

  Sovy poutají pozornost lidí po staletí. Naše fascinace těmito uhrančivými ptáky byla poprvé doložena před více než 30 000 lety na jeskynních malbách v Chauvet v jižní Francii. Náš obdiv k sovímu obličeji s lidským výrazem, tichému letu a nočnímu způsobu života neutuchá a dnes sovy napříč kulturami vnímáme jako symbol moudrosti a intuice. Ale co vlastně sova ví? Přestože známe více než 270 druhů, které žijí na všech kontinentech kromě Antarktidy, je jejich studium mnohem obtížnější než v případě jiných ptáků. Už jenom sovy najít je kvůli jejich maskování a noční aktivitě oříšek.

  Vydejme se společně s předními odborníky na toulky po vyhlášených sovích lokalitách. Nahlédněme do jejich práce, abychom se dozvěděli nejnovější poznatky o sovím mozku a chování. Díky moderním technologiím dnes například víme, že sovy komunikují celou noc, aniž by otevřely zobák. Že jejich houkání se řídí složitými pravidly, která jim umožňují detailně vyjadřovat své potřeby. Odborný výklad Ackermanová zpestřuje osobními zážitky ze svých setkání se sovami a vysvětluje, proč nás právě tito ptáci inspirují a okouzlují.

Nahlédněte do knihy

O autorce

Co sova ví

Jennifer Ackerman

(*1959) píše již více než tři desetiletí o vědě, přírodě a biologii člověka. Po celý život se snaží zpřístupňovat poznání co nejširšímu publiku, hledat místo člověka v přírodou daných souvislostech a kreativně uvažovat nad vědeckými fakty. Její styl spojuje čtivost a poutavost s předcházející pečlivou rešerší. Právě v tom tkví její hlavní dar a díky tomu se její práci dostává opakovaných ocenění. Mimo jiné získala stipendium americké Národní nadace pro literaturu v oblasti literatury faktu, Buntingovo stipendium a grant od Nadace Alfreda P. Sloana. Má za sebou nespočet příspěvků a článků v mnoha publikacích, například National Geographic či New York Times. Především ale píše knihy. V Nakladatelství KAZDA již vyšel její světový bestseller Genialita ptáků (The Genius of Birds).

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Jazyk: čeština
Autor: Jennifer Ackerman
Překladatel: Alena Klvaňová
ISBN: 978-80-7670-150-2
Originální název: What an Owl Knows: The New Science of the World's Most Enigmatic Birds
Formát: 135 x 208 mm
Vazba: Pevná vazba
Počet stran: 320 + 8 stran barevné přílohy
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
CP Avatar autora | 31.5.2024
Krasne napsana knihy-poucna-zajimava
5
IC Avatar autora | 31.5.2024
Výborná kniha pro milovniky sov!!!
5
Avatar autora | 31.5.2024
Super počin, výborná kniha, ve které se všichni doví moc zajímavých informací ze života těchto nádherných tajuplných nejen nočních ptáků. Od Jennifer Ackermanové další výborná kniha z Vašeho vydavatelství. Doporučuji všem. Díky za Vaše knihy a Vaši péči o přemýšlení lidí nad naším bytí na této ohrožené planetě díky nezodpovědnému chování lidí a firem ve snaze zisku, vytěžit bezohledně co největší zisky. Ladislav Černoch

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet