🟢 Doprava zdarma nad 599 Kč!

Jak funguje les?

Kód: E097
od 719 Kč až –20 %
Jak funguje les tituka RGB (1)
od 719 Kč až –20 % od 576 Kč

Zvolte variantu

Podtitul: Poznejte svět díky lesům

KDYŽ LES PROMLUVÍ, ČLOVĚK BY MĚL POSLOUCHAT

Kniha světoznámého lesníka a autora bestsellerů Petera Wohllebena a renomovaného biologa prof. Pierra L. Ibische vám otevře oči ohledně toho, co se v lesích skutečně děje – a proč je čas změnit způsob, jakým o lesích přemýš­líme. Zásadní čtení pro každého, kdo miluje přírodu a záleží mu na budoucnosti.

Představte si svět, kde lesy nejsou jen turistickými atrakce­mi nebo zásobárnami dřeva. Svět, kde lesy nejsou nemocné, vyprahlé a bez života. Možná si to ani neuvědomujeme, ale právě teď stojíme na křižovatce, kde naše rozhodnutí může znamenat rozdíl mezi zeleným rájem a mrtvým tichem. A právě o tom je tato kniha. Nenechte se zmást – tohle není další romantický příběh o lesích, který vás pohladí po duši a pošle zpět na gauč. To, co držíte v rukou, je výzva. Výzva k hlubokému zamyšlení nad tím, co děláme špatně a jak můžeme zachránit něco mnohem důležitějšího než jen pár stromů.

Detailní informace

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
při nákupu nad 599 Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě knihy vybíráme
Pomůžeme vám
Pomůžeme vám
s výběrem knih
Odesíláme do 24h
Odesíláme do 24h
u knih skladem
Provedení: Tištěná kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | K270 EAN: 9788076701519
Můžeme doručit do: 17.6.2025
899 Kč
719 Kč
Provedení: E-kniha
Ihned k odeslání (>10 ks) | E097 EAN: 9788076702097
Můžeme doručit do: 17.6.2025
719 Kč
576 Kč

Detailní popis produktu

Jak funguje les?

Proč si tuto knihu přečíst

„Tuto knihu jsme napsali, protože milujeme les – a protože se o něj obáváme. Život bez stromů, bez ptáků, bez šumění listí v korunách, bez hub ve zpuchřelém mrtvém dřevě a bez kořenitě vonícího lesního vzduchu je pro nás nepředstavitelný. Proto chceme podniknout všechno pro to, abychom tuto studnici života zachovali – pro nás pro všechny. Existují totiž strategie, jak to můžeme společně zvládnout.

S tímto cílem vás nejprve uneseme do světa těch nejmenších, abychom se podívali, jak molekuly, bakterie a houby společně se stromy a všemi ostatními živými bytostmi vytvářejí obrovitý organismus s podivuhodnými schopnostmi. Následně vás vyzveme k jízdě na horské dráze. Vrhá se strmě dolů do hlubin lidské pýchy, která v kostýmu lesního hospodáře věří tomu, že umí les vypěstovat, a všechny neblahé důsledky svého konání bez rozpaků svaluje na druhé. Ve vírech klimatické katastrofy nás bude přecházet zrak a sluch.

Ale žádný strach, zase pojedeme vzhůru. Protože přemýšlíme o naší úloze ve světě, od přírody se učíme hospodařit jinak než dosud. Přitom se pokoušíme o řešení, která se neřídí strnulými předpisy, nýbrž jsou pružná a neustále při nich získáváme poznatky, jak pracovat s lesem, a ne proti němu.

Náš výhled do budoucna rozhodně zavdává důvod k naději – pokud si uvědomíme, že jsme stále ještě součástí ekosystémů naší domovské planety Země. Jejich ochrana tudíž musí mít nejvyšší prioritu v zájmu zajištění důstojného života pro všechny," říkají autoři knihy Peter Wohlleben a Prof. Dr. h. c. Pierre L. Ibisch.

Nahlédnout do knihy

Přidejte si do sbírky

O autorech

Peter Wohlleben

Peter Wohlleben, narozený v roce 1964, se chtěl stát ochráncem přírody už jako malé dítě. Vystudoval lesnictví a přes dvacet let byl úředníkem státní správy lesů. Dnes pracuje na lesnické akademii, kterou založil v regionu Eifel, a vede celosvětové kampaně za návrat pralesů. Je hostem mnoha televizních pořadů, pořádá přednášky a semináře a je autorem knih o tématech týkajících se lesů a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Tajná síť přírody, Přírodě na stopě, Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou a Než stromům dojde dech inspiroval lidi po celém světě. Každých čtrnáct dní vychází jeho podcast GEO Peter and the Forest. V roce 2019 mu byla za jeho emotivní a netradiční předávání znalostí udělena Bavorská medaile ochrany přírody. Film Tajný život stromů z roku 2020, natočený podle stejnojmenné knihy, vidělo v kině 350 000 lidí. Peter Wohlleben je ženatý a má dvě děti.

Prof. Dr. h. c. Pierre L. Ibisch

Prof. Dr. h. c. Pierre L. Ibisch, narozený v roce 1967, je habilitovaný botanik, biolog a profesor ochrany přírody na Univerzitě pro udržitelný rozvoj v Eberswalde (HNEE). Od roku 1991 získal bohaté zkušenosti v oblasti rozvojové spolupráce v Bolívii a mnoha dalších zemích Latinské Ameriky, Asie, Evropy a Afriky. Objevil řadu nových druhů rostlin a živočichů. Byly po něm pojmenovány dvě orchideje, bromélie a jeden druh žáby. Mezi jeho výzkumné zájmy patří udržitelný rozvoj založený na ekosystémech, různé druhy ekosystémů, změna klimatu, ochrana lesů a účinky lesního hospodaření, podílí se také na politickém poradenství. Národní lesnická univerzita Ukrajiny ve Lvově mu v roce 2019 udělila čestný doktorát. V roce 2022 mu byla udělena lesnická medaile Německého svazu ochránců přírody (NABU) za zásluhy o ochranu lesů. Pierre Ibisch je ženatý a má tři děti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
Jazyk: čeština
Autor: Peter Wohlleben, Pierre L. Ibisch
Překladatel: Magdalena Havlová
ISBN: 978-80-7670-151-9
Originální název: Waldwissen: Vom Wald her die Welt verstehen. Erstaunliche Erkenntnisse über den Wald, den Menschen und unsere Zukunft
Formát: 210 × 260 mm
Vazba: Měkká
Počet stran: 384
Distribuce: Distribuci zajišťuje výhradně EUROMEDIA GROUP a.s. Přímá distribuce velkoobchodům není možná.
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MD Avatar autora | 9.4.2025
Skvělá kniha pro každého, kdo se hlouběji zajímá o ekologii a ochranu přírody. Pro běžného čtenáře je, podle mě, dost komplikovaná, protože v ní najdete souvztažnosti z mnoha studií, praxe, různých úhlů pohledu atd. Přesto by neměla chybět v knihovně každého, komu záleží na budoucnosti našich potomků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet