Vychází velká kniha věnovaná Tinnitu

Nakladatelství Kazda vydalo knihu Tinnitu Řešení existuje! s podtitulem Jak úspěšně vytěsnit ušní šelest a znovu nalézt klid. Jejím autorem je diplomovaný psycholog Markus Schwabbaur a rozhodně se v ní spoustu zajímavostí dozví i ti, kteří tímto neduhem netrpí.BANNER_2_2048x2048_fcb_Tinnitus_72dpi_RGB

 V předmluvě autor knihy zmiňuje, že lidé, kteří trpí tinnitem, touží po tom jediném – aby jim konečně přestalo pískat v uších s tím, že jim ovlivňuje všechny oblasti života. Chtějí se ho proto zbavit, aby byl jejich život zase snesitelný a krásný. Toto přání však podle něj při léčbě příliš nepomůže, protože je třeba si uvědomit, že neexistuje jediné řešení. Tinnitus je totiž komplexní fenomén na to, aby bylo možné najít jen jednu příčinu.

 Kniha je rozdělena celkem na 13 kapitol rozdělených na jednotlivé podnadpisy. Čtenáři se dozví, co to tinnitus je, budou jim vyvráceny nejrůznější mýty a podrobně se seznámí se čtyřmi vlivy (stres, přílišná pozornost, vlastní úsudky a napětí). Následují kapitoly o tinnitu a poruchách spánku, jeho doprovodných jevech a poslední se zaměřuje na přenos do všedního dne. V závěru je příloha obsahující poděkování, použitou literaturu, seznam cvičení a rejstřík.

 Cílem knihy je v prvé řadě pomoci a Markus Schwabbaur vede čtenáře tak, aby přišli na to, co jejich tinnitus ovlivňuje. Kromě teorie se v knize nachází i nejrůznější příklady, testy a také velmi praktická cvičení. Vše je podáváno čtivou formou, a navíc díky členění text působí opravdu přehledně.

Já sama tinnitem netrpím, ale ráda jsem si o něm něco přečetla a dozvěděla se také mnoho zajímavých a pro mě nových informací například o stresu a nejrůznějších souvislostech. Myslím si, že pro ty, kteří se s pískáním v uších trápí, je tato publikace povinností!

Markus Schwabbaur je německý psycholog a psychoterapeut. Po studiu psychologie se zaměřením na psychoakustiku a klinickou psychologii v Eichstätu a italském Milánu pracoval na několika specializovaných klinikách. Než si v roce 2009 otevřel v Mnichově soukromou praxi, vedl psychosomatické oddělení ORL v tamější nemocnici, kde se soustředil na tinnitus a poruchy sluchu. V současné době působí jako behaviorální terapeut, přednáší a pořádá semináře. Více informací najdete na webu: www.praxis-englischer-garten.de.

© Jana Langerová

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet