Láká vás pěstovat si doma houby? Zjistěte, jak na to

Nejednoho milovníka hub jistě někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby si je pěstoval doma. A díky nakladatelství Kazda a knize Vše o pěstování hub se o tom můžete dozvědět více!Pestovani_hub_3D_72dpi_RGB

Kniha je rozdělena na tyto části: Základní informace – co je dobré vědět, kde se dozvíte více o houbách, Praxe – pěstování hub v domácích podmínkách, Nejlepší houby – pro pěstování doma a Další informace obsahující užitečné odkazy, tipy na další četbu a rejstřík. Webové odkazy využijí především ti, které kniha motivuje a budou si chtít například nějaké houbové sadby zakoupit, nebo se zkrátka dozvědět více.

Houby mohou růst v dřevěných špalcích, v balíkách slámy, ve slaměných peletách nebo substrátových směsích. Každý tento substrát má svá specifika a jsou k tomu potřebné jiné pomůcky. Vše je shrnuto v přehledné a velmi praktické tabulce, kterých je v knize více. Mě zaujalo pěstování v dřevěných špalcích a kolíčková sadba. Doufám tedy, že se mi podaří ji sehnat a příští rok budu sklízet. Byla jsem také zvědavá na pěstování na balkoně a terase, avšak tento způsob spočívá pouze ve dřevěných špalcích zapuštěných do zeminy v květináči, takže takové špalky raději umístím na zahradě.

V části zaměřené na Nejlepší houby pro pěstování doma najdete, jak známé druhy (hlíva, žampiony, šiitake), tak i ty netradiční jako je například korálovec ježatý nebo líha rozpukaná. Stránky jsou navíc proloženy i recepty, kde mě nalákal ten na žampionové knedlíky vhodné jako příloha ke grilovaným pokrmům nebo jako menší vegetariánská svačinka.

BANNER_6_2048x2048_fcb_Pestovani_hub_72dpi_RGB_logoVše o pěstování hub je velmi praktická kniha plná fotografií a návodů. Tím pádem stačí jen nakoupit sadbu a začít, tak hurá do toho, než začnou mrazíky!

Folko Kullmann je autorem mnoha knih. Působí jako novinář a specializuje se na zahrádkářská témata. Sám už řadu let zahradničí, a to nejen na vlastní zahradě, ale také na balkoně a terase. Jako správný zahrádkář neustále zkouší něco nového a experimentuje s neobvyklými pěstebními metodami i rostlinami – houby nevyjímaje. O své bohaté zkušenosti se dělí se čtenáři svých publikací a odborných časopisů.

 

© Jana Langerová, Kultura21

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení