Láká vás pěstovat si doma houby? Zjistěte, jak na to

Nejednoho milovníka hub jistě někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby si je pěstoval doma. A díky nakladatelství Kazda a knize Vše o pěstování hub se o tom můžete dozvědět více!Pestovani_hub_3D_72dpi_RGB

Kniha je rozdělena na tyto části: Základní informace – co je dobré vědět, kde se dozvíte více o houbách, Praxe – pěstování hub v domácích podmínkách, Nejlepší houby – pro pěstování doma a Další informace obsahující užitečné odkazy, tipy na další četbu a rejstřík. Webové odkazy využijí především ti, které kniha motivuje a budou si chtít například nějaké houbové sadby zakoupit, nebo se zkrátka dozvědět více.

Houby mohou růst v dřevěných špalcích, v balíkách slámy, ve slaměných peletách nebo substrátových směsích. Každý tento substrát má svá specifika a jsou k tomu potřebné jiné pomůcky. Vše je shrnuto v přehledné a velmi praktické tabulce, kterých je v knize více. Mě zaujalo pěstování v dřevěných špalcích a kolíčková sadba. Doufám tedy, že se mi podaří ji sehnat a příští rok budu sklízet. Byla jsem také zvědavá na pěstování na balkoně a terase, avšak tento způsob spočívá pouze ve dřevěných špalcích zapuštěných do zeminy v květináči, takže takové špalky raději umístím na zahradě.

V části zaměřené na Nejlepší houby pro pěstování doma najdete, jak známé druhy (hlíva, žampiony, šiitake), tak i ty netradiční jako je například korálovec ježatý nebo líha rozpukaná. Stránky jsou navíc proloženy i recepty, kde mě nalákal ten na žampionové knedlíky vhodné jako příloha ke grilovaným pokrmům nebo jako menší vegetariánská svačinka.

BANNER_6_2048x2048_fcb_Pestovani_hub_72dpi_RGB_logoVše o pěstování hub je velmi praktická kniha plná fotografií a návodů. Tím pádem stačí jen nakoupit sadbu a začít, tak hurá do toho, než začnou mrazíky!

Folko Kullmann je autorem mnoha knih. Působí jako novinář a specializuje se na zahrádkářská témata. Sám už řadu let zahradničí, a to nejen na vlastní zahradě, ale také na balkoně a terase. Jako správný zahrádkář neustále zkouší něco nového a experimentuje s neobvyklými pěstebními metodami i rostlinami – houby nevyjímaje. O své bohaté zkušenosti se dělí se čtenáři svých publikací a odborných časopisů.

 

© Jana Langerová, Kultura21

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet