🟢 Doprava zdarma nad 599 Kč!

Ty vole se neříká

Kód: E094
od 319 Kč až –20 %
Peckova titulka 300dpi RGB
od 319 Kč až –20 % od 255 Kč

Zvolte variantu

Z jeviště až do zákulisí života – jedna pěvkyně, 101 příhod a humor ostřejší než vysoké C.

Ten pocit, když vám v hlavě najednou problikne okamžik z dětství. Jak to tehdy vlastně bylo? Vzpomínky se začnou drát ven z podvědomí a z jednotlivých úlomků se najednou utvoří kratičké kapitolky života. Vtipné i smutné… i ty, které měly raději zůstat zapomenuty. Život na výsluní se všemi stíny na duši. Vlny slávy a propadů. Svět divadel, koncertních sálů i rodinných chvil. Vše v poklusu s minutovníkem v hlavě. Jak být světovou pěvkyní, milující a milovanou ženou nebo snad dokonce perfektní matkou? Návod k tomu všemu v této knize rozhodně nehledejte. Snad jen úsměvný nadhled nad životem, který mezi prsty profičí jako blázen, rozdávaje přitom plnými doušky štěstí, lásku, bolest i smrt.

Napsala jsem 101 kratičkých příběhů ze svého života, které vám nyní předkládám. Střípky z dětství, šílenost puberty, naivní představy o práci u divadla, cestu na světová jeviště, půtky s podprůměrností i pomoc velkorysých. Snad se při čtení nudit nebudete. Stejně jako jsem se za celý život nenudila já.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
při nákupu nad 599 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě knihy vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem knih
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u knih skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K284 EAN: 9788076701991
Můžeme doručit do: 2.7.2025
398 Kč
319 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E094 EAN: 9788076702066
Můžeme doručit do: 2.7.2025
319 Kč
255 Kč

Detailní popis produktu

Ty vole se neříká

Proč si tuto knihu přečíst

Kniha Ty vole se neříká od operní pěvkyně Dagmar Peckové je otevřená, syrově upřímná a místy drsná zpověď o životě ženy, která se vymanila ze svazujících škatulek, pravidel i předsudků. Nabízí autentický vhled do zákulisí světa klasické hudby, ale hlavně do života samotné autorky – od dětství, přes kariéru, vztahy, mateřství až po společenské postoje.


Proč si tuto knihu přečíst

  • Upřímnost bez příkras: Nezkrášlené příběhy o umělecké kariéře, selháních, osobních výhrách i pádech.
  • Inspiraci: Pecková ukazuje, že i z nesnadných životních okolností se dá vyrůst do osobní i profesní svobody.
  • Humor a nadhled: I vážná témata jsou často podaná s ironickým odstupem a sebereflexí.
  • Pohled do zákulisí operního světa: Včetně absurdních i krásných momentů z mezinárodních scén.


Pro koho je kniha určena

  • Pro čtenáře, které zajímá život silných žen a skutečné příběhy bez cenzury.
  • Pro fanoušky klasické hudby a opery, kteří chtějí vidět, co se děje „za oponou“.
  • Pro všechny, kdo hledají inspiraci a motivaci jít si za svým navzdory okolnostem.
  • Pro lidi, kteří se nebojí konfrontace s realitou, i když někdy bolí.

Nahlédnout do knihy

„Máme na ni svoje škatuličky. Takže na scénu přichází operní pěvkyně Dagmar Pecková. Ale i když mě do toho šuplíku operních div budete strkat, tak ho nedovřete – a když, tak vám z něj stejně vylezu.“

Doporučení nakladatele

"Nakladatelství KAZDA představuje tuto knihu jako výjimečné literární svědectví silné ženy, která se nebojí mluvit nahlas. Knihu doporučuje všem, kdo hledají osobnost, jež umí říct pravdu i za cenu, že se to někomu nebude líbit. Vydání knihy je doprovázeno apelací, že klasická hudba, kultura i osobní příběhy mají stále co říct – jen je potřeba jim naslouchat."

- Michaela a Václav Kazdovi

O autorce

Ty vole se neříká

Dagmar Pecková

Je nositelkou Thálie v oboru opera za rok 1999, držitelkou nejvyššího krajského vyznamenání – Ceny za zásluhy o Pardubický kraj – či nejvyššího ocenění horní komory Parlamentu ČR – Stříbrné medaile předsedy Senátu. Narodila se v Chrudimi. Studovala na Pražské konzervatoři.  Během své více než čtyřicetileté a úspěšné profesionální kariéry se představila na nejvýznamnějších světových operních scénách i koncertních pódiích. Opakovaně vystupovala na nejprestižnějších světových festivalech. Spolupracovala s navýsost respektovanými a nejlepšími orchestry i dirigenty po celé zeměkouli. Téměř třicet alb vydala u společnosti Supraphon, Hänssler Classic, Teldec, Warner Music a Naxos. Je držitelkou tří Zlatých desek Supraphonu.  V roce 2017 založila v rodném městě hudební festival Zlatá Pecka a je hlavním uměleckým garantem nejen festivalu, ale i projektů, které podporují mladé instrumentální a pěvecké talenty. Profesionálně a úspěšně se věnuje také činohře na českých scénách. Za roli Marie Callas v divadelní hře Terrence McNallyho byla v roce 2022 nominována v širší nominaci na Cenu Thálie za činohru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skutečné příběhy
Jazyk: čeština
Autor: Dagmar Pecková
ISBN: 978-80-7670-199-1
Počet stran: 208
Formát: 125 x 185
Vazba: Pevná bez přebalu
5
16x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JP Avatar autora | 4.2.2025
Po přečtení knihy paní D.Peckové Ty vole se neříká - Výborná kniha plná optimismu navzdory mnohým! Výborná zpěvačka, herečka, organizátorka a především bezva člověk, vzácně pilná, stojící si za svými názory i s humorem a vzácnou sebekritikou. Tuze a moc Vám fandím řadu let, ale hlavně i nadále !
5
VM Avatar autora | 2.1.2025
Pěkné počteníčko
5
JK Avatar autora | 30.12.2024
Úžasná kniha
5
MB Avatar autora | 26.12.2024
Zatím velmi spokojená, ještě jsem nedočetla.
5
AK Avatar autora | 26.12.2024
Úžasné!!!
5
Avatar autora | 13.12.2024
Velmi.
5
IH Avatar autora | 12.12.2024
Je to úžasné čtení - krásně, svižně napsané. Moc krásně se tato knížka čte a já bych se velmi přimlouvala, aby časem vyšel druhý díl, o kterém paní Dagmar na autogramiádě mluvila. Moc děkuji Vašemu nakladatelství, že tuto knížku vydalo!!
5
HS Avatar autora | 3.12.2024
Ještě jsem nečetla.
5
BB Avatar autora | 3.12.2024
Naprosto famózní kniha
5
HT Avatar autora | 3.12.2024
Vánoční dárek pro mamku,ještě jsem nečetla.😉
5
Avatar autora | 3.12.2024
Dagmar Peckovou mám moc ráda a její kniha je krásná, přečetla jsem ji na první dobrou. Prostě pecka…
5
MM Avatar autora | 3.12.2024
Skvělý čtení
5
EK Avatar autora | 28.11.2024
Mám paní Peckovou ráda už je knížka doma a těším se na čtení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet