Merlin Sheldrake: Propletený život

Kód: K155 E031 Zvolte variantu
398 Kč 299 Kč od 299 Kč –20 %
Propleteny zivot titulka RGB 300dpi
398 Kč 299 Kč od 299 Kč –20 % 318 Kč 239 Kč od 239 Kč
Ihned k odeslání (> 10 ks) Ihned k odeslání Zvolte variantu
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
3.12.2020 3.12.2020 Zvolte variantu

Kniha Propletený život vás vezme do opomíjeného a zázračného světa hub a ukáže vám, že  představují klíč k porozumění nejen planetě, na níž žijeme, ale i životu samotnému. Vydejte se na pouť, která vás změní k nepoznání.

Přečíst ukázku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čím více toho o houbách víme, tím méně toho bez nich dává smysl.

Neřadí se ani k rostlinám, ani k živočichům. Prorůstají půdou, poletují ve vzduchu a žijí i v našem těle. Vzrůstem sahají od mikroskopických tvorečků po největší známé organismy na světě. Stály u zrodu života na souši, dokážou přežít v otevřeném kosmu a libují si v radioaktivním záření. A vlastně na nich větší či menší měrou závisí veškerý život na Zemi.

Jsou to organismy, které nás nepřestávají překvapovat. Sice nemají mozek, ale se šokující přesností zvládnou řešit problémy i ovlivňovat chování živočichů. Prostřednictvím chleba, alkoholu i život zachraňujících léků se nesmazatelně podepsaly na podobě lidské kultury a nedávné výzkumy potvrdily, že jejich psychoaktivní vlastnosti ulevují od řady duševních obtíží. Na jejich schopnosti rozkládat plasty, výbušniny, pesticidy i surovou ropu stavějí nejnovější průlomové technologie a objev, že pod povrchem propojují rostliny do podzemních sítí — „lesního internetu“ —, převrací naše chápání ekosystémů. Přesto více než devadesát procent druhů hub dosud nebylo zdokumentováno.

„Tato kniha patří k těm nemnoha, které opravdu mohou změnit to, jak se díváte na svět kolem sebe. Propletený život představuje převratnou a ohromující povinnou četbu, která ve vás zanechá dlouhotrvající radostný dojem.“

HELEN MACDONALDOVÁ
autorka knihy J jako jestřáb

 

„Kniha, která vás oslní a navždy změní váš pohled na život. U každé věty mě jímal úžas. Poslední kapitolu jsem dočítal pln bezbřehého údivu nad světem hub i nad revolučním významem Sheldrakových argumentů. Je to pozoruhodné dílo pozoruhodného spisovatele.“

ROBERT MACFARLANE
autor knihy Underland

Autor

  • Merlin Sheldrake je biolog a spisovatel. Doktorát z tropické ekologie získal na Univerzitě v Cambridge za svou práci o podzemních houbových sítích v tropických deštných pralesích v Panamě, kde absolvoval doktorandskou stáž pod hlavičkou Smithsonova tropického výzkumného institutu. Věnuje se hudbě a rád kvasí alkoholické nápoje. Propletený život je jeho knižním debutem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Les
Jazyk: čeština
Autor: Merlin Sheldrake
Překladatel: Vojtěch Ettler
ISBN: 978-80-88316-93-0
Počet stran: 320 + 16 barevná příloha
Originální název: ENTANGLED LIFE
Formát: 170 x 240 mm
Vazba: Pevná s přebalem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
16x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JC Avatar autora | 15.11.2020
nakladatelství vybírá opravdu jen lahůdky
5
JK Avatar autora | 8.11.2020
Skvělá kniha o světě hub. To je úplně jiné a kouzelné svět. Račte vstoupit.
5
MB Avatar autora | 2.11.2020
Knha Merlina Sheldrake je úžasná. Je psaná člověkem s otevřenou myslí. Je vědec, ale i umělec a dokáže zprostředkovat překvapující objevy současné vědy s humorem a citem. Houby jsou nejpřizpůsobivější organizmy na planetě a systematicky připravili na zemi podminky pro život na souši ve spojení s řasami. To jsem se všechno dověděla v knize Merlina Sheldrake Propletený život a ještě mnohem mnohem víc. Jedna zajímavá kapitola následuje druhou : Jaké je to být houbou, myceliální mysl, před kořeny, lesní internet... Nejenže je to knížka o biologii a životu pod povrchem lesa, je to také metafora pro společenství lidí - o symbióze, která je prospěšná jak pro zúčastněné, tak pro okolí - pro celý ekosystém...
5
VH Avatar autora | 1.11.2020
Knihy z vašeho nakladatelství jsou vždy zajímavé.
5
JP Avatar autora | 1.11.2020
s produktem jsem spokojen, kniha splnila mé očekávání.
5
TK Avatar autora | 1.11.2020
Dokonalost.....
5
LB Avatar autora | 1.11.2020
Plně spokojen.
5
IL Avatar autora | 30.10.2020
Super
5
Avatar autora | 29.10.2020
Jsem s produktem velmi spokojená. Pokud jde o knihy s přírodní tématikou, ráda objednávám právě zde. Krásné knihy hlavně na Vánoce a mají vždy velký úspěch .