Kamarády z Medového lesa čekají hned dva problémy

 Člověk se ani nenadál a v nakladatelství Kazda vyšla další kniha s Kamarády z Medového lesa. Má název To zvládneš, Lukáši a je stejně dobrá jako předchozí díly.

 Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovička. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a nedají dopustit ani na děti z nedaleké lesní školky.

978-3-7514-0000-8_34
978-3-7514-0000-8_53

 Počáteční příběhy jsou určené na rozehřátí, zvířecí hrdinové jsou zase zpátky a řeší uvíznutého Chrochtíka nebo zamilovaného hajného, který všude vidí jen srdíčka. Až ve třetí kapitolce potkávají Lukáše držícího se dál od ostatních dětí. Důvodem je, že koktá a zřejmě se bojí, že se mu děti budou smát.

 „Daňka se rozchichotá. „Já bych řekl, že je Lukáš tak chytrý, že se mu v hlavě slova hromadí. A protože jich je na jednu jedinou hlavičku prostě moc, vycházejí mu z úst zašmodrchaná a zpřetrhaná,” přemítá. „Nebo nevyjdou vůbec, protože se zaseknou.”

978-3-7514-0000-8_54

978-3-7514-0000-8_32

 Zvířátka se rozhodnou Lukášovi pomoci stejně jako Davídkovi nebo Elence v minulých dílech a společně vymyslí plán. Díky němu je pak Lukáš za opravdového hrdinu, protože zabrání jedné velké katastrofě. Ta je pak v závěru ještě vysvětlena formou novinové zprávy, což přidává knize další rozměr v podobě důležité osvěty.

 Další Kamarádi z Medového lesa opět utekli jako voda, příběh byl rychle u konce a nezbývá než se těšit na další díly. Nebo si můžete čekání zkrátit díky audio verzím všech příběhů o Kamarádech z Medového lesa v podání Jitky Molavcové. Tak pokud vaše děti dávají přednost poslechu před čtením, určitě si je nenechte ujít! Akorát tak přijde o krásné ilustrace Caroly Sieverding.

978-3-7514-0000-8_11

 

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

© Jana Langerová

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet