Milovníci zahrad, máme pro vás inspiraci

Toužili jste vždy po zahradě, na které si vypěstujete spoustu krásných květin či chutné zeleniny? Ať už zahrádku máte, nebo se ji teprve chystáte zakládat, určitě budete potřebovat inspiraci. Využijte zimní měsíce k získání nových poznatků, abyste se s příchodem jara okamžitě mohli vrhnout do práce. V Nakladatelství KAZDA vyšla již spousta knih, ze kterých můžete čerpat. Naučíte se vybudovat vyvýšený záhon, dozvíte se, jak pěstovat zeleninu, květiny i houby, zjistíte, že zelenou oázu klidu si můžete vykouzlit třeba i na balkoně a spoustu dalšího.

Pro inspiraci jsme si pro vás připravili zajímavé tipy hned z několika našich knih. Pojďte si je prohlédnout a připravte se na příchod jara.

 

TIP z knihy Vyvýšené záhony na balkoně

Vyvýšený záhon na balkoně obohatí váš život. Úplným začátečníkům, pokročilým zahrádkářům, ale i nadšeným amatérům poskytne spoustu nových možností, jak i na malém prostoru pěstovat ovoce a zeleninu či samozřejmě bylinky. Zahradničení má prokazatelně pozitivní vliv na naše zdraví a kromě toho ještě můžeme prospět životnímu prostředí.

Víte, které rostliny se na vyvýšený záhon nejlépe hodí? Nechte se inspirovat.

 

TIPY z knihy Zkuste to doma sami – zahrada a balkon

V této knize naleznete111 projektů a nápadů pro přírodní biozahradu. To, co si po jejím přečtení sami vypěstujete, bude chutnější a zdravější, protože nebudete používat jedovaté pesticidy a umělá hnojiva.

 

TIP z knihy Sýkorky milují meduňku

Věděli jste, že výběrem těch správných rostlin můžete na zahradu přilákat spoustu nejrůznějších druhů ptáků a dalších malých návštěvníků? Z kousku zeleně se tak může stát ráj a vy zároveň přispějete k zachování rozmanitosti domácích druhů.

 

TIP z knihy Hortenzie v zahradě

Kdo by nechtěl, aby mu zahradu zkrášlovaly nádherné hortenzie? Tyto nenáročné keře okouzlují nejen bohatou záplavou květů, ale i dlouhým obdobím květu a čarovným podzimním zbarvením. V této knize se dozvíte, jak hortenzie pěstovat a můžete se těšit i na 11 zahradních reportáží, ve kterých vám majitelé otevřou brány svých soukromých zahrad, aby se podělili o své znalosti a oblíbené odrůdy. Tato kniha plná nádherných fotografií by zkrátka neměla chybět v knihovně žádného milovníka zahrad.

 

Doufáme, že jste díky našim tipům načerpali spoustu nových nápadů a přejeme vám, aby vaše zahrádky jen vzkvétaly.

Tým Nakladatelství KAZDA

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet