Výchova štěněte

Kód: K249
Předprodej
399 Kč –20 %
vychova stenete titulka rgb
399 Kč –20 % 318 Kč
Vychází 11.2.
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Kdo by nechtěl mít čtyřnohého přítele, který bez problémů projde těžkým obdobím štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle však nevyžaduje žádná kouzla. Vhodné podmínky si vytvoříte sami tím, že budete štěně od samého začátku správně cvičit.

  • Prvních 8 týdnů s námi – výcvikový plán pro štěňata
  • PLUS: Výcvik mladých psů od 5. do 12. měsíce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co v knize naleznete

  • Optimální výcvikový program s cvičebními plány na prvních osm týdnů života vašeho štěněte v novém domově.
  • Pokyny psané stylem krok za krokem s ilustračními fotografiemi usnadňující     postup. Tipy pomáhající při potížích s výchovou štěněte.
  • Následný výcvik mladého psa až do konce prvního roku navazuje na cviky poslušnosti a upevňuje to, co se už naučil.

NAUČME SE ROZUMĚT ŘEČI ŠTĚŇAT

Je sice ještě malé, ale rozhodně není „nemluvné“. Štěňata dávají najevo, co cítí a co je trápí řečí těla a mimikou. Naučte se rozumět řeči štěňat – pak budete vědět, co se vašemu psímu mláděti honí hlavou.

UVOLNĚNÍ

Pokud hluboce spí na zádech a všechny čtyři jeho tlapičky směřují do vzduchu, můžeme si být jistí – štěně je naprosto uvolněné a cítí se bezstarostně, bezpečně a jistě.

RESPEKT

Štěně se snaží vizuálně zmenšovat, ocasem vrtí spíše dole u podlahy, uši má stažené k hlavě, zvedne tlapku, tváří se smířlivě a olizuje čenich „velkého“ psa – při setkání s dospělým jedincem se chová submisivně.

Otázky na autorku

Proč je tak důležité štěně důsledně trénovat?

„Štěňata se nejlépe učí v prvních měsících, kdy jsou po učení velmi dychtivá. V přírodě se během této doby učí pravidlům soužití, tomu, jak poznávat své prostředí, vyhýbat se nebezpečí atd. To je dostatečně připraví na další život. Stejně byste měli postupovat i u svého štěněte. Pokud by tato doba zůstala nevyužitá, štěněti by chybělo vedení, nezískalo by pocit jistoty v rámci své „smečky“ a prostředí by mu připadalo cizí. Pokud by se muselo později samo začlenit, mnoho věcí by nebylo schopno pochopit a bylo by velmi nejisté.”

Co dělají majitelé psů při výchově svého čtyřnohého přítele špatně?

„Mnoho majitelů psů má tendenci své čtyřnohé přátele antropomorfizovat. To vede k nedorozuměním a chybným interpretacím v komunikaci.Kromě toho často nebývají správně vnímány a zohledněny druhově specifické potřeby psa.”

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak dosáhnout harmonického vztahu mezi člověkem a psem?

„Teoretické znalosti o chovu, vazbách, výchově, výcviku atd. je nejlepší získat ještě před nastěhováním vašeho čtyřnohého přítele. Tyto znalosti je pak třeba uvést do praxe – a to hlavně s ohledem na individuální povahu psa. Čtyřnohého přítele je třeba od útlého věku považovat za „skutečného“ psa, který vnímá člověka jako opravdového sociálního partnera a který potřebuje, aby ho někdo vedl. Když k tomu přidáte ještě porci intuice, nemůžete nic zkazit.”

Co o knize říkají čtenáři

O výcviku štěněte jsem se informoval ještě před pořízením této knihy. Co mi ale kromě spousty základních informací, které jsem už měl, chybělo, byly rozvrhy, kdy štěně něco naučit, a přesné instrukce, například, jak napravit chyby, které štěně dělá. Tato kniha nabízí obojí. Cviky jsou vysvětleny velmi konkrétně a přesně týden po týdnu, abyste dobře věděli, jak postupně vytvořit bezpečí pro štěně i majitele. Sedni, lehni, dívej se, zůstaň, pojď a mnoho dalších cvičení, o kterých si myslím, že je teď opravdu zvládnu. Mezi tím jsou také úseky pro socializaci psa a zvykání si na vnější podněty. Celé je to navíc opravdu dobře ilustrováno fotografiemi, abyste si vše dobře představili a také si fotografie užili. Kniha je pěkná i na pohled, opravdu je celkový dojem povedený.

Joey4friends

Pěkná, detailní struktura jednotlivých kroků/časových intervalů (1. týden, 2. týden...), srozumitelně vysvětlené (co byste měli naučit a jak nejlépe). Kniha nenechává žádné otázky nezodpovězené. Můj švagr s ní vychoval svého psa, takže výsledek důsledného provádění znám. Doporučil nám ji i známý, který se chovu věnuje již několik let.

Bruder Thomas

Knihu nám doporučil chovatel našeho psa a já začala číst první kapitoly ještě než se k nám náš malý labrador nastěhoval. Vše bylo velmi dobře vysvětleno a strukturováno, takže jsem se prvních osm týdnů plně držela tréninkového plánu. To mi dalo velkou jistotu. Náš pes nyní ovládá všechny povely popsané v knize.

Michael Becker

Video ze křtu knihy a ukázka audioknihy

Výchova štěněte

Katharina Schlegl-Koflerová

Katharina Schlegl-Kofler je zkušená trenérka psů a odbornice na druhově vhodný chov psů. Chováním našich čtyřnohých kamarádů se zabývá velmi intenzivně již dlouhou dobu. V její psí škole, kterou vede téměř 20 let, najdou majitelé psů pomoc a dobré rady, jak svého psa vycvičit a jak s ním správně zacházet. Své znalosti sdílí také ve svých knihách, ve kterých metodou krok za krokem vysvětluje, jak může vést individuální výcvik psů k úspěchu. Jejích knih se k dnešnímu dni prodalo již více než 500 000.

Doplňkové parametry

Kategorie: ZVÍŘATA
Jazyk: čeština
Autor: Katharina Schlegl-Koflerová
ISBN: 978-80-7670-131-1
Originální název: Welpenerziehung: Der 8-Wochen-Trainingsplan für Welpen. Plus Junghund-Training vom 5. bis 12. Monat
Vazba: Měkká vazba s klopami
Počet stran: 168
Formát: 170 x 240 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.