Jennifer Ackerman: Ptačí způsoby

Kód: K195 E037 Zvolte variantu
Novinka Bestseller
398 Kč 299 Kč od 299 Kč –20 %
TITULNI Ptaci zpusoby 72dpi RGB2
398 Kč 299 Kč od 299 Kč –20 % 318 Kč 239 Kč od 239 Kč
Ihned k odeslání (> 10 ks) Ihned k odeslání (> 10 ks) Zvolte variantu
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
9.12.2021 9.12.2021 Zvolte variantu

Nový pohled na to, jak ptáci mluví, pracují, hrají si, vychovávají mláďata a přemýšlejí

Nová kniha od autorky bestselleru Genialita ptáků přináší zásadní vhled do způsobu ptačí existence i do posledních vědeckých výzkumů a významně posouvá naše pochopení toho, jak ptáci žijí a jak přemýšlejí.

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Oslava rozmanitosti ptačího života a chování

 

Tato kniha pojednává o překvapivých a někdy znepokojivých projevech chování, které jsou u ptáků na denním pořádku, o činnostech, které výrazně a někdy škodolibě vyvracejí naše obvyklé představy o tom, co je u ptáků „normální“ a čeho jsme si mysleli, že jsou schopni.

Jennifer Ackermanová na základě aktuálních vědeckých poznatků převrací tradiční pohled na způsob, jak ptáci žijí, jak spolu komunikují, získávají potravu, páří se, vychovávají mláďata a přežívají. Odhaluje jejich pozoruhodnou inteligenci i strategie a schopnosti, které jsme kdysi připisovali výhradně lidem: klamání, manipulaci, podvádění, únosy, zabíjení potomků, ale také důmyslnou mezidruhovou komunikaci, spolupráci, součinnost, altruismus, kulturu a hru. Některé z těchto mimořádných způsobů chování jsou tak zapeklité, že posunují hranice samotné „ptákovitosti“ – tedy ptačí podstaty.

Je zřejmé, že neexistuje jen jediný ptačí způsob života, ale spíše ohromující škála druhů s odlišným vzhledem i životním stylem. Ptáci se mezi sebou liší v každém ohledu, v opeření, tvaru těla, zpěvu, letu, ekologické nice i v chování. A právě to na nich milujeme. Rozmanitost biology fascinuje. A fascinuje i pozorovatele ptáků (birdwatchery), nutí je sepisovat seznamy druhů, jež během svého života viděli (life listy), cestovat do vzdálených koutů zeměkoule za vzácnými druhy nebo skočit do auta a jet se podívat na zbloudilce přivátého bouří či vyrazit do lesa a pískat a hvízdat, aby přilákali jakéhosi nenápadného budníčka.

Pozorujte chvíli ptáky a uvidíte, že různé druhy dělají i ty nejvšednější věci naprosto odlišným způsobem. Tuto rozmanitost odrážejí i výrazy, kterými popisujeme naše vlastní extrémní chování. Jsme sovy, nebo skřivani; nosíme se jako pávi, nebo jsme ošklivá káčátka; jsme dravci, nebo holubičí povahy; noční ptáci, nebo ranní ptáčata. Cukrujeme, kdákáme a krákoráme. Hudráme, sýčkujeme, vejráme, lelkujeme, datlujeme. Jsme blbouni nejapní nebo slepice. Jsme nafoukaní jako holub bublák nebo zmrzlí jako drozd. Spíme jako dudci a nadáváme jako špačci. Děláme volavky a kavky. Máme mezi sebou straku nebo kukaččí mládě. Jsme oškubaní jako kuře a pěkně jsme se vybarvili. Vylétli jsme z hnízda, jsme vykutálení ptáčci a děláme ptákoviny. Naparujeme se, tokáme, zařizujeme si hnízdečko lásky, jsme jako hrdličky, ale umíme být i jako supi. Někteří z nás zobák nezavřou po celý den, jiní ho ani neumějí pořádně otevřít. Mluvíme, jak nám zobák narostl, někdy ho ale musíme držet, abychom přes něj nedostali.

 

Autorka

  • Jennifer Ackerman (*1959) píše již více než tři desetiletí o vědě, přírodě a biologii člověka. Po celý život se snaží zpřístupňovat poznání co nejširšímu publiku, hledat místo člověka v přírodou daných souvislostech a kreativně uvažovat nad vědeckými fakty. Její styl spojuje čtivost a poutavost s předcházející pečlivou rešerší. Právě v tom tkví její hlavní dar a díky tomu se její práci dostává opakovaných ocenění. Mimo jiné získala stipendium americké Národní nadace pro literaturu v oblasti literatury faktu, Buntingovo stipendium a grant od Nadace Alfreda P. Sloana.
  • Má za sebou nespočet příspěvků a článků v mnoha publikacích, například National Geographic či New York Times. Především ale píše knihy. V Nakladatelství KAZDA již vyšel její světový bestseller Genialita ptáků (The Genius of Birds).

Doplňkové parametry

Kategorie: ZVÍŘATA
Jazyk: čeština
Autor: Jennifer Ackerman
Překladatel: Alena Klvaňová
Formát: 135 x 208 mm
Vazba: Vázaná
ISBN: 978-80-7670-045-1
Originální název: The Bird Way
Počet stran: 376
Obrázky, fotografie: ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
EK Avatar autora | 24.11.2021
S knihami som veľmi spokojná, väčšinou budú patriť k darčekom pre moju rodinu. Najviac sa mi páči kniha Rajčatová žába a modrý drak - to aj preto, že som výtvarníčka, V podstate však oceňujem všetky knihy z Vášho nakladateľstva, pretože mám rada prírodu, celý život bola pre mňa zaujímavá a Vaše knihy - či od pána Wohlebena, či knihy o machu ma veľmi tešia a dávajú mi ešte viac vedomostí. Ďakujem, že ste .
5
IC Avatar autora | 12.11.2021
Skvělá knížka, parádně napsaná!!
5
JV Avatar autora | 12.11.2021
Jsem velmi spokojená. S rychlostí, s kvalitou knih a vůbec výběru. Ostatně jako vždy!
5
HV Avatar autora | 12.11.2021
skvělé , skvělé, skvělé !
5
LK Avatar autora | 10.11.2021
Skvělá publikace pro milovníky přírody a zvídavé povahy.
5
SH Avatar autora | 9.11.2021
Ještě na tuto knihu i ty další (kromě vlci) nemůžu dát odpověď, budou to dárky ????
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.