Kniha plná tipů, jak snížit krevní tlak

 Jak je uvedeno v úvodu knihy, tak tento titul je především pro ty, kterým byla diagnostikována hypertenze a časem by chtěli užívat méně chemických léků, nebo se jich úplně zbavit. I ti, kteří na vysoký tlak netrpí, se zde však mohou dozvědět spoustu zajímavých informací.prispevek-tlak-final-02

Kniha je rozdělena na teoretickou a praktickou část a v jejím závěru se nachází také informace v podobě slovníčku, důležitých informací a upozornění a rejstříku. K tomu všemu je zde několik extra stran s nejrůznějšími přehledy jako například ta s přehledem hodnot krevného tlaku nebo o psychice a krevním tlaku. Teorete se zaměřuje na základní pojmy ohledně vysokého tlaku, kde se dozvíte více o krevním oběhu nebo tlaku obecně. Následuje kapitola o příznacích a následcích hypertenze a další o měření tlaku a konvenční medicíně. Zde jsou návody správné měření a informace o konvenční léčbě a lécích.

Další část knihy se dělí na pomoc z přírody (tady jsou zmíněny například jak pomocníci z rostlinné říše, tak homeopatika nebo důležité živiny pro zdravé cévy) a část s názvem Postavte se hypertenzi. Zde jsou tipy na to, co pomůže, když vám není dobře a recepty sloužící k tomu, abyste byli lehčí a štíhlejší.

Jelikož mám sama ráda bylinky a jejich využívání, nejvíce mě na tomto titulu zaujala část Pomoc z přírody. Tady se mi líbí, že je zde každá bylinka popsána, vysvětleno, proč právě ona a následují návody na to, co si můžeme sami vyrobit, jaké jsou dostupné hotové přípravky a její použití. U něho nechybí informace o dávkování, ale také nežádoucích účincích, kontraindikacích, interakcích a forně. Například u ibišku zjistíte, že v jeho květu je mnoho ovocnýách kyselin, flavonoidy a velké množství vitaminu C a že je vhodný při mírné hypertenzi a že snižuje hladinu cholesterolu. Vyrobit si můžete ibiškový čaj nebo si jej pořídit hotový. Co se týče použíití, je jeho dávkování možné dlouhodobě, ale pozor by si měly dát těhotné ženy. Inspirativní jsou i recepty zmíněné v závěrečné části knihy, kterých podle mě mohlo být klidně i více. Jsou plné zeleniny a jsou v nich také zakomponovány suroviny zmíněné v knize jako je například česnek nebo červená řepa.

Titul Jak snížit krevní tlak přírodní cestou je podle mě velmi praktickou příručkou a může se pro spoustu lidí stát opravdu nezbytným pomocníkem.

Claudia Ritterová je alternativní lékařka s vlastní praxí, poradkyně v oblasti celostní stravy, autorka několika knih o přírodní medicíně a členka komise pro schvalování rostlinných léčivých přípravků. Zaměřuje se na autoimunitní onemocnění, hormonální poruchy a civilizační choroby, jako je například vysoký tlak (hypertenze).

© Jana Langerová

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet