Peter Wohlleben: Tajný život stromů. Co cítí, jak komunikují

Kód: K046
349 Kč –30 %
tajny zivot stromu
349 Kč –30 % 244 Kč
Ihned k odeslání (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
24.9.2019

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky, láskyplně se starají o svoje potomstvo a pečují dokonce i o své staré a nemocné sousedy. Neuvěřitelné? Ale pravdivé!.

Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí.

NOVÝ POHLED NA STARÉ PŘÁTELE, VYZNÁNÍ LÁSKY K LESU
 

Lesník Peter Wohlleben spojuje ve fascinujících příbězích o netušených schopnostech stromů nejnovější vědecké poznatky se svými vlastními bohatými zkušenostmi. Ve stínech hvozdů nám tak osvětluje mnoho překvapivého a otevírá oči tak, abychom i my mohli objevovat jejich životní cesty a tajemství.

Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody. Ve vynikajícím překladu PhDr. Magdaleny Havlové.„Fascinující kniha o lesních velikánech, kterým se podařilo dokonale skrýt své schopnosti před naším zrakem.“
Die Welt

„Svátek pro každého milovníka lesa.“
Buchjournal

„Při příští procházce lesem bude čtenář vnímat okolní zelený svět novým pohledem.“
Bild der Wissenschaft

„Wohlleben pro nás znovu objevil les a v něm celý nový svět.“
Literatur Spiegel

Recenze na knihu na iLiteratura, Český rozhlas, Vašeliteratura.cz, Knihcentrum revue, Ekolist.cz, Top čtení, českádivočina.cz, Kultura21, cez-okno.net

Autor

  • Peter Wohlleben (nar. 1964) se chtěl už jako dítě stát ochráncem přírody. Vystudoval lesnictví a pracoval víc než dvacet let jako úředník zemské lesní správy. Aby mohl realizovat své představy o ochraně životního prostředí, zaměstnání opustil. Dnes řídí ekologické lesní hospodářství v regionu Eifel v Porýní, kde usiluje o návrat pralesů. Je zván do mnoha televizních pořadů, přednáší, pořádá semináře a píše knihy o lese a ochraně přírody. Je autor bestselleru Tajný život stromů.

Další tituly od Petera Wohllebena naleznete v naší nabídce.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Živá příroda
Hmotnost: 0.33 kg
Autor: Peter Wohlleben
Počet stran: 208
Překladatel: Magdalena Havlová
Vazba: Vázaná s přebalem
Formát: 125 x 200 mm
ISBN: 978-80-905788-6-9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
tajny zivot stromu tajny zivot stromu
5
IK Avatar autora | 18.9.2019
Rychlost dodání byla obdivuhodná při dnešních rozvozech balíkovými službami. Hned druhý den od objednání byla zásilka v zásilkovně. Děkuji.
tajny zivot stromu tajny zivot stromu
5
MB Avatar autora | 13.9.2019
Rychlost
tajny zivot stromu tajny zivot stromu
5
HM Avatar autora | 10.9.2019
Spokojená