Marie Hrušková: Lípy - vlídné i majestátní

Kód: K168
498 Kč –20 %
lipa OB front
498 Kč –20 % 398 Kč
Ihned k odeslání (> 10 ks)
Můžeme doručit do:
13.5.2021

Kniha představuje 85 pozoruhodných lip, které odedávna rostou na mnoha místech naší země. Vnímejte krásu stromů s vůní domova prostřednictvím příběhů a fotografií. Nechybí GPS souřadnice pro ty, kteří si chtějí mohutné kmeny a košaté koruny prohlédnout na vlastní oči.

Přečíst ukázku

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stromy s vůní domova

Lípy mají listy srdčité, jejich tvar opakuje mladá lipová koruna. Stará lípa se však nebojí staletí věku ani zvětšující se dutiny v kmenu. Je to úžasný, nezdolný strom. Lípy jsou stromy oblíbené, bez nich si nelze českou krajinu představit. Vzpomeňme na medovou vůni kvetoucích lip, která dokáže přivolat vzpomínku na dětství, vzpomínku, která potěší, stejně jako pohled na lípy samé. Také jejich dřevo má svou přitažlivost – je bílé, měkké, nebrání se noži ani dlátu. Je jasné, proč právě lípy svým dřevem posloužily na sochy Panny Marie.

Když v myšlenkách přivoláme vzpomínky na naše lípy, přesvědčíme se, že je lípa opravdu stromem domova. Má v sobě něhu i sílu, je nezlomná v boji s ne vždy snadným životem. Dává nám příležitost si uvědomit, že strom, který naši předci zvolili za náš národní, máme důvod mít rádi.

 

Autorka

  • Marie Hrušková se dlouhodobě zabývá památnými stromy. Její tvorba je známá a oblíbená mezi mnoha čtenáři, posluchači i televizními diváky, např. Památné stromy I, II nebo knihy o Podoubraví. V Nakladatelství KAZDA již vyšla kniha Marie Hruškové Stromy vypravují. Příběhy o stromech a lidech.

 Marie Hrušková se autorsky podílela na přípravě známého televizního seriálu Paměť stromů spoluautora a režiséra Bedřicha Ludvíka s průvodcem Luďkem Munzarem a na publikacích, které k tomuto seriálu vznikly.

  •  V poslední době autorka spolupracuje s fotografem Pavlem Hösslem, který je autorem fotografií nejen pro Lípy vlídné i majestátní, ale také snímků pro další knihy o stromech – např. Stromy vypravují, Stromy z ráje českého nebo pro oceňovanou knížku Nejmohutnější stromy naší země a fotografií pro stejnojmennou putovní výstavu. Pavel Hössl se fotografování památných stromů věnuje mnoho let a navštívil jich více než tisíc. Je autorem více než 70 000 snímků pozoruhodných stromů, pořízených po celé naši zemi ve všech ročních obdobích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Les
Hmotnost: 0.3 kg
Jazyk: čeština
Autor: Marie Hrušková, Pavel Hössl
ISBN: 978-80-7670-022-2
Počet stran: 240
Vazba: Pevná, celobarevná
Formát: 170 x 240 mm
Obrázky, fotografie: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.