Kniha Kapradiny získala Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu

Knižní veletrhy máme moc rádi. Milujeme jejich atmosféru a vždy se těšíme na možnost sejít se s vámi – našimi čtenáři – a popovídat si o knihách. Letošní Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě byl však v něčem speciální a čekalo tu na nás milé překvapení.

Naše kniha Kapradiny od Antona Sundina zde získala Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu! Máme neskutečnou radost a ocenění si velmi vážíme. Doufáme, že tato výpravná kniha plná nádherných fotografií zaujme i vás.

 

Více o knize Kapradiny

Jakmile se jednou začnete o kapradiny zajímat, uvidíte je úplně všude – v přírodě i v zahradách, v interiérech, v umění i v designu. Svým vzhledem se výrazně liší od ostatních rostlin a připomínají nám pradávné časy, proto byly dřív považovány za kouzelné. V této výpravné knize jsou popsány čeledi a rody a dále vybrané druhy a odrůdy, které se u nás vyskytují, a také ty vhodné pro různé pěstební podmínky. Najdete tu rovněž cenné rady pro pěstitele. Většina z nás rozpozná běžné kapradiny, jako je osladič obecný, hasivka orličí nebo kapraď samec. Na světě ale existuje více než 12 000 druhů – od těch nejmenších až po stromové kapradiny, které dosahují výšky přes 20 metrů. Je tedy co objevovat. A až do světa kapradin proniknete, nekonečně vás nadchnou. Dočtete se také například o posedlosti kapradinami ve viktoriánské Anglii, která se později v mírnější podobě dostala i do Evropy. Tehdy se hledaly vzácné druhy a jen pro ně se budovaly speciální zahrady a skleníky. Nádherně tvarované listy kapradin na jaře a jejich temně zelená energie na podzim vždy přitahovaly pozornost umělců a jsou inspirací dodnes. Tato kniha vás provede úžasně tajemným světem kapradin, ale poslouží i jako příručka k jejich pěstování.

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet