Naslouchání mechu

Kód: K184 E035 Zvolte variantu
369 Kč 295 Kč od 295 Kč –30 % –29 % až –30 %
Naslouchani mechu titulka
369 Kč 295 Kč od 295 Kč –30 % –29 % až –30 % 258 Kč 207 Kč od 207 Kč
Ihned k odeslání (>10 ks) Ihned k odeslání (>10 ks) Zvolte variantu
Provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
5.12.2023 5.12.2023 Zvolte variantu

Podtitul: Přírodní a kulturní historie mechorostů

 „Díky sledování mechů poznáme les důvěrněji a do větší hloubky.“

V meších autorka objevila vstupní bránu k důvěrnému sepětí s krajinou – jakousi tajnou znalost lesa, která je metaforou toho, jak lze žít ve světě. Putujte s ní a stejně jako ona se kolem sebe dívejte přes mechové brýle.

 

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Robin Wall Kimmererová vypráví příběhy mechů z pohledu vědy i tradiční moudrosti domorodých národů. Mezinárodně uznávaná autorka poutavě spojuje vědecké poznatky s osobními postřehy a dává možnost nahlédnout do elegantně jednoduchého života mechorostů, od nichž se můžeme mnohé naučit. Ve vzájemně provázaných esejích srozumitelně vysvětluje biologii mechů a přemítá nad tím, co všechno nám tyto fascinující organismy mohou předat. Čerpá přitom ze svých rozmanitých zkušeností vědkyně, matky, učitelky i spisovatelky s indiánskými kořeny.

V meších autorka objevila vstupní bránu k důvěrnému sepětí s krajinou – jakousi tajnou znalost lesa, která je metaforou toho, jak lze žít ve světě. Putujte s ní a stejně jako ona se kolem sebe dívejte přes mechové brýle.

„Napsat celou knihu o meších si žádá určitou odvahu a zapálení pro věc […] Kimmererová se ve svém debutu Naslouchání mechu zhostila úkolu obdivuhodným způsobem a čtenářům zpřístupnila svět plný překvapení. To, co se o meších dovídáme, jednoduše bere dech.“  – environmentální časopis Orion

„Poutavé osobní i vědecké líčení oblasti rostlinné říše, kterou až příliš často přecházím bez povšimnutí […] zapáleně klade důraz na něco, čemu se nejčastěji dostává zaslouženého obdivu pod mikroskopem.“  – Jamaica Kincaidová, The New York Times Book Review

Autorka

  • Robin Wall Kimmererová (1953) je matka, vědkyně, univerzitní profesorka a oficiální příslušnice státem uznávaného indiánského kmene Citizen Potawatomi Nation. Je autorkou knihy Braiding Sweetgrass (Copánky z trávy), která jí přinesla celosvětové uznání. Její knižní debut Naslouchání mechu získal ocenění John Burroughs Medal za vynikající literární počin o přírodě, její další texty vyšly v řadě odborných a environmentálních časopisů. Honosí se titulem čestné profesorky na Fakultě environmentální a lesní biologie Newyorské státní univerzity a založila a dodnes řídí Centrum původních národů a životního prostředí.
  • Coby spisovatelka a vědkyně se neomezuje jen na obnovu ekosystémů, ale usiluje i o obnovu vztahu člověka s krajinou. Má bakalářský titul z botaniky na Newyorské státní univerzitě, magisterský i doktorský titul z téhož oboru na Wisconsinské univerzitě a publikovala množství vědeckých článků o rostlinné ekologii, ekologii mechů, moudrosti původních národů a restorativní ekologii. Žije na starém statku na severu státu New York a pečuje o upravené i divoké zahrady.

Doplňkové parametry

Kategorie: LES A STROMY
Jazyk: čeština
Autor: Robin Wall Kimmererová
Překladatel: Vojtěch Ettler
ISBN: 978-80-7670-040-6
Originální název: Gathering Moss: A Natural and Cultural History of Mosses
Formát: 125 x 200 mm
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 200
Ilustrace: Howard Crum, R. L. Wall
5
6x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
RH Avatar autora | 22.8.2022
Texty jsou moc zajímavé, ale čekala jsem více barevných obrázků. Mechy jsou úžasné a "výpravnost" mi tam trochu (spíš hodně) chybí. Za to dávám o hvězdičku méně, ale knihu doporučuji.
5
JA Avatar autora | 8.7.2022
Velmi zajímavá kniha,už mám zájemce o zapůjčení knihy.Mám radost,že se při losování usmálo štěstí.
5
IB Avatar autora | 3.2.2022
Jak říká paní Kateřina Ulrichová: Kniha je velmi krásná, nejen mechy jsou popisovány v příběhu z pohledu vědce i laika, doporučuji všem, kdo mají rádi přírodu.
5
KU Avatar autora | 27.10.2021
Kniha je velmi krásná, nejen mechy jsou popisovány v příběhu z pohledu vědce i laika, doporučuji všem, kdo mají rádi přírodu.
5
JH Avatar autora | 13.10.2021
Je to vynikajúca kniha po odbornej aj populárne-vedeckej stránke.
5
AV Avatar autora | 27.9.2021
Příjemně čtivá kniha, doplněná stručnými informacemi o jednotlivých druzích mechů. Publikace je doplněna o krásné vědecky přesně vyvedené černobílé ilustrace. Mechy se zde stávají hlavními hrdiny - vpravdě hodni upřímného obdivu za jejich vitalitu. Autorka má znalosti jak "akademické", tak i tzv. "přírodní" - do textu se promítá vliv jejího indiánského původu. Malinko autobiografické řádky vybízejí k přemýšlení, meditaci ...vzbuzují větší úctu k přírodě, ukazují na konkrétních případech provázanost veškerého života na Zemi. Skvělý formát i nízká hmotnost předurčují výtisk coby doprovod na cesty. DOPORUČUJI všem, kdo mají rádi Život :-)
5
ML Avatar autora | 21.9.2021
Mech zná snad každý , ale přemýšlet o něm , jako o komunitě , je zcela nový pohled. Děkuji za Vaše super knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.