Návody

Posílaní knih na Amazon Kindle přes email

Pokud máte čtečku elektronických knížek Amazon Kindle, ukážeme Vám jak jednoduše do čtečky Kindle posílat elektronické knížky, které jste si zakoupili na našem e-shopu KnihyKazda.cz.

Účet u Amazonu

Pro správnou synchronizaci knížek je nutno mít čtečku Amazon Kindle registrovanou pod účtem u Amazonu, registraci můžete udělat přes webové stránky www.amazon.com a v horní sekci "Hello, Sign in, Account & Lists" vytvořte nový účet nebo se přihlaste pokud již účet máte. Při registraci vyplňte základní údaje o Vás. Amazon Vás bude navádět vložit i svojí platební kartu, ale to můžete přeskočit je to nepovinný krok.

Registraci lze také udělat přes samotnou Kindle čtečku, stačí aby byla čtečka připojena k wifi síti.

Na jaký email elektronickou knížku poslat

V administraci Amazonu najdete speciálně vygenerovanou emailovou adresu (která vždy končí @kindle.com), tu najde na této stránce v sekci Personal Document Settings

Jak povolit posílaní knížek od KnihyKazda

V stejné sekci Personal Document Settings úplně dole najdete také záložku: Approved Personal Document E-mail List a kliknete na "Add a new approved e-mail address" a tam přidáte tuhle adresu: @knihovna.knihykazda.cz a kliknete na tlačítko "Add Adress"

 Adresa se hnedka objeví v tabulce povolených emailových adres.

Jak knížku do čtečky poslat - Varianta 1

Nyní stačí kliknout na email, který jsme Vám po zaplacení poslali s odkazem pro stažení (popřípadě se můžete přihlásit do naší knihovničky na stránce: knihovna.knihykazda.cz ), kde kliknete na tlačítko "Poslat přímo do čtečky" tam vložíte tu emailovou adresu končící @kindle.com (pokud tam dáte nějakou jinou, knížka Vám do čtečky nepřijde). Do pár minut by se Vám měla knížka objevit ve čtečce Amazon Kindle.

 

Jak knížku do čtečky poslat - Varianta 2

Přejdete na stránku https://www.amazon.com/sendtokindle (Vyžaduje opět přihlášení do Vašeho Amazon účtu, kde máte danou čtečku registrovanou) a nahrajte tam verzi .epub z odkazu, který Vám přišel na email či kterou jste stáhli z naši knihovničky. Do pár minut by se Vám měla knížka objevit ve čtečce Amazon Kindle.

 

Časté problémy

  • Čtečka není připojena k Wifi
  • Na čtečce nemáte dostatek místa pro další knížky
  • Nemáte povolenou naší e-mailovou adresu: @knihovna.knihykazda.cz
  • Posíláte knížku na jinou emailovou adresu, která nepatří Vaší čtečce (vždy posílat na email končící @kindle.com, kterou Vám Amazon účet vygeneroval)
  • Pokud Vám ani tohle nepomohlo, kontaktujte nás prosím na: objednavky@knihykazda.cz 

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet